Przyczyna ciągłej pracy wentylatora chłodnicy w Seacie Mii

, 7 września 2016, 15:38

Jeżeli w przypadku Seata Mii 1.0, produkowanym między 2011 a 2014 rokiem, nie wyłącza się wentylator chłodnicy, przyczyną może być błąd oprogramowania lub wadliwy sterownik. Nieprawidłowe działanie sterownika wentylatora może doprowadzić do jego przedwczesnej awarii.

Skutkiem jest ciągła praca wentylatora nawet po wyłączeniu zapłonu.

W celu usunięcia problemu należy przeprowadzić aktualizację sterownika silnika i w razie potrzeby wymienić sterownik wentylatora chłodnicy. Sterownik znajduje się między skrzynią biegów i osłoną nadkola.

Opisana wyżej modyfikacja stanowi akcję serwisową (24AK) producenta pojazdu i jest rejestrowana w książce konserwacji pojazdu.

 

Porada pochodzi z portalu HELLA Tech World. Więcej wskazówek dotyczących naprawy i diagnostyki pojazdów można znaleźć na stronie www.hella.com/hella-tech-world-pl-pl/.

Dowiedz się więcej

Sam zobacz… – weź udział w nowej akcji promocyjnej HELLA!
Sam zobacz… – weź udział w nowej akcji promocyjnej HELLA!

Od początku października będzie można wziąć udział w nowej promocji firmy HELLA, przygotowanej specjalnie z myślą o warsztatach. Do zdobycia praktyczne nagrody – m.in. odzież warsztatowa, lampy LED i urządzenia marki HELLA. Celem akcji "Sam zobacz…" jest poprawa bezpieczeństwa na drodze w okresie jesienno-zimowym. Jest ona skierowana do warsztatów samochodowych i zachęca do korzystania z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Spec., 8 września 2016, 8:09 0 0

Niezły "popular"

Odpowiedz