UFI Filters podpisuje umowę z Parkiem JiaXing

11 stycznia 2022, 20:39

UFI Filters Group podpisało 31 grudnia 2021 r. umowę z Komitetem Zarządzającym Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w prowincji Zhejiang.

Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem wideokonferencji, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii. Udział w nim wzięli przedstawiciele lokalnych władz, Liu Dewei, Zastępca Sekretarza Partii Dystryktu XiuZhou, i Li ChenYuan, Członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin Dystryktu XiuZhou, a także Rocco Carlo Genchi, p.o. Konsula Generalnego Włoch w Szanghaju, i Paolo Bazzoni, Prezydent Chińsko-Włoskiej Izby Handlowej, oraz Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, i Simone Trazzi, APAC COO UFI Filters Group.

Inwestycja o wartości ok. 25 mln euro dotyczy działki do wspólnego zagospodarowania przez UFI Filters Group i Komitet Zarządzający Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w dystrykcie XiuZhou, na którym powstanie fabryka produkująca ekologiczne systemy filtracji i zarządzania termicznego opracowane specjalnie na potrzeby sektora „New Energy Vehicles”.

Obszar położony w regionie delty rzeki Jangcy jest przeznaczony pod rozwój przemysłowej produkcji zaawansowanych technologii wspólnie z władzami Szanghaju, gdzie UFI Filters posiada obecnie cztery zakłady zatrudniające ponad 1,6 tys. pracowników. Fabryka będzie liczyła 36 tys. m2 powierzchni zadaszonej – z halą produkcyjną i magazynem – z możliwością rozbudowy o dalsze 30 tys. m2 na sąsiedniej działce. Siódmy zakład w Chinach i dwudziesty na świecie przyczyni się do zwiększenia przyszłych wyników Grupy, docelowo będzie on osiągał przychody na poziomie ponad miliarda RMB i zatrudniał blisko 600 osób.

– Jesteśmy wdzięczni władzom JiaXing w dystrykcie XiuZhou prowincji Zhejiang za wsparcie i działania na rzecz realizacji naszego ambitnego planu stworzenia w Chinach pierwszego zakładu specjalizującego się w zielonych technologiach. Inwestycje w ekologiczne rozwiązania są wyrazem naszych wartości, a wprowadzanie innowacji to częścią kodu DNA firmy. – skomentował Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, komentuje.

Dzisiaj podpisujemy umowę na budowę naszego 20. zakładu przemysłowego na świecie. Ta inwestycja jest szczególnie ważna, ponieważ jesteśmy obecni w Chinach od 1983 r. (otwarcie fabryki filtrów w Bengbu), jak również w tym roku przypada 50. rocznica założenia Grupy i 25. rocznica utworzenia naszego pierwszego, zagranicznego przedsiębiorstwa w Chinach (Sofima Automotive Filters (Shanghai) Co Ltd).

Teraz inwestujemy 25 mln euro w nowy zakład i przyszłe działania UFI Filters związane z zielonymi technologiami w Jiaxing w chińskiej prowincji Zhejiang.

– Siódmy zakład przemysłowy w Chinach będzie wspierać rozwój produktów dla sektora New Energy Vehicles, który jest przyszłością transportu osobowego i dostawczego, na najważniejszym i najbardziej dynamicznym rynku motoryzacyjnym świata. – powiedział Simone Trazzi, APAC COO UFI Filters Group.

Od 2023 r. nasza fabryka będzie produkować zaawansowane systemy filtracji i zarządzania termicznego dla pojazdów elektrycznych. Ponadto, stworzymy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym będziemy rozwijać nowe systemy i produkty.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!