Akcje Fota SA o 35% w górę!

18 kwietnia 2016, 15:39

Pozostająca w upadłości układowej Fota SA, zawarła umowy, których celem jest podniesienie kapitału zakładowego spółki. Na zmiany natychmiast zareagowała giełda.

Zarząd Fota SA podał do wiadomości, że zawarł z podmiotem "Doradztwo dla Polskich Przedsiębiorstw Corporate Finance Sp. z o.o. Sp. k." z siedzibą w Warszawie umowę doradztwa finansowego. Umowa dotyczy zamierzanego przeprowadzenia podniesienia kapitału zakładowego Fota SA w drodze emisji nowych akcji. Celem ma być konwersja wierzytelności na akcje, a tym samym redukcja zadłużenia.

Jednocześnie obie strony zawarły umowę, której celem jest dopuszczenie rzeczonych akcji do obrotu na rynku regulowanym, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Dzisiejszy kurs akcji Fota SA wzrósł aż o 35%, czyli o 21 groszy i pod koniec dnia wyniósł 81 groszy. Kurs jest więc obecnie najwyższy od prawie roku.

Dowiedz się więcej

Fota S.A. z oficjalnym profilem na Facebooku
Fota S.A. z oficjalnym profilem na Facebooku

Firma FOTA S.A. uruchomiła oficjalny profil na portalu społecznościowym Facebook. Ma on służyć do codziennego przekazywania informacji na temat działalności firmy, oferty i promocji. Codziennie aktualizowany fanpage ma dostarczać aktualnych informacji na temat oferty sprzedażowej i promocji. Pojawią się tam także relacje z imprez, szkoleń oraz konkursów. Oprócz komunikatów marketingowych, każdego dnia tygodnia na facebookowej […]

Nowe lokalizacje oddziałów Fota w Tarnowie i Białymstoku
Nowe lokalizacje oddziałów Fota w Tarnowie i Białymstoku

Firma Fota zmieniła lokalizacje swoich oddziałów w Tarnowie i Białymstoku. Nowe adresy oddziałów: FOTA Tarnów: Lisia Góra, Tarnowska 7 (obok stacji ORLEN), FOTA Białystok: Białystok, ul. Andersa 42 (wjazd przy BP).   Dotychczasowe numery telefonów kontaktowych pozostają bez zmian.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Luke, 18 kwietnia 2016, 19:33 0 0

Siła. Fota powróci!

Odpowiedz

jo, 19 kwietnia 2016, 8:55 0 0

It is alive! zombie~!

Odpowiedz

Andy, 19 kwietnia 2016, 17:37 0 0

To jest cud, ze ta firma jeszcze istnieje. W normalnej sytuacji, kazdy dystrybutor bez kapitalu i kredytow zniknal by z rynku max w ciagu 3 miesiecy. Musi im zalezec. Gratulacje dla zespolu w Focie.

Odpowiedz

:), 19 kwietnia 2016, 18:57 0 0

81 groszy... bez komentarza

Odpowiedz

MN, 19 kwietnia 2016, 19:35 0 0

Se pójde rano po kajzerkę do pierkarni i za resztę z 2 zł se nakupuję akcji tego giganta

Odpowiedz

turbinka, 19 kwietnia 2016, 22:19 0 0

To może być akcja typu "Buy-Pump-Dump". 35% to już niezły zysk. Pozytywny scenariusz jest taki, że może faktycznie uda im się zmienić wierzytelności w akcje i odzyskać płynność. Wtedy na rynku może się zrobić ciekawie. Jedno jest pewne - jeśli Focie udaje się już tak długo egzystować na krawędzi, pomimo wszelkich przeciwności, to ekipę mają zdeterminowaną i pewną.

Odpowiedz

Rotsen, 20 kwietnia 2016, 9:05 0 0

Ta firma co roku traci 30% obrotu. Gdyby nie miała swoich filii oddalonych od centrum dystrybucyjnego, to mogła by się stać regionalnym potentatem. A tak spadnie poniżej wyniku 100mln i będzie tylko średnią firemką.

Odpowiedz

Anonim, 20 kwietnia 2016, 14:25 0 0

Szkoda Foty.. Akcje w ciągu 7dni skoczyły o ponad 100%..
Firma która robiła 750mln obrotu rocznie staje się ??
-Czym się staje fota..? Tego to chyba oni nawet sami nie wiedza.

Swego czasu to była duża firma 2ga co do wielkości w Polsce.
Z małej firmy stała się korporacja z ludźmi na najwyższych szczeblach branych z łapanki bądź innych żabek czy jutrzenek.

Odpowiedz

Anonim, 29 kwietnia 2016, 2:25 0 0

Determinacja ludzi w tej firmie zasługuje na szacun. Pomimo dużych problemów nadal funkcjonują i starają się o klientów. Życzę powodzenia w odbudowie firmy.

Odpowiedz