Urządzenia do dystrybucji oleju – sposób, by usprawnić pracę warsztatu

14 lipca 2015, 11:43

Usługa wymiany oleju, z uwagi na cykliczność, jest bardzo popularna w serwisach samochodowych. Każdy serwis decydujący się na świadczenie tej usługi powinien posiadać profesjonalne urządzenia do dystrybucji oleju.

Podstawowym urządzeniem do wymiany oleju są zlewarki. Urządzenia te służą do grawitacyjnego zlewania oleju silnikowego do misy zlewowej. Zlewarki są obecnie najczęstszym i najszybszym sposobem zrzucenia zużytego oleju.

Na rynku dostępne są również zlewarko-wysysarki, które umożliwiają opróżnienie zużytego oleju za pomocą sondy. Wysysarka jest urządzeniem pomocniczym, które ułatwia pracę oraz skraca czas wykonania usługi.

 

Rozbudowaną wersją tego urządzenia jest zlewarko-wysysarka z pojemnikiem kontrolnym. W przezroczystym pojemniku gromadzi się zużyty olej, dzięki czemu widać ile oleju znajdowało się w silniku przed jego wymianą. Obecnie popularne na polskim rynku są urządzenia do zużytego oleju włoskiej firmy Magneti Marelli.

Jeżeli warsztat wyposażony jest w kanał, wówczas warto zastosować wannę olejową. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto postawić na jakość i doświadczenie. Poniższe zdjęcie przedstawia produkty włoskiej firmy Gartec.

Zużyty olej musi być zbierany oraz utylizowany. Każdy warsztat samochodowy powinien gromadzić zużyty olej w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach oraz przekazać go podmiotowi zajmującemu się utylizacją odpadu.

Po usunięciu zużytego oleju do silnika należy wlać nowy olej. Większość serwisów wykorzystuje olej z firmowych opakowań. W dużych serwisach, wykonujących wiele wymian oleju, idealnym rozwiązaniem mogą być mobilne zestawy do dystrybucji oleju z beczek 60 litrowych lub 200 litrowych m.in. Magneti Marelli.

Bardziej profesjonalnym urządzeniem do dystrybucji oleju jest zestaw zbudowany z pompy, która umożliwia pompowanie oleju z beczek nie tylko 60, 200 litrowych, ale także 1000 litrowych. Zestaw firmy Gartec wyposażony jest w montowane na ścianie zwijadło oraz przepływomierz elektroniczny, który umożliwia odczyt ilości wydanego oleju. W tym przypadku warunkiem koniecznym jest osobne stanowisko.

Dla dużych serwisów, korzystających z beczek, posiadających magazyn olejowy, polecana jest instalacja olejowa z systemem monitoringu olejowego niemieckiej marki Tecalemit. System pozwala dozować wiele gatunków oleju oraz zapisywać w pamięci urządzenia 250 transakcji wydania oleju. Główną zaletą systemu jest oszczędność dla właściciela, poprzez kontrolę ilości wydanego oleju. Zasada działania systemu jest prosta. Zlecenie zostaje wprowadzone do systemu, przez co następuje wydanie oleju oraz zarejestrowanie transakcji.

Firma TIP-TOPOL posiada w swej ofercie szeroki wybór urządzeń do gospodarki olejowej, a także profesjonalne instalacje do dystrybucji oleju z monitoringiem.

Artykuł przygotowany przez firmę Tip-Topol, autor: Magdalena Bogusz Menadżer Produktu TIP-TOPOL

Dowiedz się więcej

Niski podnośnik firmy Compac w ofercie Tip-Topol
Niski podnośnik firmy Compac w ofercie Tip-Topol

Firma Tip-Topol wprowadziła do oferty najnowszy podnośnik hydrauliczny firmy Compac – model 2T-77. Ten 2-tonowy podnośnik charakteryzuje: bardzo niska wysokość minimalna wynosząca tylko 77 mm, niska wysokość ramy podnośnika – 126 mm, pedał szybkiego unoszenia, długa rama – 950 mm. Wszystkie te parametry mają na celu ułatwić podnoszenie pojazdu głęboko pod karoserią. Szczególnie dotyczy to […]

Tip-Topol przeprowadził szkolenia w oddziałach
Tip-Topol przeprowadził szkolenia w oddziałach

Od maja aż do lipca bieżącego roku eksperci Tip-Topol z dziedziny klimatyzacji krążyli po terenie całego kraju, odwiedzając oddziały firmy. Jako, że tematem przewodnim spotkań była szeroko rozumiana klimatyzacja, jej zastosowanie i działanie, zaproszeni klienci posiadali możliwość poszerzenia swej wiedzy w tym właśnie temacie. Goście mieli okazję przejść podstawowe szkolenie z budowy oraz zasady działania […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!