Sprzedaj używane wyposażenie na Forum Mechaników

, 25 lutego 2015, 15:24

Wyposażenie warsztatowe to duża część wydatków przeznaczanych na rozwój warsztatu. Nie wszystkie serwisy decydują się na urządzenia nowe. O ile testery diagnostyczne „starzeją się” dosyć szybko, wiele innych urządzeń może służyć w serwisie wiele lat. Zakup wyposażenia od innego warsztatu to korzyść zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego.

Rozszerzenie działalności

Wprowadzanie czynnika chłodniczego R-1234yf skłoniło wiele serwisów do zakupu nowych urządzeń do obsługi klimatyzacji. Jest to dobra okazja dla serwisów, które nie zajmowały się wcześniej układami klimatyzacji. Obecnie wykorzystywany czynnik wciąż będzie bardzo popularny przez kilka kolejnych lat, a odkupienie stacji klimatyzacji od innego serwisu zmniejszy koszty rozszerzenia działalności.

Rosnące zaawansowanie technologiczne opon jest powodem inwestycji wyspecjalizowanych warsztatów oponiarskich w nowe maszyny. Dla serwisów, które dopiero chcą rozpocząć świadczenie usług z zakresu wymiany opon, jest to dobra okazja do zakupu wyposażenia, które nie jest przystosowane do opon typu run-flat, ale wciąż obsługuje znakomitą większość pojazdów poruszających się po drogach. Koszt zakupu urządzeń do wymiany ogumienia jest tu istotny również ze względu na dużą konkurencję.

Zmiana marki

W serwisach specjalizujących się w jednej lub kilku markach samochodów, często wykorzystywane są inne testery diagnostyczne, niż w warsztatach wielomarkowych. Rozszerzenie działalności o kolejną markę wiąże się wówczas z koniecznością zakupu nowego testera. Z kolei w przypadku decyzji o rozpoczęciu obsługi wielu marek, serwis może podjąć decyzję o wyborze uniwersalnego urządzenia – wówczas, zamiast czekać, aż dotychczasowy tester stanie się bezużyteczny, można sprzedać go innemu warsztatowi. Nie warto zamrażać kapitału i przechowywać w serwisie nieużywane narzędzia.

Dlaczego warto?

Kompresory, narzędzia pneumatyczne, prasy hydrauliczne, szafki narzędziowe, czy analizatory spalin – to tylko niektóre z narzędzi, które można odkupić od serwisów, które zmieniają swoje wyposażenie, ograniczają lub kończą działalność. Sprzedaż nieużywanego wyposażenia jest okazją do pozbycia się niepotrzebnych narzędzi i zwiększenia ilości gotówki.

Zachęcamy do odwiedzania Forum Mechaników i zamieszczania tam swoich ofert sprzedaży używanego wyposażenia warsztatowego. Co jakiś czas będziemy wybierali najbardziej atrakcyjne ogłoszenia i publikowali je na MotoFocus.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!