Nowa mobilna wyważarka w ofercie LE-GUM

26 stycznia 2017, 9:53

Wyważarka mobilna WB190 to kolejna po kompaktowej wyważarce osobowej WB200 nowość włoskiego producenta M&B Engineering (Corregio) w ofercie LE-GUM.

Untitled-1

Wyłącznym dystrybutorem w Polsce M&B Engineering jest firma LE-GUM ze Skwierzyny. Konstrukcję tej mobilnej, uniwersalnej wyważarki oparto na napędzie ręcznym. Osprzęt centrujący, już w standardzie, zapewnia mocowanie kół osobowych, dostawczych i ciężarowych. W jego skład wchodzą wyłącznie komponenty niemieckiej marki HAWEKA. Do funkcjonowania wymagane jest jedynie rozpędzenie kół do odpowiedniej prędkości, 70 obr./min. dla osobowych i 130 obr./min. dla ciężarowych. Zasilanie wyważarki realizuje akumulator o napięciu 12V, uzupełniony standardowo przydatną ładowarkę sieciową 230V. Wynik 16 godzin wyłącznie na zasilaniu akumulatorem, dla tej jednostki nie stanowi żadnego problemu. Cała jednostka jest lekka i kompaktowa, a przy tym trwała. Zestaw kółek i uchwytów ułatwia manewrowanie. Dzięki ręcznej regulacji wysokości wału, operator ma możliwość mocowania kół bez ich unoszenia. Wyważarka znajdzie szerokie zastosowanie w motoryzacji.

Oprogramowanie wyważarki pozwala na automatyczny odczyt parametrów koła. W zakresie odległości od korpusu oraz jego średnicy. Specjalny program ALUDATA pozycjonuje ciężarki klejone na felgach aluminiowych. Opisana wyważarka sprawdzi się w stacjonarnych i mobilnych serwisach opon, serwisach dedykowanych do obsługi flot ciężarowych i firmach transportowych. Producent wskazuje także na możliwość jej stosowania do obsługi załóg w trakcie wyścigów samochodowych.

LE-GUM zapewnia 3-letnią gwarancję oraz pełną obsługę pogwarancyjną. Więcej informacji na stronie internetowej www.legum.pl lub pod numerem telefonu 507 150 940.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!