Nowy zestaw Knipex dla elektryków samochodowych

, 24 listopada 2015, 15:25

Na rynku narzędzi ręcznych pojawił się nowy zestaw tulejek kablowych izolowanych ze szczypcami Knipex w komplecie z „inteligentną” skrzynką.

Szczypce niemieckiego producenta należą do grupy narzędzi najchętniej wybieranych przez fachowców i majsterkowiczów-pasjonatów. Ekipa zaangażowana w projektowanie nowych narzędzi obserwuje rutynowe czynności w pracy elektryków i wyciąga wnioski. Dla chcących spróbować czegoś nowego powstał zestaw tulejek wraz ze szczypcami zamknięty w poręcznej walizce. Prezentowana nowość, to 12 propozycja Knipexa w ofercie e-sklepu ProfiTechnik dla elektryków.

W komplecie Knipex znalazły się wielofunkcyjne szczypce przeznaczone do cięcia i odizolowywania przewodów oraz zagniatania złączek kablowych wykonane z hartowanej blachy stalowej malowanej proszkowo z wygodnym uchwytem z tworzywa sztucznego. Wyposażone w dwa rodzaje płynnie tnących ostrzy, do przewodów aluminiowych i miedzianych oraz otwory przeznaczone do cięcia wkrętów miedzianych i mosiężnych o średnicach M 2,6; 3,0; 3,5; 4,0; i 5,0 mm. Konstrukcja szczypiec wraz z naniesioną numeracją umożliwia łatwe i dokładne zgniatanie złączek izolowanych 1,5/2,5/6,0 mm2 i nieizolowanych nasuwanych 1,5/2,5/6,0 mm2. Specjalne szczęki usprawniają zdejmowanie izolacji z przewodów 0,75/1,0/1,5/2,5/4,0/6,0 mm2. 

Zestaw zamknięty jest w opatentowanej skrzynce TANOS MINI-systainer z mocnego i wytrzymałego materiału. W środku znajdują się dwie kasetki z tworzywa podzielone na sześć osobnych przegródek. Kiedy brakuje ręki skrzynkę można swobodnie zamknąć i otworzyć jedną prawą lub lewą ręką. Wewnątrz kasety znajduje się gąbkowe wypełnienie, które odpowiedzialne jest za trzymanie elementów na swoim miejscu.  TANOS MINI-systainer to system łączenia skrzynek w regały narzędziowe. Specjalny patent pozwala otwierać je nawet bez rozdzielania.

W walizce oprócz szczypiec znajduje się wieloelementowy zestaw podstawowych i popularnych tulejek kablowych izolowanych. Łącznie Knipex oferuje tu 300 modułów, w tym:

  • profilowana końcówka kablowa nasuwana nieizolowana „żeńska” (dwa rodzaje ok. 50szt.)
  • końcówka kablowa nasuwana izolowana „żeńska” (trzy rodzaje ok. 75szt.)
  • końcówka kablowa wtykowa izolowana „męska” (dwa rodzaje ok. 50szt.)
  • końcówka kablowa oczkowa izolowana (dwa rodzaje ok. 50szt.)
  • złączka kablowa tulejowa izolowana (trzy rodzaje ok. 75szt.)

 

Zestaw wraz ze szczypcami kosztuje ok. 466 zł. Więcej informacji na www.profitechnik.pl

Dowiedz się więcej

Szczypce Knipex w mini-rozmiarze
Szczypce Knipex w mini-rozmiarze

Mniejsze wymiary są często atutem – narzędzia są bardziej poręczne, można je stosować w trudno dostępnych miejscach, nie zajmują dużo przestrzeni, więc zawsze można je mieć przy sobie. Do grona małych narzędzi należą trzy modele mini-szczypiec niemieckiej firmy Knipex. Szczypce uniwersalne Knipex 08 05 110 Mierzą zaledwie 110 mm. Odporne na zużycie szczęki są w […]

Torba na narzędzia i walizka wodoodporna Knipex
Torba na narzędzia i walizka wodoodporna Knipex

Utrzymanie narzędzi w porządku ułatwia pracę i przyspiesza każde działanie. Walizki i skrzynie na narzędzia, są nieodłącznym elementem dla każdego profesjonalisty. Standardowe, wykonane z plastiku są nieporęczne , narażone na obicia i wyłamania elementów. Metalowe, bardziej odporne, są ciężkie i zajmują dużo miejsca. ProfiTechnik.pl, wraz z firmą Knipex, proponuje nową torbę na narzędzia 00 21 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!