Zbiorniki i reduktory Elpigaz nagrodzone

, 10 października 2012, 11:23

Firma Elpigaz zdobyła Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2012 w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu. Kapituła doceniła dwa produkty spółki: zbiorniki LPG – toroidalne Hit, MoreMo i cylindryczne – oraz reduktor Drago.

– „Firma Elpigaz pierwszy raz została wytypowana do programu QI i od razu zdobyła złote godło. W tym roku kryteria zostały zaostrzone w porównaniu do ubiegłych lat więc jest to tym większe wyróżnienie dla firmy Elpigaz.” – powiedziała Maria Leżucha z Forum Biznesu – „Kapituła doceniła i nagrodziła także działania firmy Elpigaz związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach jej działalności” – dodała Maria Leżucha.

Forum Biznesu analizuje polski rynek i już od 6 lat przyznaje tytuł QI. Program Najwyższa Jakość QI jest kierowany do podmiotów o czytelnej polityce jakości produktów, usług czy systemu zarządzania. Swoim patronatem objęły go Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klub Polskie Forum ISO 9000.

– „Oferowane przez naszą firmę produkty są wynikiem wieloletniego doświadczenia w produkcji oraz prowadzonych prac badawczych i rozwojowych. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wyroby były innowacyjne, spełniały wymagania i oczekiwania rynku, a jednocześnie ich jakość była na najwyższym, światowym poziomie. Małe szczegóły tworzą jakość, ale jakość to nie mała rzecz” – powiedział Grzegorz Jarzyński, prezes spółki Elpigaz.

Elpigaz ma największą ofertę samochodowych zbiorników LPG na świecie, różnych typów o pojemności od 4 do 545 litrów, znajdujących zastosowanie od motorowerów, aż do ciężarówek. MoreMo, Hit i cylindry LPG to nowoczesna linia zbiorników, stworzona w oparciu o kilka lat prac badawczo-rozwojowych prowadzonych wspólnie z jednostkami naukowymi i instytutami badawczymi w Europie. Nowoczesna konstrukcja pozwoliła na lepsze dopasowanie zbiorników do pojazdu i obniżenie ich wagi, co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń.

Nowoczesna konstrukcja reduktora Drago pozwala na zmniejszenie zużycia gazu. Jest przeznaczony do najbardziej popularnych samochodów z silnikami o mocy do 160 KM, dedykowany do systemów zasilania IV generacji oraz do instalacji Dual Fuel (diesel + gaz).

 

Dowiedz się więcej

Przygotowania do Międzynarodowych Targów Gasshow 2013 rozpoczęte
Przygotowania do Międzynarodowych Targów Gasshow 2013 rozpoczęte

W dniach 6 – 7 marca 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja największej imprezy branży LPG, CNG i LNG w Europie: Międzynarodowe Targi GasShow 2013. Polska jest ważnym rynkiem gazu płynnego w Europie i jednocześnie krajem o dominującym zużyciu autogazu w  Europie. Na chwilę obecną po polskich drogach jeździ ponad 2,5 […]

Valve Saver Kit do samochodów zasilanych gazem
Valve Saver Kit do samochodów zasilanych gazem

W ofercie Euro-Vat Consulting pojawił się nowy produkt – JLM Valve Saver Kit. Zestaw ten zawiera specjalny dozownik oraz płyn JLM Valve Saver Fluid do ochrony silników zasilanych gazem. JLM Valve Saver Fluid to wysokiej jakości dodatek stworzony przez specjalistów z branży instalacji autogazu. Przeznaczony do stosowania we wszystkich samochodach na LPG i CNG. Systematyczne […]

Kolejny kod silnika obsługiwany przez STAG 400 DPI
Kolejny kod silnika obsługiwany przez STAG 400 DPI

Gama silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny obsługiwanych przez sterownik STAG 400 DPI poszerzyła się o 265-konną jednostkę 3.2 FSI z kodem CALB. Ten typ silnika jest stosowany w samochodzie Audi Q5. STAG 400 DPI jest sterownikiem współpracującym z technologią bezpośredniego wtrysku benzyny, całkowicie bezpiecznym dla silnika, co zostało potwierdzone w długodystansowych testach drogowych przeprowadzonych przez […]

Cztery nowe reduktory LPG firmy Elpigaz w ofercie Inter Cars
Cztery nowe reduktory LPG firmy Elpigaz w ofercie Inter Cars

W ofercie Inter Cars pojawiły się cztery nowe reduktory do systemów sekwencyjnego wtrysku gazu LPG produkcji Elpigaz. Reduktory Elpigaz do każdej mocy silnika Od października w ofercie Inter Cars znajdują się cztery nowe reduktory, przeznaczone do sekwencyjnych instalacji gazowych. Są to produkty polskiej firmy Elpigaz. Reduktor zintegrowany Drago (LPG SWDRAGO) z elektrozaworem obsługuje silniki do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!