Innowacyjne podejście do podnośnika w warsztacie [WIDEO]

23 maja 2016, 9:33

Jiří Jeřábek czeski wynalazca chce zrewolucjonizować wyposażenie współczesnego warsztatu. Od połowy lat 90. projektuje innowacyjne podnośniki do samochodów, a w roku 2008, jego produkt o nazwie AUTOLIFT 2000 otrzymał homologację na podnoszenie pojazdów do 2000 kg.

Jiří Jeřábek cały czas udoskonala swoje wynalazki i właśnie z tego powodu w 2012 r. powstał AUTOLIFT 3000, w przypadku którego łatwo domyślić się, jaką maksymalną wagę pojazdów jest w stanie utrzymać. Największą zaletą takiego kompaktowego podnośnika, mają być małe gabaryty i kompaktowość. Dla takiego podnośnika naprawdę łatwo znaleźć miejsce po skończonej pracy, nawet w bardzo zastawionym warsztacie. Do obsługi podnośnika wystarczy zwykły klucz pneumatyczny. W zależności od tego, czy potrzebujemy zajrzeć na przód samochody czy na tył, wystarczy delikatnie pchnąć samochód, aby ten zmienił położenie.

Ten podnośnik w internecie można znaleźć w okolicach 900 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 4000 zł.

Jednak na ile jest to wygodne rozwiązanie to wiedzieć mogą już tylko praktycy. Czy AUTOLIFT 3000 rzeczywiście Waszym zdaniem sprawdziłby się w warsztacie na tyle dobrze co klasyczny podnośnik? Czy rzeczywiśćie wynalazca przemyślał wszystko dokładnie i o niczym nie zapomniał?

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Płonie największe w Europie dzikie składowisko opon
Płonie największe w Europie dzikie składowisko opon

W Hiszpanii płonie największe w Europie nielegalne składowisko opon kilkadziesiąt kilometrów od Madrytu. Gaszenie pożaru trwa od piątku i może potrwać jeszcze co najmniej tydzień. Ze względu na duszący dym i niebezpieczne związki, które unoszą się w powietrzu, ewakuowano 9 tysięcy mieszkańców pobliskiego miasteczka Sesena. Ogień objął już teren o powierzchni ośmiu hektarów, w pożarze […]

Najlepsza skrytka na narzędzia?
Najlepsza skrytka na narzędzia?

Nie od dzisiaj wiadomo, że mechanicy potrafią być kreatywnie. Nieszablonowego podejścia wymaga od nich praca, gdzie często każdy przypadek to inne wyzwanie. Na filmie widzimy, jak mechanik postanowił wykorzystać beczkę do oleju i zrobił z niej schowek na narzędzia. Trzeba powiedzieć, że z takim desingem, schowek znakomicie pasuje do wnętrza warsztatu i nadaje mu unikatwego […]

Instrukcja naprawy wgniecionego dachu w Oplu Omega
Instrukcja naprawy wgniecionego dachu w Oplu Omega

Prace blacharskie potrafią przysporzyć wielu kłopotów. Jest to praca wymagająca najwyższej precyzji i dużego doświadczenia. Są jednak rozwiązania, na które miałby kłopoty z wpadnięciem nawet specjalista. Czasem okazuje się, że wystarczy trzasnąć drzwiami, aby wyklepać dach.

Odzyskiwanie platyny z przydrożnego brudu
Odzyskiwanie platyny z przydrożnego brudu

Elementy układu wydechowego odpowiedzialne za filtrowanie szkodliwych cząsteczek zawierają drobinki metali szlachetnych. Nie jest to żadna wiedza tajemna. To właśnie dlatego podzespoły takie jak: filtr DPF albo katalizator są takie drogie. Ciekawe jest również to, że wraz z eksploatacją podzespoły te wytracają pierwiastki szlachetne i właśnie w dużej mierze jest to przyczyna ich awarii lub […]

Driftujący Polonez Caro z silnikiem 3.0 V6 – zobacz film
Driftujący Polonez Caro z silnikiem 3.0 V6 – zobacz film

Nie sztuką jest poddać tuningowi doskonale się do tego nadające BMW czy Nissana. Naprawdę ciężkiej pracy w warsztacie i kreatywnego myślenia wymagają takie przeróbki jak ta – ponad 200-konny Polonez. Zobacz, co potrafi ta maszyna. W poczciwego Poloneza z rocznika 1995 włożono silnik od Opla Omegi – lubiany przez specjalistów od tuningu motor 3.0 M […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

robsonik1313, 3 czerwca 2016, 15:53 0 0

Huśtające się na podnośniku auto, przy braku dodatkowych podpórek - to pomysł jak z czeskiego filmu rysunkowego "sąsiedzi". Wystarczy, że przypadkowa osoba będąca z drugiej strony auta lekko popchnie pojazd podczas pracy mechanika pod autem i "kino" gotowe.

Odpowiedz

Wodzu, 6 czerwca 2016, 6:35 0 0

Ani to wygodne do pracy , ani bezpieczne . a co z miejscami technologicznymi do podnoszenia auta ??????????????????

Odpowiedz