Profesjonalne smary w ofercie K2 Pro

, 31 stycznia 2013, 16:24

Marka K2 Pro wprowadza do swojej oferty nową grupę produktów – aerozole techniczne, przeznaczone dla warsztatów mechanicznych: smar miedziowy, suchy smar z PTFE, biały smar litowy z PTFE, smar ceramiczny oraz smar grafitowy. Produkty są oferowane w puszkach o pojemności 400ml.

– „Produkty przed wprowadzeniem zostały gruntownie przetestowane przez grupę wybranych warsztatów w całej Polsce i za granicą. Jesteśmy przekonani, że ich wysoka jakość zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów.” – mówi Zbigniew Fechner, kierownik działu produktów profesjonalnych K2 Pro.

Smary w ofercie K2 Pro:

  • Smar miedziowy – wysokotemperaturowy i szybkoschnący. Redukuje tarcie części metalowych, zapobiega zacieraniu, trzeszczeniu i skrzypieniu. Chroni przed korozją śruby, nakrętki, łożyska. Zakres stosowania: -400°C-1100°C.
  • Suchy smar z PTFE – smaruje i zabezpiecza elementy narażone na kontakt z pyłem, kurzem, brudem, olejami i tłuszczem. Nie zawiera silikonu. Nadaje się do stosowania na elementach metalowych, plastikowych, ceramicznych, drewnianych i innych.
  • Biały smar litowy z PTFE – występuje najpierw w postaci pianki dokładnie penetruje, a dopiero potem tężeje. Redukuje tarcie, usuwa wilgoć, eliminuje skrzypienie i chroni przed korozją. Nadaje się do smarowania części pracujących ze sobą w małych tolerancjach na granicy metalu z metalem lub metalu z plastikiem. Nie roztapia się, nie spływa, nie zamarza. Środek ma szerokie zastosowanie w motoryzacji (linki prędkościomierza, gazu, sprzęgła, części szyberdachu, zatrzaski, zaczepy, prowadnice siedzeń, łożyska, zawiasy drzwi, mechanizm poruszający wycieraczkami, klemy akumulatora, sworznie, resory, itd.).
  • Smar ceramiczny – do śrub oraz połączeń narażonych na działanie dużego nacisku i wysokich temperatur (nawet 1400°C). Nadaje się do stosowania w układach hamulcowych z systemem ABS, układach ASR i ESP, wydechach, śrubach montażowych kolektorów i głowic, piastach oraz innych częściach maszyn.
  • Smar grafitowy – przeznaczony do konserwacji piór resorów, gwintów śrub, przegubów kulowych, otwartych przekładni zębatych, przekładni ślimakowych, łańcuchów oraz innych silnie obciążonych powierzchni trących pracujących w zakresie temperatur od -20°C do +60°C. Może być stosowany jako smar montażowy.
     

Więcej informacji na temat produktów K2 Pro można uzyskać po kontakcie mailowym: k2pro@melle.com.

Dowiedz się więcej

Nowe aerozole w ofercie Millers Oils
Nowe aerozole w ofercie Millers Oils

Millers Oils, angielski producent środków smarnych przedstawił na polskim rynku nową serię aerozoli w opakowaniach 400ml. Seria obejmuje cztery produkty: Multipurpose Spray Grease – wielofunkcyjny preparat smarujący, Brake, Clutch & Parts Cleaner – zmywacz do hamulców, sprzęgieł i części, White Spray Grease – biały smar, wodoodporny,  Carburettor & Choke Cleaner – środek do czyszczenia gaźników […]

K2 Deeper czyści głębiej
K2 Deeper czyści głębiej

Dla warsztatów mechanicznych czystość i estetyka wnętrza jest istotna ze względów wizerunkowych. By ułatwić jej utrzymanie K2 wprowadza do oferty linii PRO produkt przeznaczony do pielęgnacji różnych materiałów – Deeper. Deeper doskonale sprawdza się w warunkach przemysłowych, gdzie jego zastosowanie jest kluczowe dla funkcjonowania firmy. Dwuskładnikowy alkaliczny detergent został opracowany w celu usuwania najcięższych zabrudzeń […]

K2 wprowadza zlewarko-odsysarkę do oleju
K2 wprowadza zlewarko-odsysarkę do oleju

W warsztatach i stacjach obsługi pojazdów stosuje się dwie metody wymiany oleju silnikowego. Wysysanie płynu z miski olejowej za pomocą specjalnej odsysarki oraz tradycyjne zlanie płynu po odkręceniu korka spustowego. K2 łączy obie metody w jednym urządzeniu – zlewarko-odsysarce. Gwarantuje ona szybkie i czyste zlanie oleju z silników, skrzyń biegów i dyferencjałów. Warsztatowa zlewarko-odsysarka K2 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!