Wnętrze pojazdu znacząco poprawia dobre samopoczucie

24 czerwca 2021, 7:50

HELLA tworzy idealną atmosferę dla luksusowej limuzyny. Produkty oświetleniowe do wnętrz pojazdów od HELLA – eksperta w dziedzinie oświetlenia i elektroniki – oferują różnorodne możliwości aranżacji wnętrza dla pojazdu i wyjątkowe doświadczenie. HELLA wyposażyła nowego Mercedesa-Benz Klasę S w pełne, nastrojowe oświetlenie, które zapewnia pasażerom wyjątkowy komfort i dobre samopoczucie.

– Wnętrze pojazdu w coraz większym stopniu poprawia samopoczucie – mówi dr Frank Huber, dyrektor zarządzający HELLA odpowiedzialny za dział oświetlenia. – Tendencja do indywidualizacji w połączeniu z nowymi technologiami otwiera wiele nowych możliwości.

HELLA jako komplementarny producent systemów opracowuje scenariusze oświetleniowe dostosowane do indywidualnych preferencji. Przykładem tego jest fakt, iż nastrojowe oświetlenie firmy HELLA jest dostępne w standardzie w Klasie S Mercedes-Benz w 64 kolorach i dziesięciu odcieniach. Łącznie 41 światłowodów pozwala na wszechstronne oświetlenie panoramicznego kokpitu co podkreśla komfort w luksusowym pojeździe jak i również tworzenie elementów dekoracyjnych w drzwiach, konsoli środkowej, siedzeniach i podsufitce. Siedem pojedynczych małych diod LED oświetla przestrzeń na nogi, schowek na rękawiczki i inne schowki w całym pojeździe. Nad wszystkim czuwają sterowniki HELLA, które zawsze zapewniają niezawodną kontrolę oświetlenia otoczenia i płynne przejście kolorów. Oświetlenie wnętrza jest skoordynowane w najdrobniejszych szczegółach jako rozwiązanie systemowe co znacząco wpływa na niepowtarzalny klimat wnętrza.

Oprócz tego firma HELLA intensywnie pracuje również nad nowymi koncepcjami oświetlenia wnętrz pojazdów. Ponieważ wraz z nadejściem autonomicznej jazdy, wnętrze każdego pojazdu zostaje na nowo zdefiniowane.

– Wnętrze samochodu może być ostatecznie wykorzystywane na wiele sposobów, kiedy klasyczna funkcja kierowcy nie jest już w centrum uwagi – wyjaśnia dr Huber.

Dlatego deweloperzy koncentrują się na wysokowydajnych modułach LED RGB i inteligentnych systemach oświetlenia, które zapewniają szereg nowych funkcji. Na przykład tworzą scenariusze oświetlenia otoczenia, które mogą stworzyć atmosferę dobrego samopoczucia lub atmosferę pracy. Jednocześnie mogą służyć do komunikacji konkretnie z kierowcą. Jednym z takich przykładów może być sposób, w jaki oświetlenie czerwonego sygnału świetlnego na desce rozdzielczej może wizualnie ostrzegać o niebezpiecznych sytuacjach. Pomaga to uniknąć kolizji tylnych i zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Artykuł sponsorowany HELLA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!