Aktualizacja systemu CDIF/3

15 września 2016, 14:09

W najnowszej aktualizacji CDIF/3 dostępne są ulepszenia i obsługa nowych systemów w pojazdach marek Nissan, Suzuki, Renault, Mercedes, Jepp, VAG i Opel. Poprawiono też działanie oprogramowania i zoptymalizowano bazę danych.

Do grupy marki Nissan dołączyły kolejne modele: 370Z Z34, Navara D40oraz Tiida C11 z odczytem kodów usterek i identyfikacją. W marce Suzuki zostały dodane brakujące opisy kodów błędów, które powinny ułatwić naprawę samochodów tej marki.

Dzięki współpracy z naszymi użytkownikami i ich uwagom ulepszyliśmy sterowniki, systemy skanowania i autodetectu wybranych modeli Renault. Zmiany dotyczą flagowych modeli m.in. Megane III, Clio II, Espace IV ph2, Laguna III. Prace cały czas trwają a efekty będą pojawiać się z każdą aktualizacją.

"Układ kontroli hamulców" w modelu Mercedesa E-Klasse W211 został wzbogacony o adaptację aktywacji/dezaktywacji systemu SBC (cofnięcie tłoczków). Jest ona wymagana przy pracach z układem hamulcowym, a dodatkowo jest to pierwsza taka adaptacja w tej marce. Silnik 350CDI (207.423) Mercedesa E-Klasse W207 wzbogacony został o szereg adaptacji (wymaganych podczas naprawy), takich jak: czujnika ciśnienia różnicowego, przepływomierza powietrza, filtra powietrza, sondy lambda czy zaworu regulacji ciśnienia.

Na liście obsługiwanych pojazdów marki Jeep pojawił się także nowy model Grand Cherokee WK II wyposażony w silnik 3.0CRD V6. Czwarta generacja modelu Grand Cherokee produkowana od 2010 r. wzbogacona została o listę 18 sterowników. Lista sterowników powiększy się w najbliższych aktualizacjach.

Obsługa sterowników w grupie VAG została rozbudowana między innymi o kodowania, które umożliwią konfigurację wyposażenia pojazdu np. przy wymianie sterowników. Możliwości diagnozy zostały również uzupełnione o weryfikację nowych sterowników.

Ostatnią marką, jaką objęły ważniejsze zmiany w tej aktualizacji jest Opel. W wielu sterownikach ulepszono podtrzymywanie komunikacji ze sterownikiem. Należy również dodać, że sterowniki w tej grupie są ciągle rozwijane o nowe numery weryfikacyjne oraz zaawansowane funkcje.

Oczywiście nie zabrakło także drobnych poprawek w działaniu samego oprogramowania. Postaraliśmy się zoptymalizować bazę danych, dzięki czemu praca z CDIF/3 powinna być jeszcze bardziej płynna.

Wszystkie aktualizacje można pobrać po zalogowaniu się do Strefy Użytkownika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!