Pilniki Pferd o bardzo wysokich właściwościach ściernych

, 17 czerwca 2015, 12:32

Firma Pferd podczas całego procesu tworzenia narzędzia dba o zachowanie odpowiedniej struktury stali i stałą zawartość węgla. Jej narzędzia wykazują wysokie właściwości ścierne.

Pilniki Pferd z charakterystycznym „koniem” w logo (nawiązanie do werkowania kopyt końskich) wyposażone są również w odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, która łatwo układa się w ręce. Narzędzie nie wyślizguje się, nawet przy drobnych pracach bez rękawic. Pferd dostarcza profesjonalistom całą gamę pilników do różnorodnych zastosowań. Narzędzia wykorzystuje się do bardzo specjalistycznych zadań przy obróbce stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Najczęściej narzędzia Pferd – pilniki i szczotki lądują w torbach mechaników i serwisantów, w motoryzacji, lotnictwie, przy konstrukcjach szkieletowych.

Wart uwagi jest uniwersalny pilnik płaski dwustronny (PF 1212 VZ) do zdzierania i ostrzenia. Z jednej strony posiada nacięcia krzyżowe A (równiak) – idealne do zdzierania i zgrubnej obróbki, natomiast z drugiej nacięcia równoległe (półgładzik). Do zastosowań bardziej wymagających i profesjonalnych został zaprojektowany pilnik PF1152 – warsztatowy półokrągły do obróbki powierzchni, obróbki promieni, odgratowywania, piłowania przełomów i obróbki profili półokrągłych. Ten model również posiada dwie strony (równiak i półgładzik).

Pilniko-tarnik PF 1512 VZ do zdzierania i ostrzenia, przyda się do wszelkiego rodzaju prac rzemieślniczych, modelarskich oraz użytku domowego. Oprócz materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, żeliwo, staliwo, metale nieżelazne, miedź, brąz, mosiądz czy cynk, może być stosowany również do drewna.

Pilniki Pferd rozwiążą problem zgrubnego oczyszczania odlewów, nadania wstępnych kształtów elementom metalowym czy dopiłowywania zamków.

Dopełnieniem wyposażenia warsztatu może być zestaw pilników Pferd (PF-SET), w którym znajdują się wszystkie trzy opisane powyżej narzędzia. Według zapewnień producenta, korzyścią dla kupujących jest trwałość narzędzi oraz funkcjonalność.

Pilniki firmy Pferd znaleźć można w sklepie ProfiTechnik.pl

Dowiedz się więcej

Szczypce Knipex w mini-rozmiarze
Szczypce Knipex w mini-rozmiarze

Mniejsze wymiary są często atutem – narzędzia są bardziej poręczne, można je stosować w trudno dostępnych miejscach, nie zajmują dużo przestrzeni, więc zawsze można je mieć przy sobie. Do grona małych narzędzi należą trzy modele mini-szczypiec niemieckiej firmy Knipex. Szczypce uniwersalne Knipex 08 05 110 Mierzą zaledwie 110 mm. Odporne na zużycie szczęki są w […]

Znaczniki Gravurem
Znaczniki Gravurem

Gravurem specjalizuje się w produkcji znaczników (numeratorów) oraz narzędzi do znakowania. Niemiecka firma posiada ponad 50-letnie doświadczenie w branży i oferuje w swoim portfolio kilkanaście rodzajów produktów. W ofercie Gravurem znajdziemy szeroką gamę produktów – od standardowych znaczników do nabijania liter i cyfr, poprzez znaczniki zaokrąglone, punktowe, z kontrolowaną głębokością znakowania, krążkowe (okrągłe), wielokrążkowe, po […]

Wakacyjny konkurs „Spec ProfiTechnik”  – zostań testerem narzędzi
Wakacyjny konkurs „Spec ProfiTechnik” – zostań testerem narzędzi

Firma ProfiTechnik przygotowała konkurs dla użytkowników narzędzi ręcznych. Zwycięzcy przetestują komplety narzędzi firm Knipex oraz Wera. Na zwycięzcę konkursu czeka tytuł „Speca” ProfiTechnik – półroczne testowanie narzędzi Wera i Knipex (jedno narzędzie na miesiąc) połączone z autorskimi publikacjami na Blogu Profitechnik. Jak wziąć udział w konkursie? 1. Zaplanuj pracę i wybierz narzędzie ręczne Wera lub […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!