Wyposażenie warsztatów na targach Inter Cars

23 września 2015, 15:15

15 Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów były miejscem wielu premier. Szczególną uwagę przyciągały nowe narzędzia i wyposażenie warsztatów. Odwiedziliśmy dla Państwa najciekawsze stoiska, by zrelacjonować ich najważniejsze elementy.

 

Axes System

Na stoisku Axes System nie brakowało nowości. Pierwszą z nich był nowy system informacji technicznej, bazujący na materiałach Autodata. Co ważne i rzadkie, dane są dostępne w trybie offline – wystarczy więc zainstalować bazę z systemem CDIF/3, by korzystać z danych Autodata bez względu na to, czy ma dostęp do internetu, czy nie.

Axes System zaprezentował też oprogramowanie dla systemu Android, które od początku 2016 roku będzie oprogramowaniem alternatywnym dla dostępnego obecnie. Ponadto, firma przedstawiła nowości w oprogramowaniu, które wprowadzają nowe aktualizacje. Tradycyjnie, nowościom w ofercie towarzyszyły promocje.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, jak wyglądało stoisko Axes System. Wyglądem przenosiło gości w klimat lat 60. Firma chciała odciąć się od konwencji, w której testerom diagnostycznym towarzyszą nowe auta, naszpikowane elektroniką. Kilkudziesięcioletni VW Ogórek symbolizował istotną cechę systemu CDIF – oferowanie przez niego bardzo szerokiego przekroju czasowego obsługiwanych pojazdów, od najnowszych po starsze.

 

ATE

Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia firmy Inter Cars, marka ATE przygotowała urządzenie do wymiany płynu hamulcowego w zestawie z kompletem korków, w kolorze srebrnym, sygnowane logo 25 lat Inter Cars.

Bosch

Stoisko Bosch imponowało wielkością i mnogością prezentowanego asortymentu. Mechanicy zainteresowani naprawami układów zasilania paliwem mogli dowiedzieć się więcej o przeznaczonych do tego narzędziach Bosch oraz ofercie szkoleń w tej tematyce. Osobną część stoiska stanowiły urządzenia do obsługi kół – montażownice i wyważarki. Na stoisku Boscha nie mogło również zabraknąć testerów diagnostycznych i stacji do obsługi klimatyzacji.

Centralną część stoiska zajmowała nowość w ofercie Boscha – urządzenie do kalibracji kamer, na których oparte są systemy bezpieczeństwa najnowszych samochodów. Lawinowo rosnąca pojazdów  wyposażonych w takie systemy sprawiła, że zainteresowanie ich naprawami i kalibracją szybko wzrasta.

Cartec

Podczas tegorocznych targów Cartec prezentował linię diagnostyczną, służącą do badania zbieżności i amortyzatorów, wyposażoną w rolki hamulcowe i szarpaki hydrauliczne.
Firma przygotowała też specjalną ofertę stanowiska rolkowego do badania hamulców w wersji warsztatowej. W porównaniu od wersji dla SKP, rolki wykonane są z kompozytu.

Swoją premierę na stoisku Cartec miało zautomatyzowane przejazdowe urządzenie PNEUSCAN, przeznaczone do pomiaru ciśnienia w oponach i grubości bieżnika. Przed stanowiskiem zamontowana jest kamera odczytująca numer rejestracyjny. Pomiar odbywa się nawet w kołach bliźniaczych.

DeltaTech Electronics

Goście targów ustawiali się w długą kolejkę, by zadać pytanie przedstawicielom DeltaTech Electronics i zobaczyć ich nowości. A tych nie brakowało – zestaw do diagnostyki Common Rail, składający się z trzech urządzeń. Nowościami były też dwa nowe urządzenia do obsługi akumulatorów i nowa wersja programu EDIA, wzbogacony o funkcjonalność diagnostyki zaworów sterujących wysokim ciśnieniem. Leszek Preisner wskazywał, że największym plusem polskich urządzeń diagnostycznych jest wsparcie techniczne.

febi

Firma febi promowała na swoim stoisku nowy koncentrat płynu chłodniczego G13. Jego właściwości są dostosowane do wydłużonych przebiegów układu rozrządu. G13, oprócz ochrony układu przed zamarzaniem lub przegrzaniem, ma jeszcze jedną funkcję – smarowanie pompy cieczy, ze względu na ich coraz bardziej zaawansowaną konstrukcję. Trzeba pamiętać, że zalecane proporcje płynu z wodą to 1:1 – czysty koncentrat ma nieodpowiednie właściwości. Płyn jest dostępny zarówno w małych opakowaniach, jak i dużych beczkach.

HELLA

Firma HELLA przygotowała bardzo duże stoisko, na którym pojawiły się urządzenia warsztatowe, wykorzystujące nowoczesne technologie. Przykładem jest Mega Macs 56. Jest to bardzo zaawansowana platforma diagnostyczna z wbudowanym multimetrem i dostępem online do bazy danych HELLA.

Urządzenie CSC Tool zainteresuje warsztaty, które zajmują się nowoczesną diagnostyką związaną z kamerami śledzącymi.

– „Obsługa pojazdów, wyposażonych w system automatycznego ustawiania świateł, aktywny tempomat czy system rozpoznawania znaków drogowych zaczyna być dostępna także w warsztatach niezależnych. Liczba tego typu pojazdów wzrasta, a wiele warsztatów, np. zajmujących się wymianą szyb samochodowych, bez kompetencji w zakresie diagnostyki kamer śledzących może w krótkim czasie stracić wielu klientów. CSC Tool służy do kalibracji wszystkich systemów wykorzystujących kamery." – powiedział Zenon Rudak, Kierownik Centrum Szkoleniowego Hella Polska.

Specjaliści marki cierpliwie wyjaśniali także, na czym polegają technologiczne nowinki marki, kierowane na rynek pierwszego wyposażenia, np. system LED Matrix, wykorzystany w nowych Audi A8 i A6.

– „LED Matrix to oświetlenie utrzymujące wiązkę świateł drogowych bez względu na to, co znajduje się przed pojazdem. System koryguje oświetlenie w taki sposób, że żaden z kierowców jadących z naprzeciwka nie zostaje oślepiony. W skład systemu wchodzi pięć modułów świecących, zawierających po kilka diod. Każda może być wyłączana lub włączana ponownie, wg wskazań komputera, opracowanych na podstawie sygnału z czujników." – opowiadał Zenon Rudak.

KLANN

Firma KLANN specjalizuje się w dostarczaniu narzędzi, służących do wykonywania napraw na pojeździe – bez konieczności demontowania poszczególnych elementów. Obecnie rozwijanym kierunkiem są także narzędzia, służące do obsługi wtryskiwaczy – m.in. do wyjmowania wtryskiwacza bez konieczności jego demontażu.

W konkursie MotoInnowacje 2015 brał udział zestaw do zerwanych wtryskiwaczy KLANN. Narzędzie pozwala na demontaż wtryskiwacza, który został złamany w głowicy. Pasuje uniwersalnie do silników wysokoprężnych posiadających gniazda wtryskiwaczy o średnicy 15 mm. Korzystanie z narzędzia możliwe jest przy użyciu ściągacza do wtryskiwaczy oraz krótkiego siłownika hydraulicznego.

Magneti Marelli

Magneti Marelli prezentowała nową gamę stołów do testowania wtryskiwaczy z oznaczeniem zakończonym literą R oraz katalog dedykowany testowaniu wtryskiwaczy, zawierający wszystkie modele stołów, adapterów, przewodów i podkładek. Wszystkie nowe stoły obsługiwane są dotykowo za pośrednictwem systemu Android, zabezpieczono je też mechanicznie i programowo przed uszkodzeniem przez wtryskiwacz.

Na stoisku znalazły się dwa nowe ozonatory o wydajności 1 i 4 g, nie zabrakło też popularnych urządzeń do obsługi systemów TPMS, stacji klimatyzacji, urządzenia do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów oraz narzędzia do testowania alternatorów.
Nowością, której nie było widać na stoisku, ale pojawia się w ofercie firmy było też nowe rozwiązanie naprawy wtryskiwaczy trzeciego stopnia.

MAHLE

Firma MAHLE postanowiła, że będzie bliżej warsztatów i wprowadzi do oferty wyposażenie warsztatowe. Pierwszymi są stacje klimatyzacji MAHLE ArcticPRO (zarówno na czynnik R134a, jak i HFO-1234yf) oraz urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów MAHLE FluidPRO, wyprodukowane w amerykańskiej fabryce MAHLE.

TEXA

Najważniejszą częścią ekspozycji firmy była TEXA CARe. Rozwiązanie, które ma przypominać kierowcy o okresowej obsłudze pojazdu i chronić ich w razie wypadku, automatycznie wzywając pomoc. Warsztat, z którym powiązane jest urządzenie TEXA CARe, może z kolei zdalnie sprawdzać kody błędów zgłaszane przez komputer pojazdu. Komunikacja z serwerem TEXA CARe oraz określanie lokalizacji GPS (wykorzystywane tylko w razie wypadku) odbywają się za pośrednictwem smartfona z systemem Android lub iOS. Co istotne, przy wymianie pojazdu można odpiąć urządzenie z gniazda diagnostycznego samochodu i zakodować w nowym pojeździe.
Podczas targów TEXA CARe była objęta specjalną ofertą przedsprzedaży. Urządzenia będą dostępne w 2016 roku.

Kolejną nowością była też stacja do obsługi klimatyzacji Konfort 707R, dedykowana wyłącznie do układów klimatyzacji z nowym czynnikiem HFO-1234yf.

Stoisko firmy otaczały też pozostałe modele stacji do obsługi układów klimatyzacji oraz pełna gama urządzeń diagnostycznych.


 

Dowiedz się więcej

Medal Pro Masovia dla Inter Cars
Medal Pro Masovia dla Inter Cars

Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał odznaczenie firmie Inter Cars SA. Medal Pro Masovia został przekazany podczas uroczystej Konferencji Zarządu z okazji 25-lecia Inter Cars. Marszałek przyznał tytuł „doceniając zasługi i pozycję firmy na rynku motoryzacyjnym oraz jej wkład w rozwój gospodarczy Mazowsza”. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas pierwszego dnia 15. Targów części zamiennych, narzędzi i […]

Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars
Sprzedażowy sukces ekspozycji wyposażenia warsztatów Inter Cars

Podczas Targów Inter Cars, Dział Wyposażenia Warsztatów przyjął zamówienia na łączną kwotę 7,25 mln zł netto. Klienci dystrybutora chętnie również korzystali z programów leasingowych na zakup narzędzi, podpisując umowy na łączną kwotę 2,6 mln. zł. Wyposażenie warsztatowe to obecnie jeden z najprężniej działających działów w Inter Cars. W Hali D – w całości jemu poświęconej […]

Wybierz najpiękniejszą hostessę 15. Targów Inter Cars
Wybierz najpiękniejszą hostessę 15. Targów Inter Cars

Polskie targi motoryzacyjne wyróżniają się na tle podobnych imprez w Europie w pewnym przyjemnym dla oka aspekcie. Towarzyszące wystawom hostessy uchodzą za najpiękniejsze na kontynencie. Jubileuszowe targi Inter Cars utwierdziły nas w przekonaniu, że ta teza jest prawdziwa. Które z pań obecnych na stoiskach wystawców podobały Wam się najbardziej? Zachęcamy do udziały w sondzie. W […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Tomek, 1 października 2015, 12:17 0 0

Fajnie, że Mahle chce zrobić coś dla prywatnych warsztatów. To się ceni!!

Odpowiedz