Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego z nowym Zarządem

19 grudnia 2014, 11:46

Dr Piotr Zielak (Continental) został Prezesem Zarządu PZPO. Na stanowiska Wiceprezesów powołano Jacka Pryczka (Goodyear) i Johna Younga (Michelin). Obejmą oni swoje funkcje od 1 stycznia 2015 r.

– „Serdecznie gratulujemy nowym liderom Zarządu Związku. Przed PZPO rok bogaty w wyzwania, więc nowe siły i wsparcie będą potrzebne. Jednocześnie dziękujemy dotychczasowemu Prezesowi Arturowi Sarneckiemu (Bridgestone) oraz Wiceprezesowi Dariuszowi Małosze (Continental) za wkład w rozwój Związku i zaangażowanie w jego działania." – podkreśla Piotr Sarnecki, Dyrektor Generalny PZPO.

Piotr Zielak jest związany z Continental Opony Polska, polskim oddziałem koncernu Continental AG, międzynarodowego producenta opon i dostawcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, nieprzerwanie od 1998 roku. Swoją karierę w firmie rozpoczął od funkcji Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu. W 2002 roku awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego polskiego oddziału koncernu. Obecnie poza Polską zarządza także sprzedażą na Litwie, Łotwie i w Estonii, na Białorusi i Ukrainie oraz w Obwodzie Kaliningradzkim. Jest doktorem nauk ekonomicznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz legitymuje się tytułem magistra inżyniera transportu Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe z obszarów handlu zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania biznesem w London Business School. Interesuje się literaturą fantastyczno-naukową, fotografią i wędkarstwem.

 

Dowiedz się więcej

Branża oponiarska chce, by wymiana opon na zimowe była obowiązkowa
Branża oponiarska chce, by wymiana opon na zimowe była obowiązkowa

Jesteśmy ostatnim krajem w Europie z takim klimatem, w którym nie ma zakazu jazdy na oponach letnich zimą – wskazują przedstawiciele przemysłu oponiarskiego. Przypominają, że dopasowane do pory roku ogumienie zwiększa bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza teraz, kiedy jest niższa temperatura lub kiedy droga jest oblodzona i przykryta śniegiem. Dlatego wzorem naszych sąsiadów także w Polsce wymiana […]

Producenci opon zainwestowali 2 miliardy złotych w Polsce
Producenci opon zainwestowali 2 miliardy złotych w Polsce

Branża oponiarska zwiększa swój udział w rynku części motoryzacyjnych. Zakłady zagranicznych koncernów w Polsce produkują 100 tysięcy opon dziennie. Duża część produkcji trafia na eksport, ale rośnie również sprzedaż w kraju. Pierwsze półrocze 2014 roku przyniosło spore ożywienie w branży oponiarskiej. Jak przekonuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, w produkcji opon Polska […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!