Vredestein wprowadza nową gamę opon – Ultrac

1 lutego 2021, 12:14

Vredestein, holenderski producent opon, wprowadza na rynek nową gamę opon letnich Ultrac. Nowe opony Ultrac zostały opracowane w globalnym centrum badawczo-rozwojowym Apollo Tyres w Enschede w Holandii.

Nowe opony dostępne są w rozmiarach od 15 do 18 cali, dzięki czemu nadają się do wielu modeli samochodów rodzinnych i kompaktowych. Oprócz charakterystycznej stylistyki marki Vredestein, opony Ultrac mają zdaniem producenta zapewniać lepsze o 15% osiągi na suchych i mokrych nawierzchniach w porównaniu z poprzednim modelem. Jest to wynikiem wzmocnionego żłobienia z bardziej kwadratową powierzchnią styku oraz sztywniejszej rzeźby bieżnika i jego środkowej części z parabolicznymi rowkami bocznymi. Rozwiązania te zapewniają lepszą reakcję i precyzję układu kierowniczego, zwiększając bezpieczeństwo i dynamikę jazdy. Dodatkowo zmniejszony o 5% opór toczenia opony przekłada się na niższe zużycie paliwa oraz obniżoną emisję CO2.

Zespół badawczo-rozwojowy firmy Vredestein wykorzystał nowej generacji rozwiązania technologiczne w zakresie bieżnika, aby uzyskać lepszą o 10% w porównaniu z poprzednim modelem skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Efekt ten uzyskano w nowej oponie Ultrac dzięki zwiększeniu o 50% zawartości wyjątkowej mieszanki krzemionki i żywic, które, w połączeniu z wielofunkcyjnymi polimerami, zapewniają lepszą przyczepność.

Komfort był dla Vredestein kwestią priorytetową. Firma obrała sobie za cel zoptymalizowanie wrażeń podczas jazdy. Zmniejszona wysokość w punkcie szczytowym, zoptymalizowana budowa ściany bocznej i większa strefa elastyczna zapewniają skuteczniejszą amortyzację wstrząsów i obniżają poziom hałasu podczas jazdy. Ponadto rozłożenie bieżnika zostało zoptymalizowane dla różnych średnic opony, aby zapewnić większy komfort akustyczny.

Opony letnie pozostają produktami pierwszego wyboru dla kierowców na wielu rynkach europejskich, dlatego nowy model opony Ultrac ma duże znaczenie dla marki Vredestein. Firma wierzy, że nowa oferta wzmocni pozycję marki na rynkach kluczowych, a jednocześnie przyczyni się do zwiększenia prestiżu Vredestein jako marki premium.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!