Tester KTS 650

27 maja 2003, 0:00

Przenośny tester KTS 650 z dwukanałowym multimetrem i dwukanałowym oscyloskopem przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań mobilnych, ale można go także wykorzystywać jako element sieci komputerowej. Tester wyposażony jest w monitor dotykowy obsługiwany przy pomocy specjalnego pióra lub opuszka palca. Zastosowano w nim także kolorowy wyświetlacz oraz wyposażono w szereg nowych funkcji diagnostycznych.
Dzięki urządzeniu KTS 650 i oprogramowaniu ESI[tronic] warsztat ma do dyspozycji wszystkie funkcje konieczne do wykonania pełnej diagnostyki urządzeń sterujących w pojeździe. Poprzez odpowiednie kable połączeniowe tester podłączany jest bezpośrednio do diagnozowanego urządzenia sterującego. System automatycznie rozpoznaje urządzenia sterujące pojazdu.
Tester KTS 650 jest przystosowany do obsługi wszystkich protokołów diagnostycznych. Oprócz systemów ISO do pojazdów europejskich, systemów SAE do pojazdów amerykańskich i japońskich urządzenie KTS 650 może także przetwarzać protokoły CAN do badania nowoczesnych systemów z magistralami transmisji danych CAN, które coraz częściej stosowane są w nowych pojazdach.
W przeciwieństwie do poprzedniego modelu (KTS 500) tester KTS 650 jest wyposażony w dwukanałowy multimetr do pomiaru napięcia, rezystancji i natężenia prądu. Ponadto nowy tester posiada również dwukanałowy oscyloskop, który umożliwia odczyt w zakresie 100 kHz w trybie jednokanałowym lub 2×50 kHz w trybie dwukanałowym. Tym samym oscyloskop nadaje się do diagnostyki czujników w pojazdach.
KTS 650 wyposażony jest w zabezpieczenia chroniące go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niewielki ciężar ok. 4 kg, wymiary notebooka i praktyczny uchwyt umożliwiają łatwy transport testera oraz stosowanie go również podczas jazdy próbnej. Tester może być zasilany z akumulatora w samochodzie lub z własnych akumulatorów, których czas pracy wynosi ok. 1-2 godzin.
Każdy klient dokonujący zakupu testera usterek KTS po jego uruchomieniu i odblokowaniu oprogramowania zapraszany jest na szkolenie z obsługi urządzenia.
Testery KTS dostępne są w trzech wersjach przystosowanych do potrzeb danego warsztatu. Urządzenia działają w oparciu o oprogramowanie dla warsztatów ESI [tronic] firmy Bosch.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!