eSOWA pomoże zarządzać warsztatem

4 marca 2015, 11:17

eSOWA czyli Elektroniczny System Obsługi Warsztatu jest nowoczesnym systemem informatycznym, którego zadaniem jest ułatwienie pracy w warsztatach samochodowych i sklepach motoryzacyjnych.

Funkcjonalności systemu pozwalają na sprawną obsługę klientów i pomagają w codziennym zarządzaniu serwisem.

KLIENT: eSOWA umożliwia nowoczesną obsługę klientów. Przykład: do serwisu trafia klient. Recepcjonista wyszukuje jego dane w programie i wie, jakich napraw dokonywał on wcześniej w swoim pojeździe. Wie też, ile one trwały i ile za nie zapłacił, a także jakie części zostały wykorzystane do naprawy. Wiedza ta pozwoli mu na odpowiednie przeprowadzenie dalszych rozmów. Klient zaś zauważy, że warsztat podchodzi profesjonalnie do jego obsługi i może bez obaw powierzyć mu swój pojazd. Program ma wbudowany moduł do wysyłania wiadomości sms, więc warsztat po zakończeniu naprawy może o tym niezwłocznie poinformować klienta.

WARSZTAT: Program zmienia podejście do planowania pracy wewnątrz serwisu. Dzięki terminarzowi, właściciel warsztatu może w jasny sposób zarządzać zarówno czasem pracy swoich pracowników, jak i czasem wykorzystania poszczególnych narzędzi oraz maszyn. Możliwość przypisania pracowników do zleceń i możliwość wydruku planu dnia, pozwala na unikanie bałaganu i podnosi wydajność pracy całego warsztatu.

Obsługa warsztatu może tworzyć zlecenie naprawy pojazdu. Aby je utworzyć wystarczy wybrać z bazy danego kontrahenta przypisany do niego pojazd, wybrać części zamienne. Następnie przypisujemy do danych prac odpowiednich pracowników. Możliwe jest również przyjmowanie faktur od kontrahentów oraz asygnat online.

Ponadto, użytkownicy oprogramowania otrzymują bezpłatną subskrypcję czasów napraw oraz dostęp do definicji ponad miliona części motoryzacyjnych, zdjęć, zamienników oraz bazy kodów kresowych. Dodatkowym ułatwieniem jest kompatybilność ze skanerami 2D, które pozwalają na wprowadzenie danych dotyczących pojazdu oraz kontrahenta z dowodu rejestracyjnego.

MAGAZYN: Funkcją eSOWY jest również inteligentnie zarządzanie dowolną ilością magazynów. Ich obsługa jest w pełni zautomatyzowana. Osoba tworząca zamówienia ma dostęp do stanów magazynowych, a towary przypisane do zleceń są rezerwowane w magazynie. Istnieje możliwość przypisania każdemu towarowi dowolnego adresu co przyspiesza pracę, szczególnie przy dużych magazynach. Dodatkowo eSOWA obsługuje czytniki kodów kreskowych, co przyspiesza codzienną pracę jak i inwentaryzację magazynów.

SKLEP: Moduł sklepowy umożliwia szybką sprzedaż towarów i usług. Połączenie z bezpłatnym katalogiem części pomaga w precyzyjnym doborze części, eSOWA współpracuje z większością popularnych drukarek fiskalnych. Program pozwala także na wyszukiwanie i sortowanie zamówień na podstawie statusu, daty czy kontrahenta.

Najważniejsze cechy eSOWY:

  •     Bezpłatna subskrypcja czasów napraw,
  •     Dostęp do definicji ponad miliona części ich zdjęć i zamienników,
  •     Co miesiąc nowe dane katalogowe,
  •     Kilkumilionowa baza kodów kreskowych,
  •     Obsługa skanerów 2D,
  •     Terminarz.

 

Szczegóły na temat programu są dostępne na stronie: www.e-sowa.com

Dowiedz się więcej

Jubileuszowe urządzenie do klimatyzacji w Inter Cars
Jubileuszowe urządzenie do klimatyzacji w Inter Cars

Na początku marca w ofercie Inter Cars pojawi się urządzenie do obsługi klimatyzacji TEXA KONFORT 25 IC – przygotowane specjalnie z okazji 25-lecia dystrybutora. Tylko w Inter Cars można nabyć także urządzenie KONFORT 705R OFF ROAD. Urządzenie TEXA KONFORT 25 IC (Indeks: TEX 25IC) jest dostępne w specjalnej cenie 11 900 zł netto. Promocja jest […]

Master Mechanic 2015 – konkurs wiedzy technicznej
Master Mechanic 2015 – konkurs wiedzy technicznej

Można już zgłaszać się do udziału kolejnej edycji konkursu skierowanego do mechaników zajmujących się naprawą samochodów, którzy uczestniczą w szkoleniach technicznych Inter Cars SA. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach, samochody osobowe oraz samochody ciężarowe. Zgłoszenia uczestników dokonuje właściciel warsztatu, wypełniając formularz w formie elektronicznej na stronie internetowej. Właściciel warsztatu może zgłosić do udziału w […]

Nowy podnośnik hydrauliczny Nussbaum w ofercie Inter Cars
Nowy podnośnik hydrauliczny Nussbaum w ofercie Inter Cars

Nowy podnośnik Power Lift HL 2.30 K firmy Nussbaum z opatentowaną technologią Hyper Flow ma być produktem ustanawiającym nowe standardy w grupie hydraulicznych podnośników dwukolumnowych. Jest już dostępny w ofercie Inter Cars SA. Podnośnik Power Lift HL 2.30 K o udźwigu 3 ton wyróżnia się w na tle konkurencyjnych konstrukcji zastosowaniem najnowszej opatentowanej technologii HyperFlow. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!