Menu

Hengst

Konkurs Hengst Filter – wyniki

Przedstawiamy wyniki konkursu, którego patronem była firma Hengst Filter.

Początki i przyszłość filtracji kabinowej cz. 1

Od braku filtra – po wymianę 2 razy do roku, od przecierania gąbką szyby – po zaawansowane systemy filtracji i klimatyzacji – czy zastanawiasz się czasem skąd się wzięła filtracja kabinowa?

Moduł filtracji oleju Hengst w Mercedesach AMG

Skonstruowany przez inżynierów AMG silnik oznaczony symbolem M139. Jest to najmocniejszy, seryjnie produkowany 4-ro cylindrowy silnik na świecie, w którym został zastosowany moduł filtracji oleju Hengst.

Konkurs Hengst Filter – wyniki

Jeśli zdarza Ci się pytać klienta o to, jaki filtr paliwa masz zamontować, to pewnie często słyszysz odpowiedzi w stylu „jakiś dobry” lub „taki niezbyt drogi”.

ABC filtracji paliwa: czystość paliwa w zbiorniku i w układzie – czy w ogóle potrzebujemy filtracji?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet renomowana stacja paliw nie jest w stanie zapewnić w 100% czystego paliwa i nie ma to nic wspólnego z kompetencją czy niekompetencją producenta lub dostawcy paliw. Wielu kierowców nadal myśli, że oszczędza tankując za przysłowiowe 50zł, zamiast do pełna. Co znajdziemy w paliwie i jak tankować, żeby nie […]

Konkurs: czas na wymianę filtrów… i plecaka (Hengst Filter) – wyniki

Jeśli w tym roku tak, jak wielu urlopowiczów, wybrałeś/wybrałaś samochodowe wojaże po Polsce, albo nawet Europie, a na liczniku przybyło kilka tysięcy kilometrów, to najwyższy czas sprawdzić, czy aby nie przekroczyłeś/przekroczyłaś interwałów wymian części eksploatacyjnych… w tym filtrów. Jak już pisaliśmy przed wakacjami, wśród wielu kierowców nadal pokutuje przekonanie, że automatyczne skrzynie biegów są niezniszczalne… […]

Hengst to producent systemów filtracyjnych dla branży motoryzacyjnej. Firma istnieje od 1958 r. i ma swoją siedzibę w miejscowości Münster w Niemczech. Hengst produkuje układy filtracji oleju, paliwa i powietrza na pierwszy montaż dla producentów samochodów, jak i asortyment filtracyjny na rynek wtórny. Filtry marki Hengst zbierają dobre opinie użytkowników, a katalog zapewnia szerokie pokrycie rynku. W 2022 r. firma Hengst powołała do życia markę Hengst Filtration, która konsoliduje jej działalność na rynku automotive. Hengst Filter pozostał nazwą produktów sprzedawanych w charakterystycznych żółto-granatowych opakowaniach na niezależnym rynku części zamiennych. Więcej informacji na temat firmy Hengst oraz jej filtrów można znaleźć w powyższych artykułach.