Przydatne w warsztacie preparaty w ofercie Inter Cars

21 października 2015, 10:15

Umiejętnie stosowana chemia warsztatowa jest niezwykle istotną pomocą w pracy mechanika. Poniżej przedstawiamy kilka preparatów, które mogą okazać się niezbędne w każdym warsztacie.

Aerozol silikonowy

Preparat stosowany do elementów wewnętrznych i zewnętrznych, antystatyczny, smaruje, ale nie natłuszcza. Odnawia, chroni, smaruje i izoluje, zapobiega osadzaniu się kurzu. Polecany do zastosowania w pojazdach mechanicznych.

Indeksy:

 • CART00208
 • CRC SILICONE SPRAY 400ML

 

Smar w aerozolu z dodatkiem PTFE

Wodoodporny środek o długotrwałym działaniu, odporny na wysokie temperatury. Świetna ochrona przed ścieraniem i korozją. Zastosowanie: do prac konserwacyjnych, do resorów, zamków, szyn przy siedzeniach i odsuwanych dachach, okien, dźwigni zmiany biegów, zawiasów, linek itd.

Indeksy:

 • CART00206
 • CRC WHITE LITHIUM G 300 ML

 

Smar o dużej przyczepności

Preparat smarny o ekstremalnej wytrzymałości na obciążenia, odporny na wymywanie przez wodę także słoną, chroni przed korozją. Zastosowanie: uniwersalny smar przylegający do układów napędu, resorów, dźwigni hamulca ręcznego i dźwigni zmiany biegów, przegubów i stabilizatorów.

Indeksy:

 • CART00212
 • CRC ADHESIVE LUBRIC 500 ML
 • CRC MULTILUBE 500 ML

 

Środek uszczelniający układ chłodzenia

Produkt ten jest zgodny z większością płynów chłodzących. Zastosowanie: uszczelnia małe wycieki z układu chłodzenia i chroni przed korozją.

Indeksy:

 • CRC RADIATOR SEAL 200 ML
 • HOLTS RW2HPR 250 ML

 

Środek do czyszczenia układu chłodzenia

Zapobiega zapychaniu się układu chłodzenia. Zastosowanie: usuwa kamień i rdzę wewnątrz chłodnicy, chroni przed korozją, zapewnia optymalny przepływ ciepła.

Indeksy:

 • CRC RADIATOR CLEAN 200 ML
 • HOLTS RK1HPR 25 ML

 

Dodatek do ochrony systemu paliwowego w silnikach diesla

Środek wystarczający na 70l paliwa, chroni cały układ paliwowy (Common Rail lub pompowtryskiwacze) przed korozją i zużyciem, podwyższa niezawodność i zapewnia lepsze smarowanie. Zastosowanie: rozpuszcza tłuszcze i smary znajdujące się w oleju napędowym.

Indeks: LIM2185

Dodatek do czyszczenia układu paliwowego w silnikach benzynowych

Preparat zapobiegający problemom z rozruchem silnika. Poza tym wpływa na równiejszą pracę, lepsze osiągi i mniejszą szkodliwość spalin. Zastosowanie: czyści zabrudzone systemy wtrysku w silnikach benzynowych, usuwa nagar i osady z części układu paliwowego, wtryskiwaczy i zaworów dolotowych.

Indeksy:

 • LIM1971
 • STP 30-036

 

Dodatek do czyszczenia układu paliwowego w silnikach diesla

Usuwa osady, które gromadzą się we wtryskiwaczach, pompie wtryskowej, w komorze spalania. Rozwiązuje problemy związane z nierównomierną pracą silnika. Czyste wtryskiwacze oraz pompa wtryskowa zapewniają optymalne osiągi oraz równomierna pracę silnika. Zapobiega korozji. Do zastosowania w każdym silnika Diesla.

Indeksy IC:

 • LIM2666
 • STP 30-039

 

Depresator do diesla

Jest całorocznym zaawansowanym technologicznie i wysoce skoncentrowanym dodatkiem obniżającym temperaturę krzepnięcia oleju napędowego, skutecznym do temp.–40st.C. (w zależności od stosowanego paliwa). Zastosowanie: preparat zapobiega tworzeniu się kryształków parafiny i gęstnieniu oleju w niskich temperaturach, ułatwia start silnika i poprawia jego pracę, redukuje zużycie paliwa.

Indeksy:

 • DIESEL SKYDD BA 1 L / wystarcza na 1000L ON
 • DIESEL SKYDD 1L – 1 L / wystarcza na 1000L ON
 • DEPRESATOR DIESEL 25-014 / wystarcza na 500L ON

 

Preparat wspomagający rozruch silnika

Uniwersalny samostart ułatwia rozruch silnika. Szczególnie przydatny w zimie podczas niskich temperatur.

Indeksy IC:

 • CRC MOTOR STARTER 200 ML
 • PRESTONE AS 237P

 

Pochłaniacz wilgoci

Wchłania nadmiar wilgoci, ogranicza skraplanie się wody, zapobiega rozwojowi pleśni, roztoczy i bakterii, nie zostawia plam ani zacieków, przeciwdziała parowaniu i zamarzaniu szyb od wewnątrz, chroni tapicerkę przed wilgocią, działa bez dodatkowych urządzeń, posiada neutralny zapach. Jedna saszetka wystarcza na około 2 miesiące (w zależności od poziomu wilgotności oraz temperatury otoczenia).

Indeks IC: LOC ABSORBENT 1725908

Dowiedz się więcej

Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars
Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars

Podczas Targów Inter Cars, Dział Wyposażenia Warsztatów przyjął zamówienia na łączną kwotę 7,25 mln zł netto. Klienci dystrybutora chętnie również korzystali z programów leasingowych na zakup narzędzi, podpisując umowy na łączną kwotę 2,6 mln. zł. Wyposażenie warsztatowe to obecnie jeden z najprężniej działających działów w Inter Cars. W Hali D – w całości jemu poświęconej […]

Nowości Lauber i CQ Car Equipment w Inter Cars
Nowości Lauber i CQ Car Equipment w Inter Cars

W sieci Inter Cars pojawiły się nowe referencje podzespołów rozrusznika i zacisków hamulcowych CQ Car Equipment. Oferta dystrybutora poszerzyła się również o 20 nowych referencji produktów marki Lauber. W ofercie CQ Car Equipment pojawiły się nowe referencje podzespołów rozrusznika i zacisków haulcowych. Są one przeznaczone do popularnych samochodów kilku marek europejskich, Są to m.in.: Toyota […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!