Delphi w Polsce wyróżniona

8 grudnia 2004, 0:00

Firma Delphi w Polsce została nagrodzona przez tygodnik “The Warsaw Voice” Kryształowym Certyfikatem za największą liczbę miejsc pracy utworzonych w sektorze badań i rozwoju, związaną z rekrutacją do Centrum Technicznego w Krakowie. Nagroda, przekazana podczas ceremonii w dniu 1 grudnia, trafiła do Delphi w Polsce oraz firmy Siemens w Polsce.
Centrum Techniczne Delphi w Krakowie jest jednym z 34 ośrodków badawczo-rozwojowych koncernu na świecie. Obecnie zatrudnia ponad 470 inżynierów zajmujących się głównie amortyzatorami i systemami kolumn modułowych oraz tworzeniem oprogramowania dla systemów elektronicznych dla przemysłu samochodowego. Inne obszary prac krakowskiego ośrodka, to: wiązki elektryczne, przełączniki oraz pochłaniacze par paliwa. W ubiegłorocznym rankingu “Newsweek Polska” firma Delphi znalazła się w czołówce najlepszych pracodawców krajowej branży motoryzacyjnej.
Koncern Delphi obecny jest w Polsce od 1994 roku i zainwestował ponad 345 milionów USD. Posiada w naszym kraju również sześć fabryk: wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, pochłaniaczy par paliwa w Błoniu pod Warszawą, przekładni kierowniczych i półosi napędowych z systemem ABS w Tychach oraz przełączników w Gdańsku. Ich łączna sprzedaż w 2003 roku, to 541 mln USD, z czego ponad 80% stanowi eksport. Delphi zatrudnia w Polsce ponad 5 tys. pracowników.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!