Światło w garści

, 5 sierpnia 2015, 15:25

Producenci lamp warsztatowych wciąż zaskakują nowymi pomysłami. Takim przykładem jest najnowszy model Philips RCH5. Po raz pierwszy w gamie lamp warsztatowych marki Philips zastosowano regulowaną, w zakresie 180 stopni, nóżkę. Gwarantuje ona stabilne ustawienie na płaskiej powierzchni. Dodatkowo w jej podstawie znajduje się silny magnes, który umożliwia zaczepienie lampy pod różnym kątem na pionowych bądź skośnych powierzchniach.

Najważniejszym parametrem lampy warsztatowej niezmiennie pozostaje jakość światła. W modelu RCH5 źródłem są 3 diody LED o temperaturze barwowej 6500 K, przez co światło lampy zbliżone jest do światła dziennego. Model RCH5 może pracować w dwóch trybach: eco, w którym wartość strumienia wynosi 55 lumenów, bądź boost, który jest dwukrotnie mocniejszy. W obu przypadkach kąt rozsyłania wiązki światła wynosi 120 stopni.

Coraz więcej modeli lamp warsztatowych zasilanych jest bezprzewodowo. Nie inaczej jest w przypadku RCH5, w której wbudowane baterie pozwalają na ciągłą pracę przez 5 godzin. Ładowanie akumulatora można przeprowadzić poprzez tradycyjne gniazdko elektryczne o napięciu 100-240 V, port USB w komputerze lub samochodowe gniazdo 12V. W fabrycznym opakowaniu lampy znajduje się płaska wtyczka do kontaktu i przewód USB o długości 1 metra.

Nie mniej ważną cechą lampy warsztatowej jest sposób jej mocowania. W obudowie modelu RCH5 zamontowano wysuwany i obracany wokół własnej osi haczyk. Lampa posiada również klips, który umożliwia łatwe mocowanie np. przy pasku lub kieszeni kombinezonu.

Specyficzne warunki pracy w warsztacie samochodowym wymagają od lampy obudowy odpornej na uszkodzenia mechaniczne, zalania oraz zabrudzenia. Ta w modelu RCH5 wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, a nacięcia na jej bokach zapewniają pewniejsze trzymanie w dłoni.

Lampa warsztatowa Philips RCH5 wyróżnia się kompaktowymi wymiarami: 120 mm długości, 59 mm szerokości i 13 mm grubości (bez zaczepu mocującego). Jej waga to zaledwie 105 gram. Sugerowana cena detaliczna lampy RCH5 wynosi 159 złotych.
 

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!