Rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych: filtry katodowe, wymienniki jonowe i separatory wody

24 października 2021, 18:11

Firma Hengst rozwija linię produktów do przyjaznych dla środowiska koncepcyjnych napędów przyszłości. W dniach 14-15 września 2021 roku na konferencji f-cell w Stuttgarcie Hengst po raz pierwszy zaprezentował rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych.

Dzięki trzem rozwiązaniom filtracyjnym firma Hengst opracowała wsparcie dla ogniwa paliwowego: filtr katodowy, wymiennik jonowy i separator wody.

Filtr katodowy zapewnia bezpieczną i zoptymalizowaną pod względem wydajności pracę układu ogniw paliwowych oraz skuteczną ochronę dla niezwykle wrażliwych na cząsteczki i szkodliwe gazy elementów ogniwa paliwowego. To umożliwia uniknięcie niepożądanych osadów i uszkodzeń ogniwa. Ponadto, aby utrzymać przewodność elektryczną w medium chłodzącym na jak najniższym poziomie, firma Hengst opracowała skuteczny wymiennik jonowy, który zapewnia odporną na zwarcia pracę systemu. Hengst oferuje również rozwiązania w zakresie separacji ciekłej wody na drodze wodoru i powietrza ogniwa paliwowego. Skuteczna separacja wody zapewnia zwiększoną wydajność filtracyjną oraz chroni elementy układu ogniw paliwowych.

Hengst SE dostarcza produkty, systemy i koncepcje dla wszystkich aspektów filtracji i zarządzania płynami – od rozwoju po produkcję high-tech. Firma jest partnerem rozwojowym i dostawcą OEM dla przemysłu motoryzacyjnego i silnikowego. Koncepcje filtracji od Hengst SE są również stosowane w wielu innych sektorach – od rolnictwa po zastosowania morskie i od urządzeń czyszczących po narzędzia elektryczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!