Strefa wyposażenia warsztatów na targach Inter Cars

, 12 września 2017, 10:45

W hali D będzie można zobaczyć ekspozycje firm oferujących wyposażenie warsztatowe. Jedną z atrakcji będzie konkurs wymiany opon na czas, w którym będzie mógł wziąć udział każdy mechanik. Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje stoisk, które warto odwiedzić podczas targów.

Firma Bosch, jak zwykle, pokaże na targach bogaty asortyment części oraz elementów wyposażenia warsztatowego. W tym drugim dziale pojawi się kilka nowości, m.in. KTS 350 – samodzielny tester usterek. Jest to mobilne, uniwersalne urządzenie do diagnozy sterowników, wyszukiwania usterek, naprawy i serwisowania. Nowością jest także EBR, czyli rozszerzenie funkcjonalności oprogramowania diagnostycznego ESI[tronic] 2.0. „EBR – Znane błędy online” to rodzaj informacji, opartych na bazie praktycznej wiedzy warsztatowej. Oprogramowanie to oferuje rozwiązania naprawcze dla usterek, które napotykają warsztaty samochodowe w czasie swojej codziennej pracy.
Bosch pokaże także nowe, w pełni automatyczne, uniwersalne ładowarki akumulatorów BAT 645 / BAT 690 oraz urządzenie TTM 2104, służące do pomiaru głębokości bieżnika w oponach. Warsztaty zajmujące się obsługą klimatyzacji z pewnością zwrócą uwagę na urządzenie do obsługi klimatyzacji na nowy czynnik R-1234yf – ACS 661.

 

Firma Magneti Marelli tradycyjnie zaprezentuje znaczną część swojej oferty. Będzie można zapoznać się z kilkudziesięcioma urządzeniami. Wśród nich będą nowości. Uwagę zwiedzających może przykuć iBat Expert Pro – tester akumulatora, sprawności ładowania i wartości spadków napięcia, wyposażony w komunikację Bluetooth. Innymi nowymi testerami, które również będzie można zobaczyć na stoiskuBAT Expert ProBAT 2000BAT 002 . Magneti Marelli pokaże także najnowsze urządzenie do testowania wtryskiwaczy Common Rail na rynku, czyli tester DS1R-E/10. Warto sprawdzić także maszynę do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach biegów ATF EXTRA. W dziale klimatyzacji znajdzie się obsługująca nowy czynnik stacja ALASKA PREMIUM HFO oraz Clima Tester do wysterowywania zaworów PWM. Na liście prezentowanych nowości znajduje się też urządzenie do ustawiania świateł Premium.

Na stoisku TEXA (nr 429) będzie można wypić aromatyczną kawę, serwowaną przez profesjonalnego baristę oraz obejrzeć sporo nowych produktów. Będą to m.in.:

  • AXONE 5: najnowszy tablet warsztatowy TEXA, który w Warszawie będzie miał swoją światową premierę
  • ZESTAW ADAS: do kalibracji kamer i radarów zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, zarówno w pojazdach osobowych, dostawczych i ciężarowych
  • KONFORT 744: stacja klimatyzacji do obsługi czynnika chłodniczego R744 (CO2)
  • eTRUCK: innowacyjne rozwiązanie do zdalnej diagnostyki pojazdów ciężarowych
  • App KONFORT: innowacyjna aplikacja na smartfone, która umożliwia podgląd przebiegu procesów stacji Konfort, przeglądanie i archiwizację raportów z obsługi oraz wizualizację liczników wewnętrznych stacji.

Przyrząd do spęczania przewodów hamulcowych oraz paliwowych (5-FTD-350) będzie szczególnie eksponowaną nowością na stoisku polskiego Przedsiębiorstwa WP. Za pomocą urządzenia można wykonać spęczenia SF (tzw.grzybek) oraz DF (tzw.lejek) na pięciu rodzajach rur o średnicy zewnętrznej 4,75mm; 6,00mm; 6,35mm; 8,00mm oraz 9,52mm. Przyrządem można pracować na rurach miedzianych, stalowych oraz miedziano-niklowych. Firma WP zapowiada także, że na targach Inter Cars zaprezentuje dwie nowe, premierowe marki. Więcej szczegółów będzie można dowiedzieć się na stoisku.

Firma Cartec zamierza z kolei zaprezentować najnowszą linię diagnostyczną, która uzyskała certyfikat w lutym 2017 roku. Nowość posiada intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie oraz nowoczesną szatę graficzną, która pozwala na czytelny odbiór wyników, zarówno przez diagnostów jak i klientów stacji. Ponadto wyposażona jest w automatyczne rozpoznawanie napędu 4×4. Istnieje również możliwość dodatkowego wyposażenia linii w system pneumatycznego unoszenia stanowiska rolkowego, który pozwala na badanie hamulców samochodów sportowych, z niskim zawieszeniem, a także ospojlerowanych.

 

Firma ATE, należąca do grupy Continental wprowadziła do swojej oferty wózek narzędziowy skomponowany pod profesjonalną obsługę i naprawę układu hamulcowego. Zawartość szuflad została tak dobrana, aby mechanik miał wszystkie niezbędne narzędzia pod ręką, a specjalnie przygotowane wkładki zapewnią, że narzędzia zawsze znajdą się na swoim miejscu. Na stoisku ATE będzie można obejrzeć także nowe urządzenia do wymiany płynu hamulcowego – FB 30 EDR, FB 30 S oraz FB 30 SR. W porównaniu do poprzednich wersji urządzeń nowa linia zyskała funkcjonalny panel dotykowy służący do wybory odpowiedniego ciśnienia roboczego w zakresach 0,4/1.0/2.2 bara. Dodatkową zmianą w nowych urządzeniach jest możliwość regulowania ciśnienia podawanego płynu hamulcowego w zakresie od 0,4 do 3,5 bara.

Inna marka z grupy Continental – VDO – zaprezentuje swój nowy produkt – Autodiagnos Check. Jest on pierwszym testerem diagnostycznym typu Plug & Play. Dzięki niemu obsługa serwisowa jest tak łatwa i prosta jak nigdy wcześniej, a urządzenie nadaje się do każdego warsztatu i dla każdego pracownika. Podłącz, uruchom i działa. Firma Continental po raz pierwszy zastosowała do procesów warsztatowych znaną z technologii komputerowych zasadę pracy samoczynnej. W taki sposób stworzyła zupełnie nową kategorię produktów: serwis Plug & Play.

W tym roku na stoisku DeltaTech Electronics będzie można zobaczyć szeroką gamę innowacyjnych testerów, które ułatwią pracę w każdym warsztacie, w tym aż 4 nowości wprowadzone do oferty w 2017: TP-TACT – tester i programator sterowników turbosprężarek i 3 urządzenia z nowej Serii Smart: QST-5 – tester czujników, SIT-12 – tester parametrów elektrycznych wtryskiwaczy oraz SET-12 – tester parametrów elektrycznych. Odwiedzający będą mieć wyjątkową okazję, by osobiście sprawdzić, jak pracuje im się z urządzeniami, dzięki nowej, interaktywnej formule – na stoisku pojawią się nawet symulatory dla takich testerów jak EDIA-PRO czy DBT-12. Ponadto, specjaliści DeltaTech Electronics przygotowali krótkie prezentacje o produktach, które zasługują na szczególną uwagę – dokładny harmonogram będzie już wkrótce dostępny na stronie www oraz Facebooku firmy.

Na stoisku Philips w hali wyposażenia warsztatowego będzie można zobaczyć lampy warsztatowe, w tym premierowe RCH19 i RCH21S. Pierwsza z nich to poręczna lampa akumulatorowa, która mieści się w kieszeni, a jednocześnie umożliwia oświetlenie ciasnych przestrzeni. Z kolei RCH21S to prawdopodobnie najbardziej wytrzymała lampa na rynku, spełniająca najwyższą normę odporności – IK08. Po raz pierwszy będzie także okazja zobaczyć lampy z serii Matchline opracowane z myślą o lakiernictwie. Dzięki wysokiemu współczynnikowi CRI wiernie odwzorowują one kolory.

Firma UNI-TROL zaprezentuje najnowszą wyważarkę serii MONOLITH. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny opatentowany system analizy parametrów koła. Jest to rewolucyjny system w dziedzinie wyważania kół. Po raz pierwszy nie wprowadzamy parametrów koła na podstawie pomiaru nastawnikiem, czy dzięki pomiarom sonarem lub linijką laserową. Parametry kół wprowadzane są na podstawie analizy obrazu. Dokładność tej metody jest niezwykle wysoka. Poza tym system jest bardzo niezawodny, ponieważ nie mamy żadnych ruchomych części układu pomiarowego.

Na stoisku firmy NORFI odbędzie się polska premiera inteligentnego urządzenia zasilającego z funkcją ładowania akumulatorów. Prezentowane urządzenie to profesjonalne źródło zasilania stosowane przy programowaniu sterowników samochodowych oraz inteligentny system ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, typu AGM i VRLA. Oprócz wspomnianego produktu, na stoisku NORFI będzie można zobaczyć szynowy wyciąg spalin TECHNORAIL z automatycznym wypięciem ssawki czy pojedynczy wyciąg spalin. Oprócz podstawowej wersji tego urządzenia, będzie można zobaczyć wyciąg w wersji poszerzonej o możliwość obsługi zabudowanych w zderzaku układów wydechowych. Ekspozycję dopełnią akcesoria takie jak węże i ssawki wyciągowe. Wszystkie urządzenia prezentowane na stoisku NORFI będzie można uruchomić i wypróbować.

Stoisko NORFI Polska zlokalizowane jest w Hali D, nr 450.

Firma Alesco Polska powstała na potrzeby szerszego rozpowszechniania podgrzewania metali metodą indukcji. W trakcie targów zwiedzający będą mogli odwiedzić Demo Car firmy, by sprawdzić na żywym organizmie jak ważną rolę odgrywa indukcja przy pracach warsztatowych. Jeden z modeli prezentowanych to – A80 – przenośna nagrzewnica indukcyjna o mocy 3,7 kW. Nagrzewnica A80 przeznaczona jest do codziennego użytku w warsztatach samochodowych, firmach specjalizujących się w inżynierii maszynowej, a także w przedsiębiorstwach instalatorskich i zajmujących się konstrukcjami z metalu oraz konserwacją.

Firma CRC zajmie stoisko 443 w hali D. Pokaże tam m.in. odświeżoną linię produktów chemii warsztatowej CRC AutoPRO. Wprowadzenie Automotive PRO jest strategią dotarcia z wysokiej jakości produktami do specjalistycznego, profesjonalnego rynku napraw motoryzacyjnych. Oprócz tego na stoisku znajdzie się nowy, unikalny produkt GDI Valve Cleaner do czyszczenia zaworów dolotowych w silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Uwagę zwiedzających mogą przykuć także myjki warsztatowe Smart Washer z efektem bioremediacji.

W strefie wyposażenia warsztatów (stoisko nr 420) znajdzie się także stoisko FELGEO.PL. Zaprezentowane zostaną tam urządzenia systemu TPMS marki CUB. Dają one możliwość stałej kontroli ciśnienia w oponach, które ma wpływ na bezpieczeństwo i ekonomię jazdy. System CUB to idealne rozwiązanie w zakresie programowania i klonowania zamiennych czujników TPMS. Urządzenie Sensor Aid zapewnia pokrycie ok. 95-99% aut z bezpośrednim system kontroli ciśnienia. Pozwala także na zastosowanie opcjonalnego modułu OBDII. Uniwersalny czujnik Uni Sensor umożliwia nieograniczone przeprogramowywanie. Niewątpliwie największa zaletą naszych produktów jest fakt, iż jeden typ czujnika obsługuje niemal wszystkie dostępne pojazdy. Ekspozycja produktów zostanie dodatkowo wzbogacona licznymi prezentacjami ukazującymi ich możliwości techniczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!