Co w tym roku przygotowaliśmy?

22 października 2010, 0:00

V Konferencja to nie tylko okazja do podsumowania sytuacji na rynku części motoryzacyjnych w 2010 roku (oczekiwaną przez wiele osób prezentację wygłoszą Marcin Nowak z MotoFocus i Jarosław Lewandowski z Logistics Service), ale przede wszystkim spotkanie najważniejszych osób w branży motoryzacyjnej. To jedyna okazja w roku, by spotkać zarówno prezesów i członków zarządów czołowych firm motoryzacyjnych, jak i decydentów oraz wysokich rangą urzędników państwowych, których głos jest kluczowy dla naszej branży.

Ważnym punktem konferencji będzie podsumowanie aktywności SDCM w mijającym roku, podczas którego opisane będą działania podjęte przez Stowarzyszenie oraz ich skutki dla rynku niezależnego.

Nie zabraknie również spojrzenia w przyszłość. Zaplanowana jest dyskusja o rozwoju pojazdów energooszczędnych oraz konieczności przystosowania się firm motoryzacyjnych do zbliżających się zmian. Polski punkt widzenia wobec europejskiej strategii rozwoju eko- i energooszczędnych pojazdów zaprezentuje przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki. Natomiast reprezentanci organizacji i stowarzyszeń motoryzacyjnych poruszą kwestie istotne dla funkcjonowania firm.

Kolejnym nowym tematem, który zostanie poruszony podczas konferencji jest sprzedaż części przez Internet. Zaproszeni goście będą dyskutować na temat szans i zagrożeń jakie niesie za sobą e-handel.

Z kolei panel dyskusyjny – „Możliwości oraz zagrożenia i bariery dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce” będzie doskonałą okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami dla przedstawicieli producentów części.

Z pewnością wszystkich reprezentantów niezależnego rynku motoryzacyjnego zainteresuje prezentacja na temat zmian w prawie europejskim. O ich konsekwencjach dla IAM powie przedstawiciel FIGIEFA, europejskiej federacji skupiającej niezależnych dystrybutorów części, której członkiem jest SDCM.

Program konferencji w bieżącym roku jest wyjątkowo bogaty i wszechstronny. Warto podkreślić, że formuła paneli pozwoli na aktywne uczestnictwo w dyskusji wszystkich gości spotkania, dlatego udział w konferencji będzie dużą korzyścią dla osób, które się na niej pojawią.

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego na stronie konferencji. Tylko do połowy listopada obowiązują niższe ceny!

Tutaj znajduje się szczegółowy program konferencji oraz lista prelegentów.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych skupia największych światowych producentów części motoryzacyjnych, polskich producentów oraz dystrybutorów, którzy działają na polskim rynku.
 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 25 października 2010, 0:00 0 0

Czy w tym roku też będzie transmisja?

Odpowiedz