Joint venture Bosal – Oris

27 września 2006, 0:00

Firma Bosal International N.V. założyła spółkę joint venture z niemiecką firmą Oris GmbH.
Wspólna działalność Bosal-Oris będzie zorganizowana w ramach Działu Samochodowych Systemów Nośnych Bosal. Nowe przedsięwzięcie jest kolejnym krokiem w strategii firmy dotyczącej umocnienia pozycji Bosala na rynku haków holowniczych.


W 2004 roku Bosal podpisał joint venture z Węgierską fabryką Autoflex. W roku 2005, firma nabyła także węgierskiego producenta kul do haków holowniczych – firmę Technik Flex, a ostatnio Bosal podjął dalsze działania związane z produkcją haków holowniczych i podpisał joint venture z firmą Autoflex w Rosji.

„Witam firmę Oris i jej pracowników w rodzinie Grupy Bosal. To nowe joint venture reprezentuje ogromne możliwości maksymalizacji synergii i dzielenia się najlepszym doświadczeniem pomiędzy dwoma wielkimi biznesami haków holowniczych w sektorach OE i rynku wtórnego. To nowe przedsięwzięcie będzie idealnie łączyć siły obydwu firm w innowacji i obsłudze klienta w warunkach wzrastających naszych udziałów na rosnącym rynku europejskim” – powiedział Karel Bos, Dyrektor Zarządzający Bosal International.


Bosal International posiada 42 zakłady produkcyjne na całym świecie oraz obrót w roku 2005 ponad 815 milionów euro. Jest producentem haków holowniczych, kompletnych układów wydechowe do samochodów osobowych, katalizatorów, kompletnych układów wydechowe do ciężarówek i zastosowań przemysłowych, bagażników dachowych, podnośników samochodowych, zestawów narzędzi, kabin, systemów nawadniania, precyzyjnych profili stalowych oraz regałów magazynowych.
Firma Oris posiada obrót w wysokości 85 milionów euro rocznie i zatrudnia w trzech fabrykach w Niemczech 550 osób. Firma projektuje i wytwarza wysuwane i demontowalne haki holownicze, owiewki do kabrioletów, części i akcesoria do samochodów typu off-road i sportowych samochodów użytkowych oraz elementy, a także kompletne moduły do mechanizmów składania dachów samochodowych.  

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 czerwca 2009, 0:00 0 0

Witam posiadam hak do vw touran.Czy jest możliwość dorobienia kluczka do tego haka,nr. wkładki 041.Producent haka to ORIS.

Odpowiedz