Szkolenia dla specjalistów podczas ProfiAuto Show 2016

, 24 maja 2016, 14:22

Tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych – to tylko niektóre tematy, jakie będzie można zgłębić podczas tegorocznego ProfiAuto Show (4 i 5 czerwca).

Targi odbywające się w Katowicach to już tradycyjnie – poza ekspozycjami polskich i światowych producentów z branży automotive oraz atrakcjami dla fanów motoryzacji – także solidna porcja wiedzy i praktyki, przygotowanej z myślą o specjalistach.

ProfiAuto Show jest największym tegorocznym spotkaniem branży automotive w Polsce. Uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z ofertą 140 wystawców z całego świata. Z myślą o specjalistach, organizatorzy przygotowali także specjalną, zewnętrzną strefę atrakcji dla mechaników. Będą mieli możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności na stoiskach wystawców oraz w salach konferencyjnych.

Całodniowe szkolenia odbywać się będą m.in. na stoisku ProfiAuto Serwis – sieci warsztatów niezależnych, tworzonej przez organizatora targów. Przez dwa dni będzie tam mowa o najnowocześniejszych technikach diagnostycznych oraz specjalistycznych narzędziach, a także technicznych aspektach wyposażenia warsztatowego, oferowanego przez sieć.

Wśród wystawców, którzy przygotowali z myślą o ProfiAuto Show specjalistyczne szkolenia na stoiskach są m.in. Exide, NTN-SNR, Schaeffler LuK INA FAG Ruville i Valeo. Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej wymiany i diagnostyki akumulatora, klimatyzacji, układów pasowych rozrządu, montażu i demontażu łożysk kół z piastą, a także wymiany zestawu czteroelementowego sprzęgła. Na stoisku Schaeffler LuK INA FAG Ruville zaplanowano szkolenia RepXpert, między innymi: „LuK – wymiana dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła typu SAC, z wykorzystaniem narzędzi specjalnych”, „INA – wymiana komponentów rozrządu i napędu osprzętu na silniku 2,0 TDI – VW” czy „Ruville – wymiana komponentów napędu łańcuchowego rozrządu silnika – 1,2 FSI – VW”.

W salach konferencyjnych na odwiedzających ProfiAuto Show czekają kolejne szkolenia. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. blok tematyczny przygotowany we współpracy z Politechniką Śląską. Specjaliści z Katedry Eksploatacji Pojazdów Samochodowych opowiedzą m.in. o specyfice serwisowania silników z układem multiair, tym jak powinien wyglądać współczesny warsztat samochodowy i problemach z diagnozowaniem łożysk toczonych. Ciekawą propozycją jest także 4 godzinne, przygotowane przez Magneti Marelli płatne szkolenie, poświęcone odzyskowi substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych z systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych. Porusza ono bardzo aktualną tematykę, regulowaną przez ustawę z 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

Pozostałe, bezpłatne szkolenia w salach konferencyjnych przygotowane zostały przez największe marki: ATE, Bosch, Brembo, Complex Automotive Bearings, Delphi, Denso, DR Motor, EinParts Automotive, Exide, Febi, Fuchs Oil, Janmor, Liqui Molly, Nissens, NRF, SKF, Tedgum, TOTAL, Varta. Tematy, jakie będą poruszane to m.in. klimatyzacja samochodowa, wymiana nietypowych elementów zawieszenia, serwisowanie współczesnych układów hamulcowych czy dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

Szczegółowy program szkoleń znajduje się na stronie http://profiauto.pl/show/szkolenia-branzowe.


Bilety na ProfiAuto Show są dostępne w przedsprzedaży w serwisie Grupon: https://www.groupon.pl/deals/profiauto-show-targi-motoryzacyjne. Osoby, które zdecydują się na tradycyjny zakup – w kasach biletowych w dniach trwania imprezy – mogą je natomiast kupić za połowę ceny po pobraniu aplikacji mobilnej ProfiAuto Show 2016, dostępnej w Google Play i App Store.

ProfiAuto Show 2016
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego Spodka)
sobota 4 czerwca (w g.10.00-18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (w g. 10.00-16.00)

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show już w najbliższy weekend
Targi ProfiAuto Show już w najbliższy weekend

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się trzynasta edycja targów ProfiAuto Show. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to impreza godna rangi najważniejszego tegorocznego spotkania branży automotive na południu Polski. -„Traktujemy targi jako święto fanów motoryzacji, ale przede wszystkim święto naszych partnerów. Jako dystrybutor czujemy się w obowiązku, by przybliżać im nowości wśród rozwiązań technicznych, ułatwiać zdobycie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!