Mercedes-Benz Citan: niedziałające oświetlenie, kierunkowskazy i klakson

20 maja 2021, 1:11

Właściciel Mercedesa-Benz Citan z 2013 roku skarży się na niedziałające oświetlenie zewnętrzne, kierunkowskazy, spryskiwacze wycieraczki przedniej szyby i sygnał dźwiękowy. Sprawę pomagają wyjaśnić specjaliści firmy Autodata.

Jeden z naszych klientów, który posiada auto marki Mercedes-Benz Citan z 2013 roku, skarży się na niedziałające oświetlenie zewnętrzne, kierunkowskazy, spryskiwacze i wycieraczki przedniej szyby oraz sygnał dźwiękowy. Nie zapisano żadnych kodów usterek w żadnym z komputerów sterujących. Wykonaliśmy podstawowe czynności kontrolne przewodów, ale wszystkie bezpieczniki działają prawidłowo. Wstrzymaliśmy się z wymianą elementów na wypadek, gdyby okazało się, że aktualizacja oprogramowania rozwiąże problem. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Podejrzewamy, że opisana usterka jest najprawdopodobniej spowodowana uszkodzeniem komputera sterującego funkcji kolumny kierownicy. Usterka dotyczy niektórych modeli Citan wyprodukowanych do 31.05.2014. Zamontuj nowy komputer sterujący funkcji kolumny kierownicy, znajdujący się za schowkiem w desce rozdzielczej (fig. 1.1.). Powinno to zaradzić usterce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wiki, 20 maja 2021, 12:29 5 0

komputery sterujące są teraz powszechne i potrzebują wymiany

Odpowiedz