Nowe szlifierki kątowe od MILWAUKEE® – mocy przybywaj!

30 czerwca 2021, 23:40

Większa moc, szybsze cięcie i udoskonalona ergonomia – MILWAUKEE® wprowadza na rynek nową gamę szlifierek kątowych M18™ FSAG po raz kolejny stawiając poprzeczkę naprawdę wysoko. Każdy z 8 modeli został zaprojektowany z myślą o potrzebach użytkownika i przystosowany do pracy w najcięższych warunkach, gwarantując używającym ich specjalistom niezawodność i doskonałe parametry pracy. 

Małe szlifierki kątowe M18™ FSAG od MILWAUKEE® mają moc zwiększoną o 20 procent i odpowiadają przewodowym szlifierkom 1200W. Oznacza to, że oferują moc urządzeń sieciowych, jednocześnie dając wygodę, bezpieczeństwo i komfort pracy dzięki wyeliminowaniu kabli czy konieczności poszukiwania źródła prądu. Narzędzia z tej linii są kompatybilne ze wszystkimi akumulatorami M18™ – zarówno standardowymi jak i tymi o zwiększonej mocy HIGH OUTPUT™. To umożliwia wykorzystanie w pełni możliwości oferowanych przez nowoczesną technologię tych akumulatorów. Dla przykładu – mała szlifierka kątowa M18™ HIGH OUTPUT™ umożliwia aż do 145 cięć w 2″ w rurze elektroinstalacyjnej na jednym naładowaniu akumulatora 5.5 Ah. Większa moc i doskonałe parametry pracy na bateriach to nie jedyne zalety nowych szlifierek MILWAUKEE®.

Producent zadbał też o komfort pracy użytkownika optymalizując ergonomię, poprzez zmianę kąta mocowania akumulatora. We wszystkich modelach nowej linii szlifierek zastosowano antywibracyjną rękojeść boczną, która oprócz zwiększenia wygody pracy minimalizuje też negatywny wpływ na zdrowie użytkownika, a także osłonę chroniącą narzędzie przed zanieczyszczeniami. Urządzenia M18™ FSAG są też wyposażone w system FIXTEC™ umożliwiający beznarzędziową wymianę tarczy w ciągu kilku sekund.

Doskonałe wyważenie maszyny i akumulatora zapewniają mniej męczącą pracę i wysoką precyzję obróbki. Natomiast nowa, smukła konstrukcja głowicy z przekładnią kątową gwarantuje wygodniejszą pracę w trudno dostępnych miejscach. Teraz dostępne są także specjalnie przygotowane modele ze spłaszczoną głowicą (M18 FSAG125XB i M18 FSAG125XPDB), które przeznaczone są do prac w trudno dostępnych miejscach. Szlifierki kątowe M18™ FSAG zostały zaprojektowane tak, aby sprawdziły się w najcięższych warunkach pracy i były odporne na drgania powstające podczas pracy. Specjalnie zaprojektowane, elastyczne mocowanie styków do akumulatora zapobiega przerwom w dostawie zasilania i wypalaniu styków. Dzięki różnym wariantom szlifierki mogą zostać dopasowane do potrzeb wielu branż, doskonale sprawdzą się np. w warsztacie, na budowie czy przy innych ciężkich zastosowaniach.

Urządzenia z tej linii posiadają dwa typy włączników: suwakowy, który jest preferowany przy precyzyjnych zastosowaniach szlifierskich, oraz łopatkowy, sugerowany przy pozostałych zastosowaniach. Wielką zaletą drugiego typu jest automatyczne wyłączenie napędu przy utracie kontroli nad narzędziem. Szlifierki kątowe M18™ FSAG są dostępne w wersji podstawowej bez hamulca wybiegowego, ale także z hamulcem tarczy, który gwarantuje zatrzymanie wrzeciona w ciągu maksymalnie dwóch sekund. Przygotowane zostały warianty urządzeń ze stałą prędkością obrotową wrzeciona i modele z regulacją obrotów. Możliwa regulacja od 3500 do 8500 obrotów/minutę, sprawi, że szlifierki doskonale sprawdzą się w pracy z materiałami wrażliwymi na przegrzanie. W wybranych modelach zastosowano również technologię ONE-KEY™, która umożliwia bezprzewodową łączność z urządzeniem. Dzięki niej możliwe jest zdalne kontrolowanie czasu i nadzorowanie miejsca pracy podłączonych narzędzi.

We wszystkich urządzeniach MILWAUKEE® z rodziny M18™ zastosowano trzy innowacyjne technologie: bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, akumulator REDLITHIUM-ION™ oraz inteligentne sterowanie REDLINK PLUS™, zwiększające wydajność, trwałość i wydłużające czas pracy. Dzięki temu nowe szlifierki z linii M18 FUEL™ są najbardziej trwałymi i wydajnymi, a także najmocniejszymi bezprzewodowymi narzędziami 18V w swojej klasie.

Modele należące do nowej gamy szlifierek kątowych MILWAUKEE® to:

  • wersje podstawowe z włącznikiem suwakowym: M18 FSAG115X ; M18 FSAG125X
  • wersja z włącznikiem suwakowym i hamulcem tarczy: M18 FSAG125XB
  • wersja z włącznikiem suwakowym, hamulcem i regulacją obrotów tarczy: M18 FSAGV125XB
  • wersja z włącznikiem łopatkowym, hamulcem i regulacją obrotów tarczy: M18 FSAGV115XPDB; M18 FSAGV125XPDB
  • wersja z włącznikiem suwakowym, hamulcem tarczy i komunikacją bezprzewodową ONE-KEY: M18 ONEFSAG125XB
  • wersja z włącznikiem łopatkowym, hamulcem tarczy i komunikacją bezprzewodową ONE-KEY: M18 ONEFSAG125XPDB
  • model ze spłaszczoną głowicą, włącznikiem suwakowym i hamulcem: M18 FSAGF125XB
  • model ze spłaszczoną głowicą, włącznikiem łopatkowym i hamulcem: M18 FSAGF125XPDB

Więcej informacji o najnowszych modelach szlifierek kątowych MILWAUKEE® można znaleźć na stronie: www.milwaukeetool.pl 

Artykuł sponsorowany MILWAUKEE

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!