Rękawice nitrylowe EPPCO – komfort pracy dla wymagających

, 9 września 2015, 14:49

Rękawice ochronne w warsztacie samochodowym to konieczność, z uwagi na ochronę rąk przed urazami mechanicznymi oraz kontaktem z chemikaliami. Większość czynności warsztatowych wymaga zachowania „czucia” w dłoniach oraz swobodnego manipulowania narzędziami. Do takich zastosowań idealnie nadają się rękawice nitrylowe marki EPPCO, które nie tylko chronią dłonie, ale dodatkowo ułatwiają pracę.

Bardzo popularny w warsztatach model rękawic Tiger Grip, które jak sama nazwa wskazuje, wzmacniają właściwości chwytne dłoni, dzięki specjalnie zaprojektowanej teksturze. Zapobiegają wyślizgiwaniu się narzędzi, co często zdarza się przy pracy w gładkich rękawicach z tworzyw sztucznych. Rękawice Tiger Grip są uniwersalne i znakomicie sprawdzają się w szeregu zastosowań warsztatowych.

Do pracy w kontakcie z chemikaliami, polecamy model Grease Bully. Model ten jest odporny na szereg substancji chemicznych: rozpuszczalniki, płyny chłodzące, różnego typu oleje, zmywacze, środki do czyszczenia tarcz hamulcowych, benzynę, lakiery, silikony, tłuszcze itp. Tekstura w okolicy palców zwiększa chwytność. Rękawice znakomicie przylegają do skóry, jednocześnie odprowadzając pot na zewnątrz, gwarantując znakomity komfort pracy.

Warto rozważyć zastąpienie najtańszych rękawic silikonowych  produktami marki EPPCO. Jak wiadomo, lateks oraz konieczny w produktach z lateksu talk, są częstym źródłem uczuleń. Problem ten nie występuje w rękawicach nitrylowych, które są hipoalergiczne i nie wymagają dodatku talku. Ponadto rękawice EPPCO charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Pozwala to na kilkakrotne ich zdejmowanie i zakładanie, w czym są nieporównywalnie lepsze od „jednorazówek” lateksowych, często rozpadających się już podczas pierwszego zakładania. Z naszych testów wynika, że jedną parę można użytkować nawet przez 3-4 dni.

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Świstowski

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!