Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Bosch

Przemysł i nauka o przyszłości motoryzacji

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało V edycję konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”. Konferencja odbyła się 11 grudnia 2018 roku w gmachu MPiT. Uczestnicy mogli w tym roku wysłuchać prezentacji na temat napędów wodorowych oraz pojazdów autonomicznych.

Wyniki konkursu Boscha

Torby sportowe, ufundowane przez firmę Bosch trafią do zwycięzców naszego konkursu. Przedstawiamy listę zwycięzców oraz prawidłowe odpowiedzi na pytania.

Czujniki MEMS Bosch umożliwią szybsze uruchomienie poduszek powietrznych

Bosch zaprezentował nową generację czujników przyspieszenia o wysokim G. Rodzina czujników SMA7xy poprawia bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Gdy czujniki przyspieszenia wykryją kolizję to można wcześniej aktywować systemy bezpieczeństwa biernego, takie jak poduszki powietrzne, a działanie zabezpieczenia można dostosować dokładnie do konkretnego scenariusza wypadku drogowego. W ten sposób konsekwencje wypadków można jeszcze bardziej złagodzić. Nowa rodzina […]

Nowy Prezes Zarządu Robert Bosch w Polsce

Od początku roku 2019, firma Robert Bosch w Polsce będzie mieć nowego prezesa. Krystynę Boczkowską, która z dniem 31 stycznia 2019 r. zakończy pracę po 26 latach, zastąpi Rafał Rudziński.

Bosch zaprezentował nowe układy scalone do samochodów

Układy scalone z wbudowaną “inteligencją” zarządzają ważnymi procesami w samochodzie. Nowy układ scalony odłącza w razie wypadku akumulator wysokiego napięcia od instalacji pojazdu. Specjalizowane układy scalone (ASIC) firmy Bosch są stosowane w pojazdach od 1970 roku.

Współpraca w obszarze przemysłu przyszłości Grupy Bosch i MPiT

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz polskie spółki zależne Robert Bosch GmbH, podpisały porozumienie o strategicznej współpracy gospodarczej w obszarze Przemysłu 4.0. Celem współpracy jest m.in. przyspieszenie procesu wdrażania najnowszych metod produkcji w polskich przedsiębiorstwach i podwyższanie ich kompetencji w budowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na innowacyjności.

Rozwiązania Bosch w systemach autonomicznych

Automatyzacja jazdy to coś więcej niż tylko czujniki, jednostki sterujące i duża moc obliczeniowa. Wymaga ona także wielu inteligentnych usług, bez których żaden pojazd nie będzie w stanie samodzielnie jechać.

Bosch Connected Repair zintegrowany z e-Sowa

W warsztatach znajduje się wiele urządzeń i osób, które potrzebują informacji o kliencie, pojeździe, usterce lub o potrzebnym do wykonania przeglądzie technicznym. Większość z nich pomaga udoskonalić pracę, systemy te rzadko jednak działają ze sobą.

Historie sukcesu: Bosch Service Auto Doktor

Na rynku chcieliśmy konkurować jakością całości usługi, a nie tylko ścigać się cenowo – mówią Aneta Radomska i Dariusz Lutkowski – właściciele Bosch Service Auto Doktor z Bydgoszczy.

Bosch, a konkretnie Robert Bosch GmbH jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją na potrzeby motoryzacji, przemysłu oraz gospodarstw domowych. Firma została założona w 1886 r. Aktualnie dział motoryzacyjny jest największy w strukturach firmy. Bosch dostarcza swoje części samochodowe na rynek pierwotny OE oraz na rynek wtórny (aftermarket), w ofercie posiada także wyposażenie warsztatowe. W Polsce, Bosch prowadzi swoją oficjalną działalność od roku 1992. Posiada w naszym kraju kilka fabryk oraz sieć serwisową Bosch Car Service. Zatrudnia łącznie ponad 8 000 ludzi. Więcej informacji na temat części, urządzeń i wyposażenia warsztatowego Bosch można znaleźć w powyższych artykułach.