Funkcje specjalne Hella ACTT200 – cz. 2

, 24 marca 2011, 0:00

Drugą kategorię stanowią funkcje ułatwiające szybki, własny serwis urządzenia obsługowego.

W poniższym tekście przyjrzymy się kategorii funkcji ułatwiających samodzielny serwis urządzenia Hella ACTT 200. Należą do nich:
– wymiana wewnętrznego filtra,
– wymiana oleju w pompie próżniowej czy
– kalibracja dowolnej z wag, w które wyposażona jest maszyna Hella ACTT 200

Wymiana wewnętrznego filtra nie wymaga wzywania serwisu technicznego ani rozbierania obudowy urządzenia. Filtr umieszczony jest w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w górnej części obudowy. Przed przystąpieniem do jego wymiany należy z menu serwisowego wybrać funkcję wymiany filtra i postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu urządzenia. Sama mechaniczna wymiana filtra jest bardzo prosta, należy użyć typowych, zawsze znajdujących się pod ręką, kluczy. Sposób mocowania filtra i jego podłączenia do maszyny nie wymaga stosowania specjalnych technologii. Po zamianie filtra maszyna wykonuje automatyczną procedurę włączenia go do pracy oraz zeruje licznik wskazujący jego zużycie wyświetlany na ekranie zaraz po uruchomieniu urządzenia.

W podobny sposób przebiega wymiana oleju w pompie próżniowej. Należy wybrać i uruchomić procedurę z menu serwisowego oraz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po wymianie oleju (korek spustowy znajduje się pod maszyna w łatwo dostępnym miejscu, wlew oleju umieszczony jest na półce pod zbiornikami wag, a wskaźnik poziomu oleju w pompie widoczny jest przez otwór w dolnej części tylnej obudowy. Po zalaniu nowego oleju urządzenie automatycznie wykonuje procedurę uruchomienia pompy i zeruje licznik zużycia oleju wyświetlany na ekranie statusu maszyny wyświetlanym po jej uruchomieniu.

Urządzenie posiada możliwość skontrolowania wskazań dowolnej wagi w jakie wyposażona jest Hella ACTT 200. Kontrola taka pozwala mieć pewność prawidłowego działania urządzenia i prawidłowo przeprowadzanego serwisu układów klimatyzacji.

Kontrolę kalibracji dowolnej wagi dokonuje się za pomocą stanowiącego wyposażenie standardowe maszyny odważnika. Kalibrację można przeprowadzić w dowolnym momencie gdy inne procesy nie są uruchomione. Przebieg kalibracji:
– wybór procedury kalibracji z menu serwisowego
– wybór kontrolowanej wagi
– postępowanie zgodne z instrukcjami na ekranie.
Kalibracja jednej wagi trwa ok. 1 minuty. Przy kalibracji wagi zbiornika na czynnik chłodniczy, zbiornika nie trzeba opróżniać, nie trzeba też go wyjmować z urządzenia.

Możliwość samodzielnego szybkiego i prawidłowo przeprowadzonego serwisu (postępowanie krok po kroku według instrukcji wyświetlanych na ekranie) pozwala na utrzymanie urządzenia w pełnej sprawności bez względu na intensywność jego wykorzystania. Użytkownik nie traci też czasu oczekując na serwis techniczny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!