Ford S-MAX: czujnik deszczu nie kontroluje regulacji wycieraczek

, 19 marca 2021, 14:38

Mechanicy napotkali na problem z czujnikiem deszczu w samochodzie Ford S-MAX. Rozwiązanie problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Mamy problemy ze zdiagnozowaniem układu wycieraczek przedniej szyby w Fordzie S-MAX z 2013 roku. Wycieraczki nie działają w położeniu 1 przełącznika wielofunkcyjnego. Wykonaliśmy podstawowe czynności kontrolne przewodów i napięcia zasilania, lecz nie znaleźliśmy przyczyny problemu. Nie jesteśmy pewni czy przyczyną usterki jest przełącznik wielofunkcyjny czy silnik wycieraczki. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Podejrzewamy, że samochód, o którym mowa jest wyposażony w czujnik deszczu i ten obszar należy zbadać. Funkcja czujnika deszczu nie działa z powodu odłączenia płytki mocującej od przedniej szyby. Wymontuj czujnik deszczu z płytki mocującej. Dokładnie oczyść płytkę mocującą czujnika deszczu oraz przednią szybę. Nałóż odpowiedni klej na wskazany obszar (fig. 1.1.). Zamontuj płytkę mocującą czujnika deszczu na przedniej szybie. Klej musi całkowicie wyschnąć zanim czujnik deszczu zostanie ponownie zamontowany. Po ponownym zamontowaniu należy przeprowadzić kontrolę działania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!