Zmiana akcjonariusza Spółki Fomar Roulunds S.A.

9 listopada 2004, 0:00

Poniżej oświadczenie prezesa Zarządu Spółki Fomar Roulunds S.A. dotyczące zmiany akcjonariusza większościowego.


Marki, 29 października 2004


Szanowni Państwo,
Niniejszym zawiadamiamy Państwa, iż podjęta została decyzja o zmianie akcjonariusza większościowego naszej Spółki. Dotychczasowy akcjonariusz większościowy Spółki – Roulunds Braking A/S z siedziba w Odense, Dania, posiadający 96,8% akcji Spółki – dokona zbycia akcji Spółki na rzecz Borg Automotive A/S z siedzibą w Silkeborg, Dania.
Borg Automotive jest grupą spółek działających na rynku motoryzacyjnym całej Europy ze specjalizacją w wysokojakościowej regeneracji używanych części motoryzacyjnych kierowanych na rynek aftermarket. Borg Automotive funkcjonuje na motoryzacyjnym rynku produktów regenerowanych od roku 1975 pod nazwa Elstock, koncentrując się od wielu lat na regeneracji rozruszników i alternatorów. Produkty Borg Automotive cieszą się uznaniem kluczowych europejskich dystrybutorów, jak też są doceniane przez wielu klientów OEM oraz OES.
Borg Automotive zatrudnia około 500 pracowników. Od kilku lat Borg Automotive przeprowadza dywersyfikacje swojej oferty produktowej czego rezultatem jest uruchomienie produkcji kompresorów do klimatyzatorów. Nabycie spółki Fomar Roulunds S.A. – producenta okładzin hamulcowych bębnowych i tarczowych – jest kontynuacją tych zamierzeń. Zarząd Fomar Roulunds S.A. z satysfakcją przyjął zmiany w strukturze akcjonariatu Spółki i jest głęboko przekonany co do możliwości generacji pozytywnych efektów synergii pomiędzy Fomar Roulunds S.A. oraz Borg Automotive A/S. Zdecydowane przemiany restrukturyzacyjne którym Spółka poddana była w latach ubiegłych przynoszą obecnie mierzalne efekty. Perspektywy, które otwierają się przed Spółką we współpracy z nowym akcjonariuszem są zachęcające i przełożą się na jeszcze wyższy poziom oferowanych produktów i usług.

Serdecznie pozdrawiam,
Rafał Świstak
Prezes Zarządu Fomar Roulunds S.A.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!