Nowe narzędzia Facom z napędem pneumatycznym

, 27 czerwca 2013, 16:29

Marka Facom wprowadziła na rynek nową linię pneumatycznych kluczy udarowych (dostępnych z obudową w wersji aluminiowej, kompozytowej lub tytanowej). Nowe klucze zostały pogrupowane na cztery kategorie powiązane z wielkością napędu: 3/8”, 1/2”, 3/4” i 1”, są dostępne dla różnych wymagań technicznych, które łączą różną wagę, wydajność i inne cechy.

Modele z obudową aluminiową charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą i trwałością w eksploatacji, jednocześnie oferując zmienną regulację mocy, regulację działania do przodu/do tyłu przy użyciu tylko jednej ręki oraz bardzo czuły spust. Model 3/8” obejmuje pojedynczy bijak, podwójny mechanizm udarowy typu rocking-dog, podczas gdy modele 1/2”, 3/4” i 1” zostały wyposażone w podwójne bijaki o większej mocy. Uchwyt gumowy to unikalny element modelu 1/2”, który zapewnia większy komfort pracy przy niższych temperaturach oraz lepszy i pewniejszy chwyt. Ponadto modele 1” posiadają dodatkowe uchwyty ułatwiające ich przenoszenie.

Seria z obudową kompozytową charakteryzuje się udoskonaleniami jeśli chodzi o siłę i wagę w stosunku do wersji aluminiowej. Silniki zapewniają znaczny wzrost momentu obrotowego, a wszystkie modele obejmują trwałe mechanizmy o podwójnym bijaku; zmienną regulację mocy; regulację działania do przodu/do tyłu; bardzo czuły spust oraz obrotowe złącze powietrza, mające na celu zapobieganie skręcaniu się i zwijaniu przewodów w czasie użytkowania. Obudowa kompozytowa ze zintegrowanym uchwytem jest ponadto solidna i lekka.

Seria tytanowa zdecydowanie przoduje pod względem wydajności, wagi i trwałości. Mechanizmy z podwójnym bijakiem zostały umieszczone w trwałej obudowie tytanowej. W urządzeniu tym zastosowano innowacyjne silniki, o niskim zużyciu, ale o dużej mocy, generujące do 2,115 Nm (3/4” model), dzięki czemu większość prac można wykonywać bez większego wysiłku. Oprawy zostały wyprodukowane z trwałego i podwójnie izolowanego materiału kompozytowego i zawierają uchwyty gumowe odporne na substancje chemiczne i kwasy. Inne elementy to między innymi kompaktowe rozmiary; obrotowe złącze powietrza; szczeliny wylotowe ustawione pod kątem; regulację działania do przodu/do tyłu przy użyciu tylko jednej ręki oraz bardzo czuły spust.

Pełna lista produktów

 • NJ.1300F2 ALUMINIOWY KLUCZ UDAROWY3/8"
 • NS.1010F2 ALUMINIOWY KLUCZ UDAROWY1/2"
 • NK.1000F2 ALUMINIOWY KLUCZ UDAROWY3/4"
 • NM.1000F2 ALUMINIOWY KLUCZ UDAROWY1"
 • NM.1010LF2 DŁUGI ALUMINIOWY KLUCZ UDAROWY1"
 • NJ.2000F2 KOMPOZYTOWY KLUCZ UDAROWY3/8"
 • NS.1500F2 KOMPAKTOWY KOMPOZYTOWY KLUCZ UDAROWY1/2"
 • NS.1800F2 KOMPOZYTOWY KLUCZ UDAROWY1/2"
 • NK.2000F2 KOMPOZYTOWY KLUCZ UDAROWY3/4"
 • NJ.3000F TYTANOWY KLUCZ UDAROWY3/8"
 • NS.2000F KOMPAKTOWY TYTANOWY KLUCZ UDAROWY1/2"
 • NS.3000F TYTANOWY KLUCZ UDAROWY1/2"
 • NK.3000F TYTANOWY KLUCZ UDAROWY3/4"


Więcej informacji o marce Facom znaleźć można na stronie www.facom.pl.

Dowiedz się więcej

Narzędzia NEO z certyfikatem TUV
Narzędzia NEO z certyfikatem TUV

Niezależny ośrodek badawczy – TÜV Rheinland – docenił jakość produktów marki NEO, przyznając jej najbardziej rygorystyczny certyfikat TÜV M+T (monitoring i testowanie), obejmujący cały proces: od fazy produkcji, po kontrolę jakości gotowego wyrobu. Proces ubiegania się o certyfikat rozpoczął się na początku 2012 roku, a pierwsze produkty NEO otrzymały go już w październiku. Obecnie certyfikatem […]

Klucz grzechotkowy z obrotową rękojeścią w ofercie Facom
Klucz grzechotkowy z obrotową rękojeścią w ofercie Facom

Firma Facom rozszerzyła swoją linię kluczy grzechotkowych z obrotową rękojeścią. Wprowadzono także udoskonalenia do istniejących modeli. Nowości Facom Klucze oferują efektywne wykonywanie czynności związanych z dokręcaniem i odkręcaniem, zwłaszcza w miejscach o ograniczonej przestrzeni działania. Poza tradycyjnym działaniem grzechotkowym narzędzia obejmują również mechanizm Protwist marki Facom, co umożliwia użytkownikom dalsze obracanie nasadki po prostu przez […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!