BP zainwestuje w ośrodek badań i rozwoju akumulatorów

18 sierpnia 2022, 12:13

Firma BP poinformowała, że zamierza zainwestować do 50 mln funtów w nowe, zaawansowane centrum testowania akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV) i laboratorium analityczne w Wielkiej Brytanii. Koncern ogłosił wcześniej zamiar zainwestowania do 18 mld funtów do końca 2030 roku w brytyjski system energetyczny.

Nowe obiekty, których otwarcie planowane jest do końca 2024 roku, zostaną ulokowane w istniejącej globalnej siedzibie bp Castrol w Pangbourne w Berkshire i będą służyć prowadzonym tam pracom z dziedziny technologii, inżynierii i badań naukowych. Placówka ta już zajmuje się badaniami i rozwojem paliw, środków smarnych i płynów do pojazdów elektrycznych oraz zamierza stać się czołowym ośrodkiem technologii i inżynierii płynów w Wielkiej Brytanii.

– Wspieramy Wielką Brytanię. Jesteśmy w pełni zaangażowani w transformację energetyczną w Wielkiej Brytanii. Ta dodatkowa inwestycja pomoże przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne poprzez opracowanie rozwiązań przyczyniających się do dekarbonizacji sektora transportowego. To kolejny przykład naszych ambitnych planów, aby robić więcej i działać szybciej – mówi Louise Kingham, szefowa bp w Wielkiej Brytanii.

Nowe obiekty przyczynią się do rozwoju wiodących technologii i inżynierii płynów do pojazdów hybrydowych i w pełni elektrycznych, z myślą o przybliżeniu tej branży do osiągnięcia kluczowych punktów zwrotnych w popularyzacji pojazdów elektrycznych (EV). Zaawansowane e-płyny Castrol ON umożliwiają kontrolowanie temperatury akumulatora, co pozwala na jego ultraszybkie ładowanie i poprawia wydajność, a więc przyczynia się do zwiększenia zasięgu pojazdów elektrycznych na jednym ładowaniu i wydłużenia trwałości eksploatacyjnej układu napędowego.

Ponadto zaawansowane technologie i inżynierię e-płynów można zastosować w innych branżach, np. w segmencie płynów chłodzących w centrach danych, na które zapotrzebowanie rośnie wykładniczo. Większość światowego ruchu za pośrednictwem protokołu internetowego (IP) przechodzi przez centra danych, a od 2010 r. liczba użytkowników Internetu na całym świecie podwoiła się, podczas gdy globalny ruch internetowy wzrósł 15-krotnie – i oczekuje się, że trend ten utrzyma się w ciągu następnej dekady.

– Jesteśmy zdecydowani wspierać elektryfikację transportu i upowszechnianie pojazdów elektrycznych. Rozwój płynów do pojazdów elektrycznych to ogromna szansa, a naszym celem jest być liderem rynku w tym sektorze. Dwie trzecie największych światowych producentów samochodów używa e-płynów Castrol ON do napełniania fabrycznego. Ponadto dostarczamy e-płyny Castrol ON dla zespołu wyścigowego Jaguar TCS Formula E – mówi Michelle Jou, dyrektor generalna Castrol.

– Nowa inwestycja pozwoli nam opracowywać dodatkowe, strategiczne technologie i zapewni możliwości dalszego rozwoju płynów do pojazdów elektrycznych w przyszłości. Obiekty te stworzą również doskonałą sposobność, aby demonstrować klientom naszą zintegrowaną wiedzę i doświadczenie technologiczne, z których korzystamy, przyspieszając przejście na pojazdy elektryczne – dodaje.

– W BP pulse dążymy do zapewnienia naszym klientom jak najszybszego i jak najbardziej niezawodnego ładowania ich pojazdów elektrycznych i nadal na całym świecie inwestujemy w naszą sieć szybkiego i ultraszybkiego ładowania samochodów osobowych i ciężarowych. Inwestycja ta pomoże nam pracować wspólnie z naszymi partnerami OEM nad technologiami akumulatorów i ładowarek oraz rozwiązaniami cyfrowymi, aby pojazdy elektryczne miały większy zasięg, szybciej się ładowały i dłużej pozostawały sprawne – dodaje Richard Bartlett, starszy wiceprezes BP pulse.

Castrol zamierza wykorzystać nowe obiekty do dalszej współpracy z producentami i dostawcami samochodów w celu wspólnego projektowania przyszłych technologii akumulatorów i powiązanych z nimi płynów chłodzących. Będzie również dążyć do opracowania nowych technologii niezbędnych do ultraszybkiego ładowania, które stanowi podstawę strategii rozwoju BP pulse.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!