Launch wprowadza interfejs diagnostyczny Golo

, 2 kwietnia 2014, 11:16

Firma Launch Ltd. wprowadza nowe rozwiązanie technologiczne w zakresie diagnostyki samochodowych systemów elektronicznych – interfejs diagnostyczny Golo.

Interfejs jest wykonany w postaci umieszczanej w złączu diagnostycznym pojazdu wtyczki, która komunikuje się poprzez WiFi z telefonem obsługującego wyposażonym w system Android lub iOS. Dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji Golo można odczytać i skasować kody usterek systemu EOBD zapisane w pamięci sterownika.

Zaletą interfejsu Golo jest możliwość zdalnego (bez ograniczeń odległości) diagnozowania pojazdu z użyciem przyrządu diagnostycznego firmy Launch X-431 PRO w pełnym zakresie diagnozy systemów elektronicznych pojazdu. Interfejs Golo łączy się bezprzewodowo z telefonem, a dalej z wykorzystaniem sieci internetowej z przyrządem X-431 PRO.

Rozbudowana wersja interfejsu Golo 3 z zainstalowaną kartą SIM wpięta w złącze diagnostyczne pojazdu umożliwia ponadto funkcję zdalnego monitorowania pojazdu (przebiegu trasy, czasu i prędkości jazdy oraz zużycia paliwa) przy użyciu telefonu z zainstalowaną aplikacją Golo.

Każdy warsztat posiadający interfejs Golo obsługiwany może być zdalnie przez diagnostę posiadającego tester X-431 PRO. Właściciel pojazdu posiadający interfejs Golo będzie mógł poprzez odpowiednią aplikację zainstalowaną w telefonie odszukać najbliższy w okolicy warsztat zrzeszony w sieci Golo i zwrócić się do niego o pomoc w zdalnym zdiagnozowaniu uszkodzenia pojazdu i w usunięciu usterki.

Firma Launch Polska sp. z o.o. poszukuje warsztatów, które chcą przystąpić do globalnej sieci Golo. Otrzymają one preferencyjne warunki zakupu interfejsów oraz przyrządu nadrzędnego X-431 PRO.

Uczestnicy projektu Golo będą mogli również wymieniać i pozyskiwać informacje techniczne na specjalnej platformie internetowej.

Więcej informacji na www.launch.pl

Dowiedz się więcej

Launch wprowadza urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów
Launch wprowadza urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Firma Launch wprowadza do oferty nowy model urządzenia do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów CAT-501+. Umożliwia ono przeprowadzenie w pełni automatycznego cyklu przepłukania układu automatycznej skrzyni biegów wraz z chłodnicą oleju z użyciem detergentu oraz dynamicznej wymiany oleju przekładniowego. Posiada ono bazę danych parametrów pojazdów z zalecanymi ilościami oleju do wymiany. Menu urządzenia […]

Licencja Bike Plus do urządzenia mega macs 66
Licencja Bike Plus do urządzenia mega macs 66

Od października do urządzenia mega macs 66 będzie dostępna licencja BIKE PLUS umożliwiająca przeprowadzenie dodatkowo pełnej diagnostyki motocykli. Ponadto, Hella zmienia także zakres dostawy zestawu LPD Kit. W cenie licencji BIKE PLUS standardowo zawarty jest jeden zestaw adapterów (do wyboru z pięciu dostępnych). Dostępne są następujące zestawy adapterów: zestaw adapterów JAPAN II: HONDA (4-bieg.) BHO01, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!