Nowa oferta żarówek samochodowych Boscha

15 grudnia 2004, 0:00

Dobra widoczność własnego i innych pojazdów to jeden z ważniejszych warunków bezpiecznego poruszania się po drogach. W listopadzie Bosch wprowadził kompletny program żarówek do samochodów osobowych i ciężarowych, pokrywający 95 procent potrzeb rynku.
W wielu krajach europejskich wymagane lub zalecane jest całodobowe użycie reflektorów nawet przez cały rok. W Polsce włączanie świateł mijania nie tylko po zmroku, ale i w dzień obowiązuje od początku października do końca lutego. Przeprowadzane przez Komisję Europejską badania dowodzą, że włączanie świateł mijania podczas jazdy w ciągu dnia zwiększa bezpieczeństwo jazdy i zapobiega wypadkom drogowym. Światła są znacznie lepiej widoczne niż kontury samochodu. Z włączonymi światłami kierowca może również łatwiej i precyzyjniej określić odległość od poprzedzającego go pojazdu.
W nowej ofercie Boscha znajduje się sześć linii żarówek: Standard, Allyear, Plus 30, Plus 50/60, Xenon Blue oraz Daytime. Dostępne są żarówki standardowe i halogenowe. Żarówki halogenowe Boscha spełniają wymogi StVZO i są dopuszczone do stosowania na terenie całej Europy. Zostały wyposażone w filtry promieniowania UV, które zabezpieczają szkła reflektorów przed matowieniem. Żarówki są dostępne w warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych oraz wybranych sieciach sklepów wielkopowierzchniowych.
Żarówki halogenowe Daytime przeznaczone są do stosowania ciągłego podczas jazdy w dzień i w nocy, czyli właśnie teraz, kiedy na kierowcach spoczywa obowiązek całodobowego używania reflektorów. Dzięki specjalnym materiałom, nowej geometrii włókna oraz odpowiedniemu gazowi, żarówki Daytime stosowane nawet bez przerwy mają taką samą żywotność jak żarówki standardowe, włączane na kilka godzin dziennie. Dodatkowo, w porównaniu do oświetlenia standardowego, nowe żarówki odznaczają się wydajnością świetlną większą nawet do 10 procent. Seria Daytime obejmuje 12 typów żarówek do wszystkich popularnych na polskim rynku reflektorów.
Plus 50/60 to seria żarówek halogenowych, w których wydajność świetlna jest nawet do 60 procent wyższa w porównaniu z produktami standardowymi. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu innowacyjnego włókna żarówki, którego żywotność jest równie długa, jak w przypadku żarówek standardowych. Podczas jazdy nocą żarówki Plus 50/60 mają o ok. 10-20 metrów większy zasięg oraz odpowiednio lepiej odbijają oznaczenia ulic i znaki drogowe.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!