Zeppelin ZF nad Polską

18 sierpnia 2021, 12:42

Kiedyś Zeppelin był królem przestworzy, dziś jest ikoną historii lotnictwa i fascynuje ludzi na całym świecie. Dla koncernu ZF ma on szczególne znaczenie. To dzięki Zeppelinowi, w 1915 roku założono firmę, której zadaniem była budowa lepszych przekładni do samolotów i pojazdów mechanicznych.

Dziś ZF kontynuuje działalność w obszarze zintegrowanych systemów dla motoryzacji. Dostarcza rozwiązania dla samochodów zarówno osobowych jak i komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Firma nie zapomina o swojej historii. To właśnie zakłady ZF wyprodukowały przekładnię do sterowca nowej generacji – Zeppelin NT (NT – New Technology), którego już we wrześniu będzie można zobaczyć na niebie nad południową Polską. Jest to jeden z największych aktywnych sterowców na świecie.

Next Generation Mobility. NOW

Od 2018 roku motto „Next Generation Mobility” oddaje strategię firmy ZF, ale również stanowi zobowiązanie do realnego działania. W ten sposób koncern technologiczny pokazuje, że już teraz dysponuje wieloma rozwiązaniami dla zrównoważonej mobilności jutra, które albo są w produkcji seryjnej, albo są do tego przygotowywane.

Przemieszczanie się od zawsze było jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Współcześnie stanowi ono jednak ogromne obciążenie dla naszego klimatu, co z kolei wymusza zmianę globalnego podejścia do kwestii mobilności. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej przyspieszyła tempo koniecznych zmian. Ludzie na całym świecie oczekują teraz mobilności, która będzie elektryczna, inteligentna, zintegrowana w sieci, zrównoważona, bezpieczna, autonomiczna, ale także przystępna cenowo. ZF zamierza oferować rozwiązania spełniające te oczekiwania.

ZF Zeppelin Tour 2021

Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12.09), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14.09) oraz Wrocławiem (15-16.09).

W tych właśnie miastach w Polsce firma ZF ma swoje fabryki, centra inżynieryjne oraz centra usług wspólnych. Obszar działalności ZF w naszym kraju obejmuje zakłady produkcyjne, placówki badawczo-rozwojowe oraz centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR, a także dział ZF Aftermarket, oferujący produkty do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami SACHS, LEMFÖRDER, TRW, WABCO i ZF.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju.

Bilety na loty widokowe Zeppelinem ZF nie są dostępne w wolnej sprzedaży, lecz mieszkańcy Śląska i Dolnego Śląska mogą je wygrać w konkursach na antenie regionalnych rozgłośni radiowych i w lokalnej prasie. Wkrótce bilety będzie można zdobyć także w naszym konkursie (śledźcie profil MotoFocus.pl na Facebooku).

Trasę przelotu Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy w aplikacji wpisać numer indentyfikacyjny „DLZNT” przypisany sterowcowi ZF.

Więcej informacji na temat Zeppelina znajduje się na stronie zf.com/pl/zeppelin oraz na Facebooku www.facebook.com/zfgroup.polska

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Stefan, 20 sierpnia 2021, 9:32 2 -2

Niemcy puszczający Zeppelina nad Polską, to chyba kiepska reklama...

Odpowiedz

Anonim, 22 sierpnia 2021, 16:26 0 0

jest piękny

Odpowiedz

Pablo, 23 sierpnia 2021, 12:05 2 -2

Żeby nie skończył jak "Hindenburg"

Odpowiedz

Kar Wowski, 10 września 2021, 13:09 0 0

Poleciał bym. Szkoda, że biletów w wolnej sprzedaży nie ma...

Odpowiedz