Podręczne źródło światła

, 25 marca 2015, 13:46

Penlight to niewielkie lampy warsztatowe zbliżone kształtem do długopisu. Ich zaletą jest brak przewodu zasilającego przy zachowaniu wysokich właściwości świetlnych. Najnowszą propozycją firmy Philips jest Penlight Premium Gen2 Silver, wyposażona w 5 diod LED.

Jedną diodę, świecącą punktowo światłem skupionym o strumieniu 120 lm, umieszczono na szczycie obudowy. Cztery pozostałe – generujące szeroką i jednolitą wiązkę o wartości strumienia 145 lm – ułożono wzdłuż frontu lampy. Zastosowane diody LUXEON gwarantują naturalne, dzienne światło o temperaturze barwowej 6000 K, co podnosi komfort pracy i nie męczy wzroku.

Żródłem zasilania lampy jest akumulator LiFePO4 (LFP) o pojemności 1800 mAh, który można ładować zarówno z gniazdka elektrycznego (240 V), jak i poprzez port USB (3.0) znajdujący się w komputerze. Istnieje też możliwość podłączenia jej do samochodowego gniazda 12 V (zestaw Penlight Premium Gen2 Silver nie zawiera końcówki z adapterem).

Ładowanie lampy zajmuje około 2 godzin (żywotność akumulatora obejmuje 1 tys. cykli), o przebiegu procesu informuje niebieska dioda. Z kolei czas pracy zależy od włączonego trybu – intensywnego Boost bądź Eco. Maksymalnie może wynieść 6 godzin.

Aluminiowa konstrukcja lampy odporna jest na wstrząsy, a jej obudowa za działanie składników produktów olejowych i chemicznych używanych w warsztacie. Srebrny kolor obudowy ma ułatwić odnalezienie lampy w warunkach warsztatowych.

Brak stałego kabla pozwala też na włożenie lampy do kieszeni. Przed jej przypadkowym wysunięciem chroni zaczep podobny do tych, które są stosowane w długopisach. Wbudowane magnesy pozwalają na stabilne przyczepienie lampy zarówno do powierzchni poziomych, jak i pionowych, także w pozycji do dołu. Druga to możliwość regulacji kąta świecenia w zakresie 80 stopni w lewo bądź w prawo.

Philips Penlight Premium Gen2 Silver ma wymiary 183 x 21 mm i waży 90 g. Jej sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 249 złotych.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!