Exide dla małych warsztatów

, 26 czerwca 2013, 13:22

Exide Technologies S.A. wprowadza elastyczny system do wymiany , zaawansowanych technologicznie akumulatorów przyjazny dla mniejszych przedsiębiorstw.

System dopasowany do potrzeb

Duże warsztaty korzystają z zaawansowanego sprzętu diagnostycznego, którego użycie pozwala wyeliminować te błędy. Mniejszych na to nie stać, co osłabia ich pozycję rynkową. Przeznaczony dla nich system narzędzi Exide składa się z dwóch głównych przyrządów: narzędzia do testowania akumulatorów Exide EBT-165P, narzędzia do wymiany akumulatorów Exide BRT-12 oraz z narzędzi dodatkowych, czyli inteligentnego prostownika Exide 12/7 i specjalnej aplikacji ułatwiającej dobór akumulatora do modelu samochodu.

– „Działania poprawiające konkurencyjność na rynku są zawsze korzystne dla końcowego użytkownika. Dlatego uznaliśmy, że stwarzając system narzędzi, które mniejsze warsztaty mogą sobie dobierać w zależności od potrzeb, bezpośrednio wpływamy na poprawę sytuacji mniejszych warsztatów, a pośrednio – na komfort użytkowników akumulatorów, którzy mają szerszy wybór placówek, w których chcieliby dokonać wymiany” – tłumaczy Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A.

Tester akumulatorów Exide EBT-165P pozwala na diagnostykę stanu akumulatora – określa, czy akumulator musi zostać wymieniony, czy wystarczy go naładować. Z kolei BRT-12 umożliwia skasowanie błędów dotyczących akumulatora z deski rozdzielczej i jego instalację w samochodzie.
– „Niektóre nowoczesne auta mogą wymagać podania specjalnego kodu akumulatora – jeżeli jest nieznany, BRT-12 odzyska ostatni wprowadzony kod, przez co komputer pokładowy zaakceptuje nowy akumulator” – wyjaśnia działanie BRT-12 Nadstazik.
Dopełniająca system aplikacja Exide Battery Finder pozwala na precyzyjne dobranie akumulatora do marki, rodzaju silnika i roku produkcji samochodu. Dostępna jest w formie wyszukiwarki na stronie www.akumulator.pl oraz jako specjalna aplikacja na smartfony. Ostatnim elementem systemu narzędzi Exide jest inteligentny prostownik, który umożliwia naładowanie akumulatora bez konieczności wymontowywania.
 

Dowiedz się więcej

,,Akumulator w pojazdach z systemem Start-Stop to wyzwanie dla warsztatów” – wywiad z Adamem Potępą z Johnson Controls
,,Akumulator w pojazdach z systemem Start-Stop to wyzwanie dla warsztatów” – wywiad z Adamem Potępą z Johnson Controls

Producenci akumulatorów w ostatnich latach muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, jakie stawiają nowe przepisy dotyczące ekologii. Na temat technologii Start-Stop oraz ofercie produktowej Johnson Controls, rozmawialiśmy z Adamem Potępą – Key Account Coordinator’em firmy. W minionym roku finansowym firma Johnson Controls  sprzedała ponad milion akumulatorów – co się przyczyniło do tego sukcesu, i jak […]

DEFA SmartCharge – inteligentna ładowarka do&nbspakumulatorów
DEFA SmartCharge – inteligentna ładowarka do&nbspakumulatorów

Ładowarka DEFA SmartCharge nie przypomina typowego prostownika. Bezpośrednio po podłączeniu akumulatora rozpoznaje jego typ, dostosowując się automatycznie do potrzeb procesu ładowania. DEFA SmartCharge Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, wcisnąć jeden przycisk – ON/OFF, a urządzenie zidentyfikuje aktualny stan naładowania, pojemność czy temperaturę otoczenia i dobierze odpowiednie parametry oraz czas pracy. Wyświetlacz poinformuje natomiast o statusie […]

Exide jednym z największych eksporterów
Exide jednym z największych eksporterów

Exide Technologies S.A. jest drugim eksporterem w Wielkopolsce – wynika z raportu opublikowanego przez „Warsaw Business Journal”. Przez ostatnie 3 lata udziały eksportu systematycznie rosły, by w 2012 roku generować niemal 70 proc. przychodu firmy. Jeszcze w tym roku Exide uruchomi nowe linie produkcyjne, co pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych poznańskiej fabryki do 1,5 mln […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 czerwca 2013, 20:10 0 0

Kiedy będzie aktualizacja ? Obecnie niewiele EBT potrafi. Nie sądzę aby przez OBD dało się zrobić diagnostykę elektryki i elektroniki systemu.

Odpowiedz