Poznań Motor Show 2005

27 kwietnia 2005, 0:00

Wszystko dla Auta – to hasło, które określa tematykę tegorocznej edycji Targów Przemysłu Motoryzacyjnego Poznań Motor Show.
W dniach od 11 do 15 maja można zapoznać się z najnowszą ofertą 550 wystawców z 15 państw, obejmującą diagnostykę pojazdów, stacje serwisowe, części zamienne i akcesoria oraz tuning. Dla zwiedzających ekspozycje dostępne będą w godzinach 9-17. Przygotowano także program wydarzeń, obejmujący konferencje, ekspozycje specjalne, wręczenia związanych z motoryzacją nagród i inne atrakcje dla publiczności.
Poniżej szczegóły programu wydarzeń jakie będą się odbywały podczas targów. Pragniemy również przypomnieć, że 11 maja jest dniem prasowym.

„Wiedzy nigdy nie za dużo”

AutoEvent 2005 – konferencja międzynarodowa organizowana przez Polską Izbę Motoryzacji
Aby nawiązać szerokie kontakty handlowe organizowane są różnego rodzaju spotkania, które zbierają w jednym miejscu producentów części i komponentów, a także producentów samochodów z całego świata. Jednym z takich spotkań jest, organizowana przez Polska Izbę Motoryzacji, konferencja „AutoEvent 2005”. Impreza ta odbędzie się podczas Poznań Motor Show. W ciągu dwóch dni konferencji (11-12 maja) wystąpi blisko 20 prelegentów.

Zadbaj o pieniądze Twojej firmy – optymalizacja kosztów w zarządzaniu flotą samochodową – Dzień Flotowy organizowany przez dwumiesięcznik Flota Auto Biznes
Konferencja przeznaczona jest dla menedżerów i administratorów flot samochodowych oraz osób związanych z rynkiem flotowym w Polsce. Zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania przydatne administratorom flot w optymalizacji kosztów, omówione będą skutki nowej ustawy VAT oraz podjęta zostanie dyskusja na temat problematyki stanowiska zarządcy floty samochodowej w firmie. Ogłoszone zostaną także wyniki plebiscytu Auto Flotowe 2005.

Badania techniczne w stacjach kontroli pojazdów – konferencja Polskiego Związku Motorowego
Konferencja ta skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań technicznych oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego w Polsce. W programie przewidziano trzy sesje tematyczne: wymagania dla stacji kontroli pojazdów, wymagania dla diagnostów i nadzór nad SKP, a także przeprowadzanie badań technicznych pojazdów.

Forum Warsztatowe – cykl wykładów na temat nowych metod diagnostyki pojazdów
W ramach Forum zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia z zakresu obsługi pojazdów. Przewidywane tematy dotyczą m.in. kodów usterek w systemie diagnostyki pokładowej standardu ODBIIhttps://www.motorshow.pl/EOBD, testerów diagnostycznych, systemów common rail, sekwencyjnych wtrysków CNG i LPG, a także urządzeń do naprawy bębnów, tarcz i szczęk hamulcowych. Cykl wykładów i prezentacji (13-15 maja) przygotowała firma Best Products.

Sieć Rzemieślnicza – Polski Warsztat – Forum Rzemieślnicze przygotowane przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą i Klub Motoryzacyjny
Na Forum przedstawione zostaną idee „Polskiego Warsztatu” – propozycji skierowanej do branży motoryzacyjnej. Impreza będzie służyć integracji środowiska rzemieślniczego oraz podniesieniu jakość usług poprzez unormowanie usług powypadkowych, a także usprawnieniu sposobu rozliczeń.

„Modelowo i nowocześnie”

MotoLog Automotive 2005 – specjalna ekspozycja prezentująca modelowe centrum dystrybucji części zamiennych
Formuła „MotoLog Automotive” polega na stworzeniu atrakcyjnych warunków zaprezentowania urządzeń logistycznych, w formie aktywnego pokazu. Dlatego w jednym z pawilonów powstanie Modelowe Centrum Dystrybucji zamiennych części samochodowych, prezentujące urządzenia i procesy logistyczne związane z ich dystrybucją. Inicjatywa skierowana jest do uczestników tzw. rynku aftermarket, importerów i producentów części samochodowych. Organizatorami są redakcje pism branżowych – Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn – oraz Ardo Studio i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Warsztat samochodowy „na żywo” – ekspozycja przygotowana przez miesięcznik Nowoczesny Warsztat
Ideą „żywego warsztatu” jest zaprezentowanie najnowszych technologii, wyposażenia oraz urządzeń, które staną się narzędziem pracy dla targowych mechaników. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. naprawy powypadkowe na najnowocześniejszych ramach z wykorzystaniem systemów pomiarowych oraz naprawy blacharsko-lakiernicze. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z wiodącymi firmami motoryzacyjnymi.

„Przyszłościowo, tradycyjnie, inaczej”

„DesignForum 2005” – stoisko tematyczne poświęcone stylizacji samochodów, przygotowane przez Motoryzacyjną Agencję Sierpowski MAS i redakcję AutoRok
Podczas DesignForum, na które zaproszeni zostali profesjonalni styliści oraz młodzi polscy rysownicy, odbędą się wykłady, warsztaty oraz konkursy. Jedną z atrakcji z pewnością stanie się udział w DF ośrodka Italdesign Giugiaro, który zamierza dostarczyć trzy pojazdy prototypowe, między innymi podziwiane na całym świecie Corvette Moray oraz Alessandro Volta. Po raz pierwszy pojawią się też na DF polskie prototypy.

Wystawa starych pojazdów – ekspozycja Automobilklubu Wielkopolski

Salon Pojazdów Odmiennych – zlot samochodów tuningowych i „odmieńców”
Jest to spotkanie konstruktorów niecodziennych wehikułów, posiadaczy pojazdów prototypowych i krótkoseryjnych oraz miłośników tuningu samochodowego. Uczestnikami są posiadacze samochodów wszystkich marek poddanych tuningowi optycznemu, pojazdów samodzielnie skonstruowanych, prototypów, pojazdów wyprodukowanych w krótkich seriach. Impreza odbędzie się w przedostatnim dniu targów, tj. w sobotę 14 maja.

„Bezpieczeństwo ponad wszystko”

Stoisko poświęcone bezpieczeństwu na drogach, przygotowane przez Wydział Ruch Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu
Tutaj zainteresowani mogą zasięgnąć informacji dotyczących przepisów „Prawa o ruchu drogowym”, zapoznać się ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, poznać założenia programów profilaktycznych oraz rozwiązań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tu zobaczą pojazdy policyjne oraz wyposażenie policjantów ruchu drogowego. Przewidziano również obecność policji niemieckiej, która będzie przedstawiać zagadnienia związane z problematyką bezpieczeństwa na drogach Niemiec.

Prezentacje przygotowane przez miesięcznik Jedź Bezpiecznie
Na stoisku miesięcznika Jedź Bezpiecznie prezentowane będą filmy poświecone bezpieczeństwu, omawiające głównie samochody i ich konstrukcje oraz rozwiązania stosowane pod kątem bezpieczeństwa.

Ekspozycja Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo

„Nagrody dla najlepszych”

Wręczenie nagród w konkursie Auto Flotowe 2005
Ogłoszenie wyników plebiscytu Auto Flotowe 2005 będzie kulminacyjnym punktem Dnia Flotowego, organizowanego przez magazyn Flota Auto Biznes. Osoby zarządzające parkami samochodowym w firmach oraz zajmujące się jego obsługą wyłoniły laureatów w 6 kategoriach.

Wręczenie „Tęgiego Pióra” – nagrody im. Bogusława Koperskiego dla najlepszych dziennikarzy piszących o sporcie motorowym (przyznawanej przez Stowarzyszenia Auto Klub Dziennikarzy Polskich)

Na sportowo
II Eliminacja Samochodowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy

Wszystkie informacje dotyczące targów Poznań Motor Show jak również wystawiających się na nich firm można także znaleźć na stronie internetowej targów www.motorshow.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!