Regeneracja turbosprężarek – fotorelacja BSL

, 22 kwietnia 2015, 23:01

Firma BSL będąca częścią europejskiej grupy motoryzacyjnej TH Group poszerzyła swoją ofertę o turbosprężarki regenerowane do wszystkich typów silników. Przedstawiciele firmy podzielili się z nami zdjęciami, ilustrującymi proces regeneracji.

Regeneracja jest bardzo popularna na naszym rynku, dlatego też oferta turbosprężarek regenerowanych jest wyjątkowo bogata. Decydując się na zakup regenerowanego produktu warto wybrać sprawdzonego dostawcę. Warunkiem dobrej regeneracji jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i warunków do przeprowadzenia tego procesu.

Prezentujemy wybrane etapy procesu profesjonalnej regeneracji, którym poddawane są turbosprężarki dostępne w magazynie firmy BSL. TH GROUP posiada duże doświadczenie w regeneracji turbosprężarek, dlatego udziela na nie 24-miesięcznej gwarancji. Firma ponosi pełną odpowiedzialność za sprzedawany towar. Oto jak zostaje on przygotowywany dla klientów:

1. Po demontażu i umyciu turbosprężarki następnym bardzo ważnym etapem jest rozbiór i diagnostyka części przed regeneracją, sprawdzenie czy nie ma
pęknięć oraz czy produkt nadaje się do regeneracji. Następuje tu też weryfikacja zużytych części. Na tym etapie można też sprawdzić co było przyczyną uszkodzenia turbiny.

2. Kolejny etap to czyszczenie starych elementów. Następuje ich oczyszczanie, udrażnianie kanałów montażowych oraz mycie.

3. Bardzo ważnym etapem w procesie regeneracji jest etap pomiarów. Następuje w nim sprawdzanie części turbosprężarki. Przez cały proces sprawdza się czy produkt poddany regeneracji zachowa prawidłowe parametry. Elementy są badane mikrometrem i szczelinomierzem. Na tym etapie sprawdza się też parametry gotowej zregenerowanej turbosprężarki oraz przeprowadza symulację jej działania.

4. Następnym krokiem jest montaż turbiny.

5. Czynności związane z mechaniczną pracą turbosprężarki uzupełnia kalibracja sterownika elektronicznego. Odpowiednio skalibrowana i przetestowana turbosprężarka jest następnie pakowana i dostarczana na półki sklepów i magazynów w całej Europie, m.in. magazynów polskiego dystrybutora – firmy BSL.

 

BSL na turbosprężarki udziela 2-letniej gwarancji. Do produktów dołączana jest instrukcja montażowa.

  • Dział turbosprężarek :  46 857 91 02
  • Oddział Warszawa 502 467 705
  • Oddział Medyka  502 500 793

 

Dowiedz się więcej

Japońskie turbosprężarki w BSL
Japońskie turbosprężarki w BSL

Firma BSL ponownie poszerzyła swoją ofertę. Tym razem nowością są oryginalne turbosprężarki Mitsubishi do samochodów dostawczych Volkswagen Crafter. Nowość przeznaczona jest do modelu Volkswagen Crafter z silnikiem 2.5 l. o mocy: 109 KM / 136 KM / 163 KM. BSL na turbosprężarki udziela 2-letniej gwarancji. Do produktów dołączana jest instrukcja montażowa.   Dział turbosprężarek :  […]

Kolejne referencje turbosprężarek do samochodów osobowych w ofercie firmy BSL
Kolejne referencje turbosprężarek do samochodów osobowych w ofercie firmy BSL

Turbosprężarki do: Audi A6/S4 2,7 BITURBO, Nissana PATROLa 2.8 TDI, Nissana Qashqaia 2.0 DCI oraz Toyoty LANDCRUISER 3.0 to kolejne produkty rozbudowujące ofertę BSL do samochodów osobowych. Pełna gama turbosprężarek do wszystkich pojazdów silnikowych jest objęta 24-miesięczną gwarancją.   Kontakt do działu turbosprężarek BSL: tel. 46 857 91 02

Turbosprężarka do Yeti w ofercie BSL
Turbosprężarka do Yeti w ofercie BSL

BSL systematycznie buduje stan magazynowy turbosprężarek do samochodów osobowych. W ofercie firmy znalazła się turbosprężarka do samochodu Skoda Yeti z silnikiem 2.0 TDI. Specyfikacja: Skoda Yeti 2.0 TDI 5303 988 0205 Silnik: CBAB/CBDA/CBDB Pojemność: 1968 ccm Moc: 103 Kw Montowana od 2010 r. Numery zamienne: 03L253056A 03L253056AV 03L253056AX 03L253019J 03L253019T 03L253016F   Kontakt do działu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

turbobaizel, 23 kwietnia 2015, 19:44 0 -1

Te wszystkie procedury są do bani. Większość regenerowanych sprężarek już po kilku miesiącach albo i wcześniej puszczają olej .Później w razie reklamacji wiecznie ta sama wymówka ,mechanik źle zamontował itp

Odpowiedz

Bartek73, 26 kwietnia 2015, 14:29 0 0

A ja się z tym nie zgodzę robimy kilka turbin różnego typu w miesiącu i nie ma żadnych problemów. Jak serwis ma odpowiedni sprzęt to wszystko jest wyważone i ustawione prawidłowo, a co za tym idzie działa prawidłowo. Do Bosch Service w Stalowej Woli na Mostową większość serwisów ze śląska i Polski wysyła. Maja stronę http://www.regeneracja-turbosprezarek.pl można zobaczyć wszystkie maszyny i jakie gwarancje oraz dokumentacje jakie się dostaje. I w ten sposób obala się mit o nieskutecznych regeneracjach. Bartek perfekt serwis Byt.

Odpowiedz

Wodzu, 2 lipca 2015, 7:41 0 0

Fajnie , fajnie .... ale i tak wygląda to trochę chałupniczo .. znam firmę która ma wpełni profesjonalny sprzęt i tam regeneracja to jest jak produkcja nowej .

Odpowiedz

Piotr, 5 lipca 2015, 19:02 0 0

Potwierdzam Bosch w Stalowej Woli jeden z lepszych serwisów w Polsce. Wystarczy odwiedzić ten serwis jak ktoś może osobiście zwłaszcza dział pompowtryskiwaczy robi wrażenie.

Odpowiedz

Piotr, 5 lipca 2015, 19:02 0 0

Potwierdzam Bosch w Stalowej Woli jeden z lepszych serwisów w Polsce. Wystarczy odwiedzić ten serwis jak ktoś może osobiście zwłaszcza dział pompowtryskiwaczy robi wrażenie.

Odpowiedz