Sprężyny z czasem staja się coraz twardsze a warsztaty niejednokrotnie nie posiadają odpowiednich warunków, np. odpowiednio wysokiego ciśnienia do kompresji, aby sprawnie przeprowadzić ich wymianę. Facom prezentuje DLS.500HPPB – stanowisko do serwisu zawieszenia przygotowane do pracy nawet przy niskim ciśnieniu.
Pneumatyczne stanowisko ma moc do 1226 kilogramów, dzięki czemu uginanie sprężyn jest niezwykle łatwe. Ponadto powinno zapewnić maksymalną wydajność końcówki , 1200 kilogramów kompresji jedynie przy 6 barach ciśnienia. Możliwe jest uzyskanie całkowitego skoku tłoka równego 440 mm, i dostępne są dwie łapy o średnicach w zakresie od 78 mm do 182 mm, które są odpowiednie dla 95% pojazdów europejskich. Facom udostępnia również dodatkowe łapy, odpowiednie do szeregu innych marek i modeli.
Oferowane urządzenie zapewnia ponadto trzy kluczowe elementy bezpieczeństwa: osłonę, którą trzeba zamknąć przed uruchomieniem sprężarki, pneumatyczny system zaworu bezpieczeństwa zapobiegający otwieraniu się szczęk w przypadku awarii dostarczanego powietrza, oraz automatycznie sterowaną prędkość kompresji równą 10 mm na sekundę. Ponadto przeprowadzono wszechstronne testy bezpieczeństwa na korpusie, który jest odporny na temperatury w zakresie od -40 do +100 stopni Celsjusza. Ściągacz został również poddany badaniom równym 10500 cyklom przy 10 barach (ciśnienie maksymalne), w trakcie których nie zaobserwowano żadnych problemów. Zarówno korpus, jak i rama zostały solidnie wzmocnione celem sprostania generowanym wysokim ciśnieniom.
Stanowisko, które waży 46kg, zostało odpowiednio zaprojektowanie z myślą o efektywnym wykorzystaniu dostępnego miejsca w warsztacie; jego wymiary to 590 mm x 590 mm x 1430 mm. Uzyskało ono certyfikację zgodną z Dyrektywą Maszynową KE przez niezależne laboratorium, i stanowi jedyny ściskacz sprężyny dostępny na rynku, które spełnia pod wszystkimi względami wymagania określone w Europejskiej Dyrektywie Maszynowej.
– “Stale poszukujemy sposobów na udoskonalanie bezpieczeństwa i wydajności naszych produktów. Dzięki nowemu stanowisku do serwisowania zawieszenia, warsztaty będą teraz w stanie dokonywać wymiany amortyzatorów/sprężyn bezpiecznie i w możliwie najkrótszym czasie.” – powiedział Wojtek Wawinski z Facom.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.facom.pl
Komentarze