Podnośnik do kół do popularnych montażownic w ofercie firmy Sosnowski

, 21 lutego 2014, 15:35

Firma Sosnowski wprowadziła do swojej oferty pneumatyczny podnośnik do kół przeznaczony do popularnych montażownic marki Hofmann ze stołem montażowym: Monty 3300, Monty 3300-20, Monty 3300-22, Monty 3300-24, Monty 3300 Rancing, Monty 3550.

Do tej pory w podnośnik do kół wyposażone były jedynie dwie maszyny z najwyższej półki – Monty Quadriga i Monty 8600. Stworzenie podnośnika jest odpowiedzią na potrzeby wielu warsztatów, obsługujących duże rozmiary kół.

Podnośnik jest montowany do przedniego panelu obudowy montażownicy i jest sterowny za pomocą pedału. Podnośnik jest dostarczany wraz z platformą rolkową, która pomaga w łatwiejszym obrocie koła podczas procesu odbijania stopki opony. Po zakończeniu operacji odbijania stopki, koło umieszczone na platformie podnośnika może być w łatwy sposób podniesione, a następnie dzięki zintegrowanemu ramieniu obrotowemu precyzyjnie umieszczone na stole montażowym.

Podnośnik jest dedykowany do wszystkich montażownic wyposażonych w stół montażowy wyprodukowanych od lipca 2013 roku. Montażownice produkowane do lipca 2013 roku mogą zostać dostosowane do zamontowania podnośnika poprzez wywiercenie czterech otworów montażowych w przednim panelu obudowy. Szablon do wywiercenia otworów oraz naklejki na pedały sterowania są dostarczane wraz z podnośnikiem.

Podnośnik jest zasilany sprężonym powietrzem 8-10bar. Maksymalny udźwig wynosi 70kg.

Dowiedz się więcej

Najbardziej zaawansowane urządzenie do geometrii Hofmann
Najbardziej zaawansowane urządzenie do geometrii Hofmann

Geoliner 790 to pierwsze urządzenie Hofmanna, w którym zastosowano bezprzewodowe połączenie kamer, z szafką sterującą, dając możliwość dowolnego ustawienia kamer względem szafki sterującej. Opatentowana technologia wysokiej rozdzielczości kamer umieszczonych na słupach pozwala dokonać precyzyjnego pomiaru geometrii kół. Trzecia kamera zapewnia właściwą kalibrację urządzenia i właściwe ustawienie kamer względem siebie. Kamery umieszczone na słupach automatycznie dostosowują […]

Wyważarki i montażownice Hofmann w centrum szkoleniowym Michelin
Wyważarki i montażownice Hofmann w centrum szkoleniowym Michelin

Niemiecki Oddział firmy Michelin potwierdził, że w swoim centrum szkoleniowym w Karlsruhe korzysta z montażownic i wyważarek firmy HOFMANN. Modele wykorzystywane w Karlsruhe: wyważarka Geodyna 6300-2p wyważarka Geodyna 6900-2p wyważarka Geodyna Optima II plus – z funkcją OptiLine (pomiar stożkowatości opony, na podstawie którego urządzenie planuje i określa najlepsze rozmieszczenie kół w pojeździe) oraz funkcją […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!