Akademia Quartz – wizyta w Łodzi i w Gdańsku

10 listopada 2022, 8:26

W ramach programu Akademia Quartz, eksperci TotalEnergies odwiedzają szkoły o profilach motoryzacyjnych w całej Polsce i prowadzą autorskie zajęcia edukacyjne. Tym razem projekt zawitał do Gdańska i Łodzi.

Interaktywna formuła Akademii Quartz sprawdza się bardzo dobrze. Każde zajęcia to pełna sala wykładowa, skupienie i zaangażowanie uczniów. W dzisiejszych czasach to niecodzienny widok, choć trzeba zaznaczyć, że w klasach o profilach mechanicznych zawsze gromadzą się pasjonaci. Nie bez znaczenia jest także program tej nietypowej lekcji: wykład połączony z testami wiedzy, zakończony wręczeniem nagród dla najlepszych.

Zajęcia prowadzą najpopularniejszy mechanik w Polsce, Adam Klimek oraz inż. Andrzej Husiatyński, ekspert TotalEnergies. Adam zna motoryzację od podszewki i dla wielu młodych ludzi jest wzorem do naśladowania. Andrzej w przystępny sposób prezentuje zagadnienia techniczne z zakresu projektowania i produkcji środków smarnych, paliw oraz płynów eksploatacyjnych.

Zajęcia składają się z dziesięciu filmowych modułów, które prowadzi Patryk Mikiciuk, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych w Polsce. Taka forma prezentacji ułatwia zrozumienie treści. Dodatkowo, interaktywny test wiedzy podsumowujący każdy blok, wprowadza element grywalizacji i pozwala nagrodzić najlepszych uczniów.

Wartością dodaną przeprowadzanych zajęć jest udostępnienie uczniom internetowego zaplecza wiedzy Akademii Quartz. Pod adresem https://szkolenie-olejowe.total.com.pl/ znajdują się wszystkie filmy instruktażowe, które można przeanalizować w domu lub odtwarzać w szerszym gronie – w szkole lub w serwisie samochodowym.

– Tematyka olejowa nie jest łatwa, ale w ramach programu Akademia Quartz przekazujemy ją w przystępny sposób. Patrząc na autentyczne zaangażowanie uczniów odnoszę wrażenie, że robimy to dobrze! Praca z młodzieżą przynosi nam ogromną satysfakcję, – powiedział Stefan Przeniosło, Dyrektor Działu Marketingu TotalEnergies Marketing Polska.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy gościć u siebie ludzi z pasją, którzy angażują się w to co robią. Sposób w jaki przekazują swoją wiedzę jest oryginalny i inspirujący dla młodzieży. Wspaniałe jest także to, że z pierwszej ręki mamy dostęp do informacji o najnowszych technologiach stosowanych w środkach smarnych, z którymi nasi uczniowie spotykają się na co dzień podczas praktyk organizowanych przez współpracujące z nami warsztaty. – skomentowała Anna Grabska, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy gościć przedstawicieli TotalEnergies i takich ekspertów jak Adam Klimek. Podoba mi się formuła szkolenia, myślę, że uczniowie bardzo dużo z niego skorzystali. Mam nadzieję, że będzie to początek naszej współpracy z TotalEnergies, gdyż tego typu szkolenia wspaniale wpisują się w nasz szkolny program kształcenia kadr branży motoryzacyjnej XXI wieku. – dodał Sławomir Bochniak, ZSS w Gdańsku, Wicedyrektor ds. kształcenia samochodowego

– Bardzo lubię dzielić się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem. Przypominają mi się wówczas moje szkolne czasy. Akademia Quartz trafia na bardzo podatny grunt i również odbierana jest bardzo pozytywnie. Po ostatnim spotkaniu w szkole w Gdańsku zamieściłem post z prowadzonych zajęć na FB. W odpowiedzi pojawiły się prośby o kolejne szkolenia w innych lokalizacjach. Mam nadzieję, że prędzej czy później uda nam się dotrzeć do wszystkich zainteresowanych. – Adam Klimek, Akademia Quartz

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!