Znaczniki Gravurem

, 12 listopada 2014, 8:57

Gravurem specjalizuje się w produkcji znaczników (numeratorów) oraz narzędzi do znakowania. Niemiecka firma posiada ponad 50-letnie doświadczenie w branży i oferuje w swoim portfolio kilkanaście rodzajów produktów.

W ofercie Gravurem znajdziemy szeroką gamę produktów – od standardowych znaczników do nabijania liter i cyfr, poprzez znaczniki zaokrąglone, punktowe, z kontrolowaną głębokością znakowania, krążkowe (okrągłe), wielokrążkowe, po ręczne pojedyncze oraz modele i wzory specjalne wykonywane na zamówienie.

Numeratory Gravurem od wielu lat są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu m.in. spawalnictwie, transporcie, logistyce, motoryzacji i energetyce. Sprawdzają się podczas wykonywania oznaczeń na maszynach i urządzeniach, narzędziach (klucze, szczypce), regałach w magazynach, kabinach tirów czy butlach na stacjach benzynowych. Przydatne są także podczas prac ślusarskich, wykonywania oznaczeń na płytkach znamionowych, czy tablicach rozdzielczych. Gravurem posiada także numeratory do znakowania w drewnie, skórze, korku i niektórych tworzywach sztucznych.

Producent poleca zwłaszcza dwa najpopularniejsze modele znaczników: numeratory serii Gravurem-S Standard, zarówno literowe A-Z w zestawie – typ 101, jak i cyfrowe 0-9 – typ 100. Służą one do znakowania na elementach wykonanych z metalu z siłą 600-800 N/mm. Zestaw zawiera litery A-Z (lub a-z oraz cyfry 1-9 wraz z 0) z odwzorowaniem prostym i symetrycznym (odbicie lustrzane). Cześć znakująca hartowana ma do ok. 58-61 HRc, rozmiar znacznika oznacza wysokość wybitej czcionki. Boki części znakującej są szlifowane (widoczne krawędzie).

Firma Gravurem produkuje również znaczniki nietypowe.

– „Otrzymujemy dużo zamówień na wykonanie indywidualnych znaczników np. z logotypem firmy, takie jak znacznik ręczny Gravurem typ 150. Do wykonania pojedynczych profesjonalnych znaczników ręcznych niezbędny jest rysunek techniczny ze wszystkimi parametrami." – mówi doradca handlowy ProfiTechnik, Magdalena Walkowiak.

Na zamówienie specjalne dostępne są znaczniki:

  • z różnej wielkości znakami lub liczbami  – od 2 do 10 mm
  • o treści złożonej z cyfr/ liter od 1-10 znaków lub też znaków w dwóch lub trzech wierszach
  • znaki firmowe, logo i symbole nietypowe
  • do wyboru różne wersje graweru: zaokrąglona, punktowa, wklęsła, wypukła, po łuku.

 

Więcej informacji o ofercie marki Gravurem można znaleźć na www.profitechnik.pl
 

Dowiedz się więcej

Rodzinny konkurs ProfiTechnik
Rodzinny konkurs ProfiTechnik

Profitechnik organizuje wakacyjny konkurs dla dużych i małych majsterkowiczów. Do wygrania profesjonalny zestaw bitów Wera Kraftform Kompakt 44, a dla najmłodszych – model ciężarówki z odczepianą naczepą i kredki w super etui mocowanym do paska. Wystarczy poprosić swoje dziecko lub wnuczka, aby narysowało narzędzia, których używacie do wspólnego majsterkowania, a następnie wysłać zdjęcie pracy plastycznej […]

Szczypce Knipex w mini-rozmiarze
Szczypce Knipex w mini-rozmiarze

Mniejsze wymiary są często atutem – narzędzia są bardziej poręczne, można je stosować w trudno dostępnych miejscach, nie zajmują dużo przestrzeni, więc zawsze można je mieć przy sobie. Do grona małych narzędzi należą trzy modele mini-szczypiec niemieckiej firmy Knipex. Szczypce uniwersalne Knipex 08 05 110 Mierzą zaledwie 110 mm. Odporne na zużycie szczęki są w […]

Pilniki Pferd o bardzo wysokich właściwościach ściernych
Pilniki Pferd o bardzo wysokich właściwościach ściernych

Firma Pferd podczas całego procesu tworzenia narzędzia dba o zachowanie odpowiedniej struktury stali i stałą zawartość węgla. Jej narzędzia wykazują wysokie właściwości ścierne. Pilniki Pferd z charakterystycznym „koniem” w logo (nawiązanie do werkowania kopyt końskich) wyposażone są również w odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, która łatwo układa się w ręce. Narzędzie nie wyślizguje się, nawet przy drobnych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!