VW z technologią Boscha pierwszy w rankingu ekologii

19 września 2012, 11:15

Zwycięzcą rankingu ekologicznych samochodów 2012/2013 – opracowanego przez Niemiecki Klub Transportowy VCD – został Volkswagen eco up!, zbudowany z wielu komponentów układu napędowego firmy Bosch. To jedyny model w pierwszej dziesiątce rankingu zasilany gazem ziemnym i benzyną.

Bosch wspólnie z Volkswagenem zaprojektował dla tego modelu technologię wtrysku i jest dostawcą takich komponentów jak: sterownik silnika, wtryskiwacze przystosowane do zasilania gazem i benzyną oraz czujniki temperatury i średniego ciśnienia. Na 100 kilometrów Volkswagen eco up! zużywa tylko 2,9 kg gazu ziemnego, natomiast emisja CO2 wynosi zaledwie 79 gramów.

Bosch obecnie pracuje już nad koncepcjami downsizingu, które w połączeniu z turbodoładowaniem jeszcze bardziej podnoszą efektywność i moc silników zasilanych gazem ziemnym.

(pk)

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Możliwości i ulepszenia oprogramowania ESI[tronic] 2.0
Możliwości i ulepszenia oprogramowania ESI[tronic] 2.0

Firma Bosch wprowadza nową wersję oprogramowania warsztatowego ESI[tronic] 2.0. Koncepcja obsługowa oprogramowania została uproszczona i zorganizowana w bardziej przejrzysty sposób, tak by usprawnić i przyspieszyć diagnozę i dobór odpowiednich części zamiennych do pojazdów. Dzięki nowemu interfejsowi obsługowemu ESI[tronic]2.0 użytkownik może za pomocą paru kliknięć odnaleźć informację, której poszukuje. Po identyfikacji pojazdu przy użyciu zakładki „Wersje […]

Bosch prezentuje kolejną generację czujników MEMS
Bosch prezentuje kolejną generację czujników MEMS

Bosch przedstawia kolejną generację peryferyjnych czujników przyspieszenia stosowanych w systemach ochrony pasażerów. To już piąta generacja tych produktów od roku 1996. Najważniejszymi cechami nowych czujników cyfrowych są: większy zakres pomiaru od ±120 g do ±480 g możliwość wyboru sposobu komunikacji – za pomocą interfejsu SPI lub PSI5-V1.3   Czujniki peryferyjne są montowane w skrajnym obszarze […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!