Problemy felg stalowych pochodzenia chińskiego

6 listopada 2012, 10:16

Na rynku wciąż pojawiają się podróbki oryginalnych felg stalowych. Czasami ciężko jest je odróżnić od oryginalnych felg marki KFZ, produkowanych w Szwajcarii. Felgi KFZ oznaczane są czterocyfrowym numerem. Sprzedawcy chińskich felg niejednokrotnie posługują się tym numerem referując do oryginalnych felg, które są dobrze usystematyzowane w katalogu oraz w konfiguratorze felg stalowych KFZ przez ich producenta – firmę ALCAR.

Firma ALCAR POLSKA kupiła i przetestowała kilkanaście ich kompletów.

Jak zaznacza Dyrektor Generalny ALCAR POLSKA Grzegorz Krzyżanowski: „Felgi te przeszły bardzo szczegółowe badania w naszej fabryce felg stalowych AMBROSETTI w Szwajcarii. W trakcie tych badań w fabrycznym laboratorium analitycznym, o standardzie TUV, sprawdzano wszystkie możliwe parametry felg.”  Najważniejsze konkluzje zawarte są w poniższych punktach:

 1. Większość badanych felg nosiła oznaczenia 4-cyfrowym numerem referencyjnym KFZ.
 2. „Odpowiednik” referencji KFZ 8077 osiągnął 70% wartości normatywnych w teście obciążeniowym, podczas gdy „odpowiednik” felgi 8795 jedynie 62%. Oznacza to ryzyko pęknięcia chińskich felg w trakcie ich normalnego użytkowania.
 3. Elementy pozycjonujące felgę nie spełniają standardów normatywnych, co może spowodować drgania felgi w trakcie jazdy.
 4. Wygarbienie zewnętrznego rantu felg nie gwarantuje pewnego osadzenia stopki opony.
 5. Ilość otworów wentylacyjnych nie zawsze odpowiada standardom pierwszego montażu. Powoduje to nieodpowiednią wentylację tarcz hamulcowych.
 6. W „odpowiedniku” felgi 9165 (VW) nie jest zachowany właściwy dystans pomiędzy wewnętrznym rantem obręczy i zaciskami hamulcowymi.
 7. W „odpowiednikach” 8077, 7965 i 8795 otwór pod zawór został wykonany niechlujnie, posiada ubytki oraz ostre sterczące elementy.
 8. Otwory wentylacyjne zostały wykonane nieprecyzyjnie, a ich krawędzie posiadają ostre sterczące elementy.
 9. Żadna z felg nie przeszła tzw. testu polimeryzacji. Zaobserwowano początki korozji.
 10. Wszystkie badane felgi są cięższe od oryginalnych. (Np. felga 7965 waży 7,4 kg, podczas gdy jej „chińska wersja” 9,81 kg).
   

Na widocznych zdjęciach zostały zaznaczone niektóre z wymienionych problemów.

Przeprowadzone badanie obrazuje skalę wad chińskich felg, trzeba więc weryfikować źródło pochodzenia i faktycznego producenta felg podczas zakupu. Więcej na www.alcar.pl.

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę ALCAR POLSKA Sp. z o.o.

Dowiedz się więcej

AEZ Genua – felgi specjalnie dla Audi
AEZ Genua – felgi specjalnie dla Audi

AEZ Genua oraz AEZ Genua Dark to felgi przeznaczone do samochodów Audi. Linia zainspirowana włoskim miastem portowym przeznaczona jest wyłącznie do modeli: A1, A3, A4, A5 oraz Q3. Produkty pojawiły się w ofercie firmy Alcar. Nowe felgi AEZ AEZ Genua dark to felgi z ciemnym wykończeniem felg podkreślającym charakterystyczny design samochodów Audi zarówno pod względem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 listopada 2012, 8:19 2 -1

No ,wreszcie ktos zaczyna walczyć z tymi oszustami !! Chiny to podstawa handlu w Polsce !!
Państwo Nasze musi zrobić z tym porządek .Dosyć wciskania ludiom tej szmiry .

Odpowiedz