Bieżąca sytuacja Spółki Fota SA

5 lipca 2013, 12:05

,,Z pewnością do części z Was dotarła informacja o złożeniu przez naszą Spółkę wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu. W nawiązaniu do powyższego chcemy zapewnić, że złożenie wniosku nie oznacza zakończenia działalności.” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Spółki Fota SA.

Co dalej z Fota SA?

Na stronie internetowej Fota SA pojawiło się oświadczenie dotyczące bieżącej sytuacji Spółki. Jest to reakcja na niedawne złożenie przez Spółkę wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu. W oficjalnym komunikacie czytamy:

„Drodzy Klienci,

z pewnością do części z Was dotarła informacja o złożeniu przez naszą Spółkę wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu.
W nawiązaniu do powyższego chcemy zapewnić, że złożenie wniosku nie oznacza zakończenia działalności. Przeciwnie, stwarza szansę na ułożenie się z wierzycielami Spółki i jej restrukturyzację. Postępowanie układowe pozwala przedsiębiorstwu normalnie funkcjonować i zachować ciągłość relacji biznesowych wypracowanych przez Spółkę w swojej 40-letniej historii.

Niezależnie od faktu złożenia wniosku, nasza Spółka prowadzi nadal intensywne negocjacje z bankami oraz rozmowy z potencjalnymi inwestorami.
Zarząd Spółki opracował plany restrukturyzacyjne, które koncentrują się na działalności operacyjnej i kontynuacji działań, które w ostatnim okresie wpłynęły na efektywność funkcjonowania.
Doświadczony zespół współpracujących z Wami na co dzień doradców i sprzedawców, w pełni zmobilizowany i zdeterminowany, walczy o utrzymanie jakości i sprawności obsługi przynajmniej na dotychczasowym poziomie, tak by zaspokoić Wasze oczekiwania w jak najwyższym stopniu. Od przyszłego tygodnia będzie to tym łatwiejsze, gdyż planowany jest powrót do regularnych dostaw towaru.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w jakiej się aktualnie znajdujemy nie jest komfortowa dla żadnej ze stron.
Chcemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań i wykorzystujemy wszelkie możliwe środki by w jak najkrótszym czasie doprowadzić do pozytywnego rozstrzygnięcia, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Bardzo liczymy na Wasze wsparcie i wyrozumiałość.
Wierzymy, że mając za sobą grupę lojalnych Partnerów, których obecność w takim momencie zaświadczy o naszej sile, jesteśmy w stanie kontynuować to, co zaczęliśmy niemal 40 lat temu – dla Waszej i naszej satysfakcji

Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Pytania oraz sugestie w związku z bieżącą sytuacją prosimy kierować na adres klient@fota.pl"

Dowiedz się więcej

Fota SA złożyła wniosek o upadłość
Fota SA złożyła wniosek o upadłość

Zarząd Fota SA złożył w imieniu Spółki wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Decyzja jest konsekwencją braku porozumienia Spółki z bankami. Upadłość i możliwość zawarcia układu Zarząd Spółki złożył wniosek do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, 28 czerwca 2013 r. Od 24 maja 2013 […]

Postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA
Postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA

Zarząd Fota SA poinformował, że otrzymał od Komornika Sądowego zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce postępowania egzekucyjnego. Kwota postępowania to prawie 33,5 mln zł. Komornik rozpoczyna działania przeciwko Fota SA Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa przysłał Zarządowi Fota SA zawiadomienie z datą 11 lipca 2013 r. o wszczęciu przeciwko Spółce postępowania egzekucyjnego […]

Kolejny komornik wkracza do Fota SA
Kolejny komornik wkracza do Fota SA

Rozpoczęło się kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA. Zarząd Spółki poinformował, że otrzymał pismo od komornika sądowego, działającego na wniosek Banku Handlowego w Warszawie S.A. Kwota postępowania to tym razem prawie 21 milionów złotych. reklama Postępowanie na wniosek Banku Handlowego Na wniosek Banku Handlowego w Warszawie S.A. rozpoczęło się postępowanie egzekucyjne przeciwko spółce Fota SA. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 5 lipca 2013, 13:53 0 0

chyba trochę za późno na restrukturyzacje, negocjacje i szukanie inwestora...

Odpowiedz

Anonim, 5 lipca 2013, 14:10 0 0

Nie placa dostawca caly czas sciemniaja Niepowazna firma kretacze

Odpowiedz

Anonim, 5 lipca 2013, 15:39 0 0

z carsem sie dogadajcie ile wam dadza za tego kagera po 1 zl sztuka i biora wszystko

Odpowiedz

Anonim, 5 lipca 2013, 17:02 0 0

"Doświadczony zespół współpracujących z Wami na co dzień doradców i sprzedawców, w pełni zmobilizowany i zdeterminowany" - akurat... a świstak siedzi i zawija. Masowy odpływ ludzi wartościowych trwa w najlepsze. Zostają tylko Ci którzy naprawdę nie mają dokąd pójść.

Odpowiedz

Anonim, 5 lipca 2013, 22:38 0 0

ten okręt tonie :( szkoda

Odpowiedz

Anonim, 6 lipca 2013, 1:09 0 0

Tak czytam te wypociny....A czy tylko na Śląsku jest taki "wysyp" sprzedawców w IC ?? Czy to juz ogolnopolska akcja "nie bede pracowal za 1600 netto" ?? Moze i w Focie najepiej nie jest obecnie, ale zaden doswiedzczony, obyty pracownik FOTY nie przymnie oferty IC za 1600 na ręke...Moze byc tak ze Fota nie udzwignie ciezaru obecnej sytuacji...ale mozecie byc (konkurencjo) pewni ze w IC ich nie bedzie...

IC nie ma zadnych klopotow, z finansami... Ma jeden ze coraz wieksza liczba odbiorcow ma ich w dupie :)

Odpowiedz

Anonim, 6 lipca 2013, 8:37 0 0

Drodzy pracownicy Foty. Wszędzie ale nie do IC! Jest oficjalne pismo, które mówi o przejęciu każdego pracownika Fota S.A. bezwzględnie na jego wymagania finansowe, które przez 6 miesięcy będzie refundował sam InterCars, a po tym okresie ...... I wcale nie chodzi o waszą wiedzę i umiejętności, tego w Carsie nikt nie potrzebuje, ale o fakt aby ten 12% kawałek tortu nie przeszedł w ręce innych.

Jeżeli naprawdę chcecie odejść to nie dajcie się sprzedać na pół roku.

Powodzenia.

Odpowiedz

Anonim, 7 lipca 2013, 12:07 0 0

Chyba nie do końca tak jest jak piszesz. Ja przeszedłem do IC ponad dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony... Dziennie sprzedaje tyle co w focie przez tydzień bo jest co sprzedawać. Jasny system wynagrodzenia, sprzedam to mam. Po tym tygodniu już mam gwarantowana taka premie jak w focie za miesiąc. I tu nie interesuje mnie ze klient nie zapłaci faktury, nie muszę dzwonić i prosić zapłać bo nie będę miał premii.

Odpowiedz

Anonim, 7 lipca 2013, 13:01 0 0

Popracujesz to zobaczysz, na początku zawsze jest pięknie. Ale mimo wszystko powodzenia.

Odpowiedz

Anonim, 7 lipca 2013, 17:09 0 0

WIEDZIAŁEM ZE TAKI BEDZE KONIEC.....
PRACOWAŁEM W FOCIE 6 LAT.......
I OD 3 LAT DOSZŁY DO WŁADZY [usunięto obraźliwe słowo] KTÓRE SUKCESYWNIE NISZCZYŁY FIRMĘ..
DO TEGO FIRMA ZAKUPIŁA BEZNADZIEJNY PROGRAM SPRZEDAŻOWY DZIĘKI KTÓREMU OBSŁUGA KLIENTA WYDŁUŻYŁA SIE 2-KROTNIE BO FERRODO BYŁO ZŁE [usunięto obraźliwe słowo].

KIEDYŚ ZŁEGO SŁOWA NIE DAŁBYM POWIEDZIEĆ NA TA FIRMĘ TERAZ CÓŻ PANIE BOGDANIE DAŁ PAN MOŻLIWOŚĆ RZĄDZENIA [usunięto obraźliwe słowo] I TYLE....

Odpowiedz

Anonim, 8 lipca 2013, 11:10 0 0

Ja również prawowałem w focie, jednakże niestety taki .... [edycja moderatora] z góry przyjechał na oddział bo został nowym dyrektorem i swoje zaczął wprowadzać, obiecywać, miały być premie itp itd!!! dodam, iż nie jest już dyrektorem - ekonomista po poznańskim uniwerku! żeby pracować w tej branży trzeba mieć dobre rozeznanie w terenie oraz w sytuacji rynkowej a nie tylko puste tabelki z excela. od 3 lat pracuję u konkurencji i mam się dobrze!!! nawet dodam bardzo dobrze. a focie mogę podziękować za szkolenia. bo dyrektorstwo zachodniej ściany to była żenada i nigdy nie zapomnę jak mnie potraktował w-ce z Poznania Pan W.......;) dziękuję Panu Panie W. Zapewne Pan wie, Panie W....., że O SILE FIRMY STANOWIĄ LUDZIE !!! ;] pozdrawiam były pracownik.

Odpowiedz

Anonim, 8 lipca 2013, 14:23 0 0

Fota zamiast pisać pisma takie sobie powinna wreszcie coś zrobić.
Powinni przestać "mieszać" w centrali, poprawnie ulokować towar i zabrać się za dział sprzedaży.

Odpowiedz

Anonim, 8 lipca 2013, 16:40 0 0

to koniec

Odpowiedz

Anonim, 9 lipca 2013, 20:20 0 0

Ponad 10 lat temu Mirek z pierwszego krakowskiego oddziału przekonywał mnie, że rynek się zmienia, że upodabnia do zachodnioeuropejskiego, że dla drobnych graczy nie będzie miejsca i że powinienem się związać z nimi jeśli chce przeżyć.A ja się zapytałem czy Hans Pries ma Niemczech 40 oddziałów, a Febi 60 i poleciłem żeby zapamiętał sobie ten dzień bo próba realizowania takiej, a nie innej wizji rynku motoryzacyjnego w Polsce będzie dla Foty początkiem końca.Zostałem skwitowany ironicznym uśmieszkiem.Można by dużo dyskutować.O menadżerach, którzy stwierdzili, że pewne pomysły są z kosmosu, ale skoro dostawali zwariowane pensje to dlaczego ich nie realizować.O ich kumplach z zewnętrznych firm, którzy na realizowaniu kampanii reklamowych i programów lojalnościowych zrobili niezłą kase.Tylko to wszystko było już wałkowane dziesiątki razy i nic z tego nie wynikło.Niektórzy ludzie, którzy w życiu nie stali nawet za przysłowiową ladą stwierdzili, że wiedzą lepiej.A jeśli do tego nieźle z tego żyli, przecież firma koniec końców nie jest ich i jeśli padnie to nie będzie ich problem.Pytanie jest tylko jedno.Kto następny? Bo firm, które próbowały małpować polityke Foty i zmierzają w dokładnie tym samym kierunku jest przynajmniej kilka.

A IC ma się nieźle bo z czysto biznesowego punktu widzenia ktoś tam zorganizował to znacznie sprytniej.Po prostu, któregoś dnia pan prezes stwierdzi, że więcej już z tej cytryny nie wyciśnie, a ludzie na franczyzach zostaną sam na sam z problemem podobnym do tego, który ma teraz Fota.

Odpowiedz

Anonim, 9 lipca 2013, 20:25 0 0

takich przykladow jest mnostwo ale taka niestety jest prawda .... modne słowo dyrektorków z foty " pekluj frajera"... bez komentarza

Odpowiedz

Anonim, 10 lipca 2013, 9:44 0 0

Pytanie co ma piernik do wiatraka ? Czyli Hans Pries i Febi do Foty? Wypisujesz jakieś bzdury , bo jesteś pewnie właścicielem sklepiku , który panicznie boi się wszystkich dystrybutorów.

Odpowiedz

Anonim, 10 lipca 2013, 22:58 0 0

[Komentarz niezgodny z regulaminem]

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 9:15 0 0

pracowałem z focie przez 6 miesięcy jako przedstawiciel , przez ten okres nie dostawałem wynagrodzenia...
każdy mój telefon kończył się spychaniem do kogoś innego i tak w kółko...gdy już groziłem że pójdę do sądu, przysłali umowę po czym mnie zwolnili...
fota to dla mnie najgorsza firma w jakiej pracowałem, nikomu tego nie życzę, uważajcie gdzie chcecie się zatrudnić. Ja do dzisiaj mam same kłopoty finansowe przez to że tam trafiłem.

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 9:27 0 0

Pracowałem już u kilku mocnych graczy zadufanych w sobie. Niestety rynek jest nieugięty, ma swoje zasady czy Fota tego chce czy nie. Czasem stara wiara musi odejść. Takie życie ale rynek nie lubi pustki więc na gruzach może coś powstanie…

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 9:30 0 0

fota upada już chyba z 4 raz, to już bywa nudne. Program mają do bani to i sprzedaż mała.

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 11:00 0 0

jak bedzie po 20 groszy za akcje to kupie

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 13:27 0 0

Generalnie Fota chce zrobić ostatni deal w swojej karierze, a na kim?? na garbie swoich dostawców i klientów. Nie ma tam już wartościowych ludzi i nie będzie. Rynek dzieli się a Zarząd knuje jak ......[naruszenie regulaminu]. Panowie z zarządu... Firma to ludzie a nie wykresy i tabelki.Nawet w obecnej sytuacji traktujecie wszystkich jak śmieci- ale mam dla was ................[naruszenie regulaminu]

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 13:32 0 0

bravo ..popieram w/w wypowiedz

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 22:18 0 0

Dokładam kolejną lekturę. Kiedyś Fota to była firma w której każdy szanujący się pasjonat branży chciał pracować. Na stryjskiej pracowała 1/3 tej ekipy która jest teraz. Każdy wiedział co robi i dlaczego to robi. Mała garstka ludzi była w stanie opanować cały rynek. Wiecie dlaczego?? bo się chciało i każdy wiedział po co to robi i w którym kierunku podąża firma. Obecną sytuację analizując listy prezesa i posunięcia zarządu można porównać do pędzącego konia bez głowy. Brak podstawowej wiedzy powoduje iż każdy nowy pomysł kończy się porażką. Niestety prawdziwe jest iż do rządzenia taką firmą niezbędni są ludzie z doświadczeniem w automotive i nie mam tu na myśli doświadczenia 2 letniego(jak widać nie którym to wystarcza) tylko ludzi z globalnym spojrzeniem. Spójna strategia (bez rozpisywania) to podstawa. Szarpanki od czasu do czasu nic nie przynoszą. Wizja zapasu realnie odzwierciedlająca potrzeby rynku a nie cyfry w słupkach, wężej a więcej etc. A co mamy moi drodzy?? ludzi którzy nie potrafią sprzedawać, jak już się nauczą to orientują się że nie mają co. Nadzór nad sprzedażą- żeby nadzorować trzeba się na tym znać, No i ciasteczko na torcie słynny R nic dodać nic ująć klasa sama w sobie(szkoda że to chińska podróba:)) itd itp..... Pozdrowienia dla zaangażowanych....

Odpowiedz

Anonim, 11 lipca 2013, 23:05 0 0

Ja obecnie pracuję w Focie i w ogóle nie zgadzam się z opiniami, że nie ma tam nikogo wartościowego.. Ogólnie to trzeba być nie poważnym, żeby wrzucać wszystkich do jednego garnka.
Podejrzewam, ze kiedyś pracowałeś w tej firmie i byłeś jednym z tych wiecznie niezadowolonych, który już w 4 hurtowni pracuje i cały czas stęka.
Całą nagonkę na moją firmę uważam za chorą, ale cóż taka właśnie niewdzięczna jest tan Nasza branża.

Odpowiedz

Anonim, 12 lipca 2013, 10:57 0 0

Nie no Zarząd też napewno nie zgodzi się z moim zdaniem. Przecież wszystko ok. A cała sytuacja to tylko sen......Ale zgodzę się z Tobą kilka wartościowych osób jeszcze jest ale to dosłownie garstka.....i przy obecnym układzie nic z tego nie będzie. A co do nagonki proponuję abyś trzeźwym okiem spojrzał na to co dzieje się w firmie i przestał bujać w obłokach.....

Odpowiedz

Anonim, 12 lipca 2013, 14:55 0 0

srutu tutu majty z drutu, będzi git.... Racer rulezzzz i kager też:)

Odpowiedz

Anonim, 12 lipca 2013, 18:46 0 0

Witam,ktoś tu napisał że pracował w Focie przez 6 miesięcy i nie dostawał pensji,gdzie to było w której Focie napisz proszę bo coś mi tu lipą zalatuje,pracowałeś w Focie czy u prywaciarza pod szyldem Foty z kim miałeś umowę o pracę????????????????Pracuje w Focie i nigdy nie było poślizgu z pensją a o nie wypłaceniu nie wspomnę,jeśli by nie zapłacili to mogli by nie składać tego wniosku w sądzie.Sytuacja jest ciężka i zgodzę się z wami że zatrudniali Dyrektorów z kosmosu i za kosmiczne pieniądze,prowadzili politykę jak PZPN.Wielu wartościowych ludzi się pozbyli bo studencikom na górze przestały rosnąć tabelki,ja się pytam ile mogą rosnąć,brak przejrzystego programu motywacyjnego itd.Nie będę się rozpisywał bo osoby które pracowały lub pracują wiedzą o czym mowa,tylko widzę że część ludzi wypisujących tu komentarze pisze brednie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością .Pozdrawiam

Odpowiedz

Anonim, 12 lipca 2013, 19:40 0 0

te komentarze nic nie dają... jeśli fota ma paść to padnie jeśli nie to tez........padnie
pozdro dla czytających wpisy

Odpowiedz

Anonim, 13 lipca 2013, 0:05 0 0

nie padnie!!!

Odpowiedz

Anonim, 15 lipca 2013, 21:48 0 0

Partnerzy lojalni szkoda że po drugiej stronie kombinatorzy którzy nigdy nie nauczą się zasad dobrego biznesu....

Odpowiedz

Anonim, 16 lipca 2013, 0:08 0 0

Wielu z was ma racją, że R.W. działa na szkodę firmy (pracowników, agentów i dostawców). A prezes ma związane ręce przez zarząd w takim składzie. Panie Bogdanie szwagier to nie rodzina - można go odstawić na boczny tor. Wystarczy syn w zarządzie żeby patrzeć na ręce P.G. Jeśli będzie układ (co jest prawdopodobne) laury przypadną J.F. a nie R.W. Jeszcze kilka dni a oddziały zaczną zjadać własny ogon, bo towar wybierają sobie na wzajem. Bez dostaw daleko nie pojadą !!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Anonim, 16 lipca 2013, 21:16 0 0

z tym brakiem kasy prez 6 mc-y to jakas sciema! wiele mozna zlego powiedziec o focie ale akurat wyplata (marna) ale zawsze na czas! przez 2 lata mojej pracy nie spoznili sie ani razu. moze kolego pracowales u ajenta.

Odpowiedz

Anonim, 17 lipca 2013, 0:03 0 0

i pierwszy komornik zawitał ....

Odpowiedz

Anonim, 18 lipca 2013, 11:05 0 0

i zaraz kolejny....sa już pisma

Odpowiedz

Anonim, 18 lipca 2013, 22:53 0 0

niezle...sie dzieje

Odpowiedz

Anonim, 19 lipca 2013, 12:55 0 0

pracujac jako szef działu częsci w ASO wspołpracowałem i z fota i z carsem, i uwazam że i w jednej i drugiej firmie sa ludzie którzy znaja sie na rzeczy, jesli coś sie psuje to jak mówi przysłowie "..od głowy" wiec moim zdaniem zarząd foty coś spierniczył. ale do tego jeszcze coś sie przykłada , taki asortyment jak ma Cars na magazynach fota moze tylko pozdzdrościć, nie mozliwe maja na ółce a na cuda 3 dni sie czeka

Odpowiedz